Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidento A.Brazausko tėvų name Kaišiadoryse ketinama įkurti muziejų (nuotraukos)

Prezidento A.M.Brazausko tėvų namą prižiūrinti kaišiadorietė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Brazauskų namą šiuo metu prižiūri vietos gyventoja Nijolė Šiugždinienė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaišiadoryse, J.Biliūno gatvėje, esantis velionio prezidento Algirdo Brazausko tėvų namas greičiausiai virs oficialiu muziejumi.

„To norėjo pats prezidentas“, – sakė keletą metų namą, kuriame šiuo metu niekas negyvena, prižiūrinti kaišiadoriškė Nijolė Šiugždinienė. Iki šiol prieš daugiau nei 50 metų pastatytu tėvų namu rūpinosi pats A.Brazauskas. Jo iniciatyva pastatas buvo atnaujintas, likę Brazauskų šeimos daiktai – baldai, nuotraukos – eksponuojami.

Pasak N.Šiukšdinienės, prezidentas tėvų name paprastai apsilankydavo tris kartus per metus. „Jis čia mėgo lankytis, rūpinosi, kad namas išliktų, būtų gerai prižiūrėtas. Dabar, kiek žinau, jo sprendimu senelių namu rūpinsis jo dukra Laima Mertinienė“, – sakė Brazauskų namo Kaišiadoryse prižiūrėtoja.

Jis čia mėgo lankytis, rūpinosi, kad namas išliktų, būtų gerai prižiūrėtas. Dabar, kiek žinau, jo sprendimu senelių namu rūpinsis jo dukra Laima Mertinienė, – sakė Brazauskų namo Kaišiadoryse prižiūrėtoja.

Pašnekovė priminė, kad J.Biliūno gatvėje esantis namas – ne pirmasis, kuriame gyveno iš Rokiškio rajono į Kaišiadoris atsikrausčiusi Brazauskų šeima. Prezidentas ir jo brolis užaugo netoliese, Maironio gatvėje, esančiame name. O šis pradėtas statytis sūnums jau suaugus – 1955-aisiais.

„Jis pats sukūrė namo projektą. Tuomet jam buvo 27-eri“, – sakė N.Šiugždinienė. Pasak jos, nelikus artimųjų, kurie gyventų tėvų name, prezidentas apsisprendė išsaugoti šeimos atminimą būtent šiame pastate. Tačiau iki šiol eksponuojama buvo tik maža dalis turimos medžiagos. Todėl kilo mintis Brazauskų namą paversti oficialiu muziejumi.

Nemaža dalis Brazauskų šeimos name sukauptos medžiagos apie prezidentą ir jo artimuosius šiuo metu yra nesutvarkyta – reikia parengti aprašus, sugalvoti, kaip skirtingą medžiagą pateikti lankytojams.

„Tam reikia specialisto. Aš to nemoku, esu techniškos specialybės“, – teigė namą prižiūrinti vietos gyventoja.

Derybos nutrūko atsinaujinus ligai

Kaišiadorių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir socialinių reikalų departamento direktorė Lilija Žukauskienė užtikrino, kad savivaldybė dės visas pastangas, jog A.Brazausko vardo muziejus atsirastų.

2009 metų gruodį Švietimo, kultūros, sporto ir viešosios tvarkos komitetas oficialiai apsisprendė tartis su prezidentu dėl galimybės savivaldybei perduoti jo nuosavybę – tėvų namą Kaišiadoryse. Tačiau galutinio taško nepavyko padėti dėl atsinaujinusios A.Brazausko ligos.

„Tuo klausimu bendravimas su amžiną atilsį A.Brazausku vyko nuo 2009-ųjų rudens. Spalį ir lapkritį kalbėjomės ir tarėmės, kaip galima būtų visiems priimtinu būdu Brazauskų namą Kaišiadoryse padaryti muziejumi. Gaila, kad liga sutrukdė baigti šias derybas“, – apgailestavo Kaišiadorių rajono savivaldybės atstovė.

Kadangi namas J.Biliūno gatvėje yra privatus Brazauskų turtas, savivaldybė greičiausiai jį nuomosis.

„Buvo žodinis susitarimas su prezidentu, kad namą galėtume nuomotis 20 metų. Tikimės, kad derybas pratęsime su statinio paveldėtojais“, – vylėsi valdininkė.

Planuojama, kad A.Brazausko tėvų name galėtų vykti įvairūs edukaciniai užsiėmimai, primenantys, jog būtent šiame krašte užaugo pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidentas A.Brazauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min