Daugiau straipsnių

Velykos – vos už kelių dienų: patarimai, kaip sutaupyti ir protingai pasiruošti iki 10 eurų

Šaltinis:
Reklama
Turinio kontrolė – užsakovo rankose, redakcija neprisidėjo prie turinio kūrimo

Didžioji pavasario šventė – jau visai ant nosies. Velykos yra neatsiejamos nuo stalo, gausaus skanių vaišių, ir gero bei jaukaus laiko su artimaisiais. IKEA interjero dizainerė dalijasi taupiais ir praktiškais patarimais, kaip pasiruošti šiai šventei, kad būtų išmetama mažiau maisto, o piniginė – jums padėkotų.

IKEA 365+ maisto indelis su dangčiu

IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė sako, jog yra kelios gudrybės, kaip galima protingai pasiruošti Velykų periodui, o jam praėjus – dar ir sutaupyti. Pasak interjero dizainerės, IKEA prekybos vietose galima įsigyti puikių sprendimų taupymui virtuvėje, o kai kuriems iš jų šiuo metu taikoma nauja žemesnė kaina. Siekdama kuo daugiau prekių padaryti prieinamas daugeliui, IKEA sumažino kainas daugiau nei tūkstančiui namų apyvokos prekių.

Patarimai, kurie pravers prieš Velykas:

  • Nuspręskite, koks yra jūsų velykinio stalo meniu, ir iš anksto planuokite pirkinius. Vieni tradicinius patiekalus gamina metai iš metų, kiti kaskart ieško vis naujų šventinio stalo receptų. Kad ir ką pasirinktumėte jūs, iš anksto sudėliotas produktų sąrašas tikrai padės sutaupyti laiko ir pinigų apsiperkant, priešingai, nei spontaniškas prekių pirkimas, neapgalvojus visų patiekalų, kuriuos gaminsite. Be to, sudarytas sąrašas ne tik leis sutaupyti pinigų, bet ir padės ruoštis šventėms paprasčiau, ramiau ir greičiau.
  • Apsvarstykite, ar viską gaminsite patys. Net jeigu jums patinka gaminti, nereiškia, kad tai norite daryti nuo ryto iki vakaro. Įprastai, įvairių saldžių kepinių gaminimas užtrunka ypač ilgai, tad verta apsvarstyti galimybę įsigyti jau paruoštų desertų. Pavyzdžiui, šaldytas pyragas sutaupys ne tik pinigų, bet ir laiko: paruošti jį ir patiekti ant stalo užtruks iki 15 min.
  • Rinkitės praktiškus stalo serviravimo sprendimus, kuriuos po šventės galėtumėte naudoti kasdien. Pavyzdžiui, medinė pjaustymo lenta APTITLIG (2,99 Eur) gali puikiai pasitarnauti patiekiant vaisius, įvairius sūrius ar kitus užkandžius. Be to, mediniai daiktai stalui priduoda jaukumo bei natūralumo. Maistui serviruoti galima naudoti ir KORKEN stiklainius su dangteliais (nuo 1,99 Eur), kurie ant Velykų stalo atrodys estetiškai, bet tikrai pravers ir vėliau. Šie stiklainiai puikiai telpa šaldytuvo durelėse ir gali būti naudojami beveik viskam, kas susiję su maistu: nuo salotų padažų iki desertų.
„IKEA“ nuotr./KORKEN indas su dangteliu
„IKEA“ nuotr./KORKEN indas su dangteliu
  • Maistui kepti ir patiekti naudokite skaidrius indus. IKEA 365+ stikliniai indai su dangteliais (nuo 1,79 Eur) yra pagaminti iš stiklo, tinkančio naudoti orkaitėje, tad puikiai tinka tiek kepti, tiek maistui ant stalo patiekti. Stikliniai, skaidrūs indai jūsų stalui suteiks gaivos jausmą.
„IKEA“ nuotr./Maisto likučių laikymas šaldytuve
„IKEA“ nuotr./Maisto likučių laikymas šaldytuve

Patarimai, kurie pravers po Velykų:

  • Panaudokite visus maisto likučius. Tai bus lengviau užtikrinti, jei maistą po švenčių laikysite taip, kad jis kuo ilgiau išliktų šviežias. Sudėjus maistą atskiruose, sandariuose induose su dangteliais (pavyzdžiui, HAVSTOBIS indeliuose, kurių 5 vnt. kainuoja 9,99 Eur), bus didesnė tikimybė, kad visus likučius vėliau ir suvalgysite. Indeliai padeda išlaikyti maistą šviežią ir išsaugoti visus aromatus bei skonius, kad jie susimaišytų. Dar vienas skaidrių indų privalumas, kad kiekvieną kartą, atsidarę šaldytuvą, aiškiai matysite, ką turite. Taip nepamiršite turimų maisto likučių, nes esame linkę valgyti tai, ką matome.
„IKEA“ nuotr./ HAVSTOBIS maisto laikymo indeliai
„IKEA“ nuotr./ HAVSTOBIS maisto laikymo indeliai
  • Į pagalbą – silikoniniai gaubtai maistui ÖVERMÄTT (rinkinio kaina nuo 4,99 Eur). Labai dažnai nesunaudojame visos citrinos, apelsino, cukinijos ar atidarytos skardinės iš karto. Silikoniniai maisto gaubtai atlieka dangtelių funkciją ir padeda ilgiau išlaikyti maistą bei gėrimus šviežius. Jie puikiai tinka viskam – nuo stiklainių ir stiklinių indų iki vaisių ir daržovių – ir padeda sutaupyti pinigų, nes neišmetame maisto, kuris atidengtas sugenda daug greičiau.
„IKEA“ nuotr./ÖVERMÄTT maisto produktų gaubtas
„IKEA“ nuotr./ÖVERMÄTT maisto produktų gaubtas
  • Likučius sudėkite į ISTAD užspaudžiamus maišelius (nuo 1,49 Eur). Tai dar viena puiki alternatyva maisto laikymui. Sandariai užsegtuose maišeliuose maistas išliks šviežias ilgesnį laiką, tad kitą dieną nereikės nusivilti sudžiūvusiais sausainiais, sūriu ar kitais produktais. Be to, maišeliai tinka šaldymui ir gali atlaikyti iki 50 °C temperatūrą, tad yra universalūs ir padeda palaikyti tvarką tiek virtuvėje, tiek kitur namuose.
„IKEA“ nuotr./Velykos – vos už kelių dienų: patarimai, kaip sutaupyti ir protingai pasiruošti iki 10 eurų
„IKEA“ nuotr./Velykos – vos už kelių dienų: patarimai, kaip sutaupyti ir protingai pasiruošti iki 10 eurų
  • Nepamirškite naudoti BEVARA spaustukų (nuo 0,7 Eur). Dažnai susiduriame su situacija, kai atidarome maisto pakuotę, panaudojame šiek tiek produkto ir... nežinome, kaip tą pakuotę vėl saugiai uždaryti. Spaustukai taip pat užtikrina, kad produktai ilgiau išliktų švieži ir būtų lengvai pasiekiami – daugiau jokių netvarkingų mazgų ar gumyčių, dedant produktus į šaldytuvą ar šaldiklį.
„IKEA“ nuotr./BEVARA spaustukai
„IKEA“ nuotr./BEVARA spaustukai

IKEA sumažino kainas

Įgyvendindama kompanijos viziją kurti gražesnį kasdienį gyvenimą daugeliui žmonių, IKEA nuo vasario sumažino kainas daugiau nei tūkstančiui prekių. Žemesnės kainos taikomos prekėms iš įvairių kategorijų: nuo ikoninio dizaino sofų ir fotelių iki daiktų laikymo baldų ir interjero detalių. Pavyzdžiui, dėžė DRÖNA kainuoja 2,99 Eur (ankstesnė kaina – 3,99 Eur), užuolaidos HILJA – 14,99 Eur (ankstesnė kaina – 19,99 Eur), vaikiška kėdutė KRITTER – 15 Eur (ankstesnė kaina – 20 Eur), komoda MALM – 44,99 Eur (ankstesnė kaina – 54,99 Eur), rašomasis stalas MICKE – 79 Eur (ankstesnė kaina – 99 Eur).

Visi sprendimai už naują žemesnę kainą: https://www.ikea.lt/lt/rooms/zemesne-kaina