Tiesiogiai
2026-06-21 15:02

Irmos komandą Prienuose pažįsta visi – nuo mero iki benamio: „Esam visų reikalų ministerija“

Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė
GYVENIMAS žurnalistė
„Galvojau – mes tiesiog maloniai sėdėsim, „terapinsim“ žmones, gražiai dirbsim ir būsim labai tokie protingi ir išmintingi. Tačiau pradėjus dirbti, paaiškėjo, kad pagalbos reikės ne tik tokios“, – sako Irma Urbonaitė.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Gilės sodas
Gilės sodas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ji – viena iš Prienuose veikiančios viešosios įstaigos „Gilės sodas“ įkūrėjų.

Pati Irma į Prienus sugrįžo iš Vilniaus. Pavargusi nuo darbo didelėse įmonėse ir sostinės tempo, ji ėmėsi to, kas iš pradžių atrodė kaip aiški profesinė kryptis – psichoterapija. Tačiau pradinė idėja labai greitai virto kur kas platesniu socialiniu lauku – kasdienybe, kurioje terapija tėra viena iš dalių.

Pasak Irmos, „Gilės sodas“ – vieta, kur psichologai, psichoterapeutai ir socialiniai darbuotojai dirba ne tik su emocijomis, bet ir su labai realiomis gyvenimo situacijomis: priklausomybėmis, benamyste, ligomis, vienišumu, skurdu ir socialine atskirtimi.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą