Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai Norvegijoje rengia pirmąsias pasaulyje tarptautines otų gaudymo varžybas

Sugautas otas
Organizatorių nuotr. / Sugautas otas
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio pabaiga šiaurės Norvegijos Andoy saloje lietuvių įkurtoje žvejybos bazėje „Andoy fiske camp“ bus azartiška. Jūroje, kur pernai lietuviai sužvejojo beveik 200 kilogramų atlantinį otą, balandžio 22–29 d. vyks pirmosios pasaulyje tarptautinės otų gaudymo varžybos. Jose dalyvauti jau užsiregistravo komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir Norvegijos.

Prieš trejus metus į 3 tūkst. gyventojų neturinčią Andoy salą atvykęs lietuvis Saulius Babravičius nepabūgo investuoti pinigų, laiko ir darbo bei pasiryžo joje sukurti žvejų poreikius atitinkančią infrastruktūrą.

Šiandien jis pasaulio žvejų rojuje atidaro jau antrąją, ant jūros kranto įkurtą, bazę Andenes miestelyje ir su partneriais, viena pirmaujančių Lietuvos mėgėjiškos žvejybos įmonių, „Kotas“, imasi ambicingų planų – surengti pirmąsias pasaulyje tarptautines otų gaudymo varžybas.

„Sieksime, kad šios varžybos taptų kasmetinės, o kol kas varžybų dalyviams žadame septynias dienas žvejybos, kupinos jaudulio ir azarto“, – sako Andoy fiske camp“ direktorius S. Babravičius.

Kasdien po 10 valandų

Varžybose gali varžytis komandos, kurių kiekvieną sudaro trys žvejai. Komandos kasdien žvejybai galės skirti iki 10 valandų. Laimės ta komanda, kuriai per varžybų savaitę pavyks pagauti didžiausio svorio otą. Varžybose galės dalyvauti iki 10 komandų.

Varžybų dalyviai galės naudoti savo įrankius, o jų neturintys turės galimybę juos išsinuomoti bazėje.

Otai turės būti gaudomi naudojant tik dirbtinius masalus, o vienas dalyvis vienu metu galės naudotis tik vienu įrankiu. Kiekvieną dieną, pasibaigus turui, bus sveriami ir registruojami komandų laimikiai.

„Šiose varžybose laukiame tiek profesionalų, turinčių ne vienerių metų jūrinės žvejybos patirtį, tiek ir visiškų naujokų, trykštančių noru pirmą kartą leistis į nepamirštamą nuotykį. Prieš varžybas viena diena bus skirta instruktažui, todėl visą reikiamą informaciją suteiksime net ir patiems „žaliausiems“, – nuramina S. Babravičius.

Varžybų dalyviai galės naudoti savo įrankius, o jų neturintys turės galimybę juos išsinuomoti bazėje. Lietuvio sukurtame žvejybos komplekse galima išsinuomoti katerius, specialią žvejybos įrangą, gauti žvejybos gido paslaugas ir apsistoti specialiai žvejams įrengtuose apartamentuose.

Sugauta „gyvenimo“ žuvis

Pasak. S. Babravičiaus, Andoy salos vandenyse dažniausiai pagaunami 10–30 kilogramų sveriantys otai, tačiau net ir palyginti nedidelis 10 kilogramų otas daugeliui Lietuvos žvejų jau yra „gyvenimo“ žuvis.

„Oto žvejyba ypatinga. Kadangi ši žuvis yra plokščia, norint ją ištraukti, reikia įdėti kur kas daugiau pastangų, nei iš vandens trauktum, pavyzdžiui, lydeką. Oto pasipriešinimas – kur kas didesnis. Be to, ši žuvis tūno dugne, todėl ją, visų pirma, reikia surasti, o po to suvilioti. Otų žvejyba – tai medžioklė, tik ne miške, o vandenyje“, – tikina varžybų organizatorius.

Otai žvejojami 20–80 metrų gylyje. Jų žvejybai naudojama tik pati patvariausia, galinga jūrinė įranga.

„Jei žuvis sveria iki 50 kilogramų, ją ištraukti į kraterį dar gana nesudėtinga, bet jei svoris didesnis, reikia spręsti, ar žuvį traukti iš vandens ar tiesiog vandenyje partempti į uostą. Didelės žuvies traukimas gali būti pavojingas. Verčiamas per bortą toks otas uodega gali rimtai sužaloti“, – teigia S. Babravičius.

Būtent „Andoy fiske camp“ lietuvių žvejų kompanijai „Kotas“ pavyko sugauti milžinišką atlantinį otą. 195,2 kilogramų svorio ir beveik 2,5 metro dydžio žuvis neabejotinai yra didžiausias kada nors Lietuvos žvejų pagautas atlantinis otas ir trečias pagal dydį sužvejotas pasaulio žvejų. Iš vandens ištraukti ir saugiai į valtį paguldyti žuvį milžinę keturiems lietuvių ekipažo nariams pavyko tik po beveik valandą trukusios atkaklios kovos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min