Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 8d. 13:03

„LT Game Jam 2020“ rezultatai: 100 naujų žaidimų prototipų ir suremontuotas teršalų vamzdis

„LT Game Jam 2020“
Organizatorių nuotr. / „LT Game Jam 2020“

Pirmą vasario savaitgalį Lietuvoje ir visame pasaulyje vyko kasmetinis žaidimų kūrimo renginys „Global Game Jam“. Beveik 50000 žaidimų kūrėjų ir entuziastų iš 118 pasaulio valstybių kūrė ir kolegoms demonstravo naujų žaidimų prototipus, rašoma pranešime spaudai.

Ir galima pasidžiaugti, kad Lietuva vėl gali pasigirti regiono lyderės pozicijomis: žaidimų kūrimo maratone dalyvavo per 400 žmonių, o po 48 valandų darbo, dienos šviesą išvydo net 100 naujų žaidimų prototipų.

„Global Gam Jam“ organizacija džiaugiasi fantastišku renginiu ir augančių susidomėjimu žaidimų kūrimu. Lietuva šiame maratone dalyvauja jau labai senai, tačiau kasmet prie iniciatyvos prisijungia vis daugiau šalių. Šiemet dalyvių gretas papildė net 8 šalys naujokės Beninas, Burkina, Faso, Mauritanija, Senegalas, Zimbabvė ir rytų Europos žaidimų kūrėjų Meka tapęs Kipras.

„Šių metų renginys tik patvirtino lyg šiol turėtus lūkesčius ir nuogąstavimus“, – sakė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos direktorius Gediminas Tarasevičius. „Organizuodami šių metų „Game Jam“ ypatingą dėmesį skyrėme bendravimui su Lietuvoje jau esančiomis bei čia biurus steigti ketinančiomis įmonėmis, tikėdamiesi, kad šis festivalis suves talentus ir talento gerbėjus po vienu stogu. Mūsų lūkesčiai pasiteisino su kaupu: žmonių, norinčių ateiti į žaidimų industriją, yra daugybė, tačiau pasitvirtino ir nuogąstavimai, kad mes vis dar stokojame siaurų arba naujų sferų specialistų, klasikinio meno kūrėjų (rašytojų, kompozitorių) dėmesio. Ketiname ir toliau vystyti „karjeros mugės“ iniciatyvą, nes kai ją surengėme, akivaizdžiai pagerėjo ir per trumpą savaitgalį sukurtų žaidimų kokybė“ – juokavo LŽKA vadovas.

Šių metų renginyje visi sukurti žaidimai turėjo būti kuriami pagal temą „Taisymas“. Ką reikės taisyti – santykius, orus ar geopolitinę situaciją – jau sprendė patys žaidimų kūrėjai. Tarp Lietuvoje sukurtų žaidimų vyravo įvairovė. Vieni jų susitelkė į naujas konstravimo mechanikas, kiti labiau tikrino žaidėjo vikrumą ir reakciją. Lietuvos kūrėjai noriai ėmėsi ir socialinį diskursą provokuojančių žaidimų idėjų. Viename tokių valdysime seno dvaro vaiduoklį, kuris sieks išsaugoti savo namus ir vaikys renovatorius kurie nė nenutuokia, kad šis užsakymas jiems yra paskutinis. Kitas žaidimas, pavadinimu „vamzdis“, leis pabūti nelabai sąžiningo šaltkalvio kailyje ir suremontuoti ekologine katastrofa tapusį vamzdį. Visa tai slapstantis nuo gamtosaugininkų, žinoma.

Išskirtinę šių metų žaidimų kokybę įvertino ir LŽKA valdyba, kurios nariai atrinks keletą įdomiausių projektų ir rekomenduos juos eksponuoti plačiai auditorijai, Klaipėdoje rengiamo animacijos ir žaidimų festivalio BLON metu.

Pakilios „LT Game Jam 2020“ nuotaikos ir rezultatai dar kartą įrodo, kad Lietuva bręsta kaip visavertė žaidimų kūrėjų šalis bei įkvepia laukti naujų žaidimų. LŽKA prognozuoja, kad šiemet Lietuva į pasaulio rinką paleis bent dešimtį naujų žaidimų, išsiskiriančiu aukšta išpildymo kokybe, menine verte, bei platformų įvairove.

Susipažinti su „Global Game Jam“ renginiu galite apsilankę oficialioje svetainėje, o Lietuvių sukurtus darbus rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT