Daugiau straipsnių

Kai nėra laiko ar ūpo gaminti: kelios minutės – ir naminis maistas jau ant stalo

Šaltinis:
Reklama
Turinio kontrolė – užsakovo rankose, redakcija neprisidėjo prie turinio kūrimo

„Kijevo tinginys“, bulviniai rageliai, šaltibarščiai, balta mišrainė, naminiai kotletukai, natūraliu dūmu kvepianti rūkyta žuvis – laiko patikrinta klasika ir naujos receptūros „Rivonos“ kulinarijos ir žuvies cechų pasididžiavimas. Įdiegtos naujos kartos technologijos ir išmanūs įrenginiai tausoja darbuotojų laiką, sutrumpina gamybos procesą ir užtikrina sveikatai palankesnes gaminių savybes.

Kai nėra laiko ar ūpo gaminti.

„Netgi nedideliuose miesteliuose žmonės įvertino mūsų kokybę ir ateina gal vien dėl kulinarijos. Gyvenant vienam dažnai neapsimoka gaminti, tad pietus ar vakarienę gali pilnai susiklomplektuoti iš kulinarijos gaminių“, – teigia „Norfos“ įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis.

Nauji įrenginiai kulinarijos ceche paspartino gamybą ir pagerino kokybę

„Rivona“ įsigijo specialų įrenginį „šnicelmasterį“, kuris skirtas vištienos, kiaulienos ir kitų mėsos rūšių ploninimui. „Kuo didesnis šnicelis, tuo patrauklesnis vartotojui. Šis įrenginys būtent ir suplonina mėsos gabalą iki įspūdingo dydžio“, – sako UAB „Rivona“ konditerijos ir kulinarijos padalinio vadovas Antanas Šiuša.

„Rivonos“ mėsinės produkcija / Teodoro Biliūno nuotr.
„Rivonos“ mėsinės produkcija / Teodoro Biliūno nuotr.

Kulinarijos cechas taip pat nusipirko modernų įrenginį, kurį darbuotojai vadina „cepelinine“. „Tai įranga, kuri gali gaminti įvairius produktus su įdaru. Šiuo metu gaminame cepelinus, žemaičių blynus, Kijevo kotletus, bulvinius ragelius – viską, ką galima padaryti iš dviejų skirtingų masių“, – pasakoja padalinio vadovas.

Šis įrenginys, kainavęs 100 tūkst. eurų, ypač paspartino žemaičių blynų ir kitų pusfabrikačių gamybos procesą – aparatas per 2 sekundes pagamina vieną porciją.

Naujos kartos defrostavimo kamera – ekonomiškesnė ir ekologiškesnė

Prieš porą metų žuvies ceche pastatyta defrostavimo kamera, kuri atšildo šaldytas žuvis prieš rūkymą.

„Anksčiau atšildydavome tradiciniu būdu, bet tai labai neekonomiška, sunaudodavome daug vandens ir visas procesas ilgai užtrukdavo. Jei šaldytos žuvies luitą užpili vandeniu, aplink jį susidaro nulinės temperatūros vanduo ir ledas netirpsta. Norint atšildyti ledą, reikalinga nuolatinė vandens cirkuliacija, be to mokėdavome ir už vandens užterštumą. Ieškodami sprendimų, lankėmės Italijoje, Lenkijoje, bandėme amerikietiškus įrenginius, testavome įrangą, naudojančią mikrobangų, ultravioletinių spindulių technologijas. Galų gale pasirinkome modernų įrenginį, kurį mums pagamino Lietuvos įmonė“, – pasakoja A.Šiuša.

Šioje kameroje defrostavimas vyksta naudojant vandens dulksną – purškiamas vanduo, kuris nuolat juda.

„Šis būdas leidžia sunaudoti gerokai mažiau vandens, atšildoma žuvis nepraranda svorio. Svarbu ir tai, kad žuvis atšyla labai tolygiai palyginus su ankstesniais būdais, kai pakraščiai atitirpdavo, o vidus likdavo sušalęs. Įrenginiu esame labai patenkinti, nes darbas vyksta greičiau, pagerėjo ir produkto kokybė“, – pasakoja padalinio vadovas.

Vienu metu defrostavimo kameroje per 5–6 valandas galima atšildyti 4 tonas žuvies.

Įsigijo modernią tunelinę rūkyklą – žuvis bus skanesnė ir sveikesnė

Padalinio vadovas pasakoja, kad prieš kelis mėnesius pasirašė sutartį dėl dviejų modernių ir galingų tunelinių rūkyklų pirkimo: „Tai leis sutaupyti darbuotojų laiką, paspartinti gamybą ir pagerinti gaminių kokybę. Iki šiol naudojome rūkyklas, kurioms aptarnauti reikėjo rankų darbo, darbuotojai turėjo perstumti išrūkytą žuvį į atvėsinimo kamerą.“

Naujos tunelinės rūkyklos bus sukomplektuotos su atvėsinimo kameromis. Darbuotojams tereikės du žuvies prikrautus rėmus pastatyti prie rūkyklos, įranga pati įtrauks produkciją.

Pagal programą išrūkyta žuvis automatiškai bus perstumta į kitą zoną atvėsinti. Pasibaigus šiam procesui, rūkykla automatiškai išstums žuvį į išorę.

Iki šiol naudota įranga, kai išrūkytai produkcijai atvėsinti reikėdavo nuo 3 iki 7 valandų. „Prarandame laiką, šviežumą, be to, natūraliu būdu vėstanti žuvis netenka svorio ir drėgmės. Nauja įranga atvėsins išrūkytą žuvį per 1–1,15 val. Rūkyti žuvies gaminiai žymiai greičiau pateks į parduotuvių vitrinas, be to, vėsinimo metu nebus prarastas svoris“, – teigia vadovas.

Kitas didelis šios įrangos privalumas – kokybiškesnės dūmo savybės. „Dabar rūkome naudodami smilkinamas alksnio skiedras – tai natūralus, tradicinis dūmas. Naujose tunelinėse rūkyklose naudosime buko bruselius, o naujos kartos dūmų generavimo kamera išskirs mažiau šlakų ir kitokių priemaišų, kurios organizmui nėra palankios. Tai didžiulis kokybinis šuolis“, – akcentuoja A.Šiuša.

Naujos kartos tunelinė rūkykla bus atvežta rugpjūčio mėnesį. Atlikus konstravimo, testavimo darbus, nauji gaminiai parduotuvėse pasirodys rudens sezono metu.

„Rivonoje“ rūkoma apie dešimt rūšių žuvies, iš kurių vėliau pagaminama apie 25 skirtingi žuvies gaminiai. Per mėnesį susidaro gan įspūdingas skaičius – pagaminama net apie 45 tonas rūkytos žuvies.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ žuvies cechas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ žuvies cechas

Žuvies cecho naujienos – silkė su garstyčiomis, rūkyta stintenė ir stauridė

Tobulinant kulinarijos ir žuvies cechų įrangą ir technologijas, nuolat papildomas gaminių asortimentas, pristatomos naujienos.

Asortimentą papildė pikantiško skonio skandinaviškos silkės filė, marinuoti silkių gabaliukai su garstyčių marinatu. „Garstyčių grūdeliai suteikia papildomo skonio, pagerina produkto išvaizdą, be to, garstyčiose esantis actas šiek tiek patirpina žuvies kauliukus. Puikus, natūralus skonis“, – naujienas pristato UAB „Rivonos“ technologė Ieva Bagackienė.

Pirkėjai jau ragauja šalto rūkymo stintenę. „Turėjome ir karšto rūkymo stintenę, nors žuvytė labai skani, technologai labai gyrė, bet pirkėjai nelabai įvertino“, – sako technologė ir siūlo išbandyti karštai rūkytą stauridę – tai mėsinga, daug vitaminų turinti, maistiniu požiūriu vertinga žuvis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba

Kulinarijos naujienos – vištiena su kelmučiais, „Kijevo tinginys“ ir bulviniai rageliai

Kulinarijos ceche I.Bagackienė pristato naujieną – vištienos kepsnelius su kelmučių garnyru: „Ypač patiks grybų mėgėjams.“

Pradėta gaminti kinietiška vištiena su ryžiais, skanūs marinuotos vištienos vėrinukai su paprika, marinuotais agurkėliais. Taip pat sumuštiniai su kepta kiauliena, vištiena, pagardinti pikantiškais, aštriais padažais, bazilikais ir svogūnais balzamiko acte.

Dar vienas siurprizas pirkėjams – „Kijevo tinginys“ su mocarelos sūrio įdaru.

Ištikimi „Norfos“ klientai jau pamėgo naują gaminį – trijų skonių bulvinius ragelius su varške, špinatais ir grybais. „Tikrai verta paragauti“ – siūlo technologė.

I.Bagackienė ragina nepraleisti progos paskanauti kitos naujienos – virtų bulvių cepelinų, kurių įdarui naudojama tik kokybiška, kotletams skirta malta mėsa: „Jų skonis kaip gamintų namuose.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba

Velykoms pradėtas kepti netikras zuikis su džiovintais pomidorais sulaukė pasisekimo. „Tikrai puikaus skonio gaminys, gaminsime ir toliau“, – tikina technologė.

Nauja ir tai, kad kulinarijos gaminiai pradėti fasuoti į mažesnius indelius – 500 ml, planuojama dar mažinti iki 300 ml. „Žmogui patogiau vartoti mažesnes porcijas, be to, gali iš karto nusipirkti, nereikia stovėti eilėje prie sveriamos produkcijos“, – mano I.Bagackienė.

Planuojama pradėti gaminti ir naujo skonio čeburekus su grybais, mėsa ir sūriu.

Plečiamas šaldytos produkcijos asortimentas

Sparčiai plečiantis kulinarijos cecho šaldytos produkcijos asortimentui, įsigytas antras šokofrizeris, nes prieš metus pirkto vieno šokofrizerio neužteko. Šis įrenginys leidžia greičiau ir efektyviau užšaldyti ir gauti kokybiškesnį produktą. Kiekvienam produktui užstatoma programa ir visas vežimas – apie 100–150 kg užšąla per 45–60 minučių.

Šiuo metu gaminama 9 rūšys įvairiausių šaldytų produktų: tai šaldyti lietiniai su kumpiu ir sūriu, su varške ar vištiena, šaldyti kibinai su vištiena ir kiauliena ir varškėčiai, kurie labai populiarūs ir per savaitę jų pagaminama apie toną. Pirkėjai labai pamėgo bulvinius blynus, tad vos spėjama juos kepti ir tiekti. Populiarūs čeburekai, bulviniai rageliai su vištiena.

„Labai patogu, kai šaldytus produktus pirkėjai parsinešę į namus gali patys išsikepti, nereikia patiems gaminti“, – tvirtina I.Bagackienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./UAB „Rivona“ gamyba

Šaltibarščiai, vėdarai, kotletukai neužleidžia perkamiausių gaminių pozicijų

Perkamiausių gaminių pozicijų neužleidžia šaltibarščiai, kepti vėdarai, lietuviška balta ir krabų mišrainės, naminiai kotletukai. „Labai džiaugiamės, kad tarp perkamiausių gaminių atsirado ir bulviniai rageliai, tai rodo, kad lietuviai lieka ištikimi bulviniams patiekalams“, – šypsosi technologė.

Labai vertinami ir „Rivonoje“ gaminami ypač kokybiški „Kijevo“ kotletai. „Jiems naudojama plonai išmušta vištienos mėsa, o ne malta mėsa. Gaminimo procesas ilgas, o kokybė tokia kaip namuose. Tikrai didžiuojamės šiuo gaminiu ir galime pasigirti, kad mūsų „Kijevo“ kotletai vieni geriausių ir skaniausių rinkoje“, – giria I.Bagackienė.

Pirkėjai labai pamėgo marinuotų burokėlių gabaliukus su mangų padažu. Ypač mėgstamos ir marinuotos saldžiarūgščio ir pikantiško skonio alyvuogės.

Verta paragauti ir pikantiškų salotų bei krabų salotų su paprikomis, kurios ne tik skanios, bet ir patrauklios rausvos spalvos. „Estetiškai gaminių išvaizdai skiriame daug dėmesio, atidžiai stebime, kad parduotuvių lentynas gaminiai pasiektų su nepažeistomis pakuotėmis. Darbuotojai dirba su meile ir gaminiai tikrai atrodo visada gražiai“, – teigia I.Bagackienė.

Kadangi nauji užsakymai formuojami kas dieną ir tai, kas pagaminama šiandien, rytoj jau pasiekia parduotuves – visus šiuos gaminius pirkėjai „Norfoje“ randa tik šviežius.