Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 16, 09:57

Internautai sutriko: kaip atrodo pirmoji Ukrainos ponia?

Kremliui palankūs socialinių tinklų veikėjai ir žiniasklaidos priemonės nuolat kaltina Ukrainą skleidžiant melagienas apie karą ir rusų invaziją. Tačiau toli gražu ne visi rusų ukrainiečiams primetami „melai“ gimsta Ukrainoje. Socialiniame tinkle „Twitter“ prieš kurį laiką pasirodė ukrainiečių karės nuotrauka, su prierašu, kad tai – pirmoji šalies ponia. Tačiau ši žinutė „gimė“ ne Ukrainoje – ja daugiausiai dalijasi užsienio internautai, kurie iš tiesų nežino, kaip atrodo Olena Zelenska.
Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska
Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / „Scanpix“/AP nuotr.

„Tai pirmoji ledi“ – skelbiama nuotraukoje. Tačiau tai nėra tiesa.

Daugiausiai šiuo vaizdu dalijosi Vakarų socialinių tinklų vartotojai, o ukrainiečiams tą daryti nebuvo jokio tikslo – V.Zelenskis neslepia savo žmonos, o socialiniuose tinkluose publikuojama ne viena visos šeimos nuotrauka, o Olena Zelenska net turi oficialią pirmosios ledi paskyrą socialiniame tinkle „Instagram“.

Iš tiesų šia karės nuotrauka prekiauja asociatyvių iliustracijų internetinės parduotuvės (angl. stock sites) – ją galima įsigyti „Istock“ ir „Alarmy“ svetainėse.

Nuotraukos apraše nurodoma, kad joje užfiksuota Ukrainos karė karinio parado, skirto 30 metų šalies nepriklausomybės dienai, repeticijos metu.

Nurodyta ir data – praėjusių metų rugpjūčio 22 diena.

Aktyvi visuomenėje

Ukrainoje O.Zelenska – aktyvi visuomenės veikėja.

Interviu čekų leidiniui „Respekt“ O.Zelenska teigė, kad būti prezidento žmona reiškia elgtis atsakingai, ypač karo metu.

Dabar ji yra ne tik jų vaikų motina, bet ir žmona, kuriai taip pat tenka susidurti su sunkiais išbandymais Rusijos invazijos metu. Todėl ji ėmėsi evakuacijos ir paramos ukrainiečiams užsienyje klausimų.

„Šeimos apsauga nėra vienintelis dalykas, kurį dabar reikia daryti. Aš ir mano komanda kasdien stengiamės dirbti, kad padėtume mažiesiems ukrainiečiams patekti į saugią vietą.

Taip atsirado iniciatyva „Gyvenimo maršrutas“, kurios dėka kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Lvivo vaikų ligoninės gydytojais, užsienio gydytojais, savanoriais ir filantropais evakuojami vėžiu sergantys vaikus iš Lvivo į Europą, kad jie ten galėtų toliau kovoti su liga“, – kalbėjo Ukrainos pirmoji ponia.

O.Zelenska pridūrė, kad ypač aktyviai dalyvauja evakuojant našlaičius, be tėvų globos likusius ir neįgalius vaikus. Ji prižiūri visą procesą, kad jie būtų saugiai pristatyti į Europos miestus.

„Ir dar viena iš mano misijų – papasakoti visam pasauliui, kad Ukrainoje vyksta tikras karas, kad žūsta tūkstančiai suaugusiųjų ir vaikų. Aš ir toliau raginu visą tarptautinę bendruomenę netylėti“, – pridūrė Ukrainos prezidento žmona.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min