Partnerystė su „Facebook“

2019 m. balandžio 25 d. naujienų portalas 15min pirmasis Baltijos šalyse tapo „Facebook“ partneriu kovoje su melagingomis naujienomis socialiniame tinkle.

Socialinio tinklo partneriais tapti gali tik akredituoti Tarptautinio faktų tikrinimo tinklo (IFCN) nariai. 

Tapusi feisbuko partnere, 15min redakcija specialioje platformoje mato lietuviškai feisbuke skelbiamą turinį, kuris „Facebook“ algoritmų atrenkamas kaip galimai melagingas.

Siekdamas sumažinti melagingų naujienų sklaidą, feisbukas nurodo taikantis šias priemones:

Feisbuko partneriai neturi jokių techninių galimybių blokuoti asmeninių ar komercinių socialinio tinklo anketų, pašalinti feisbuke skelbiamą turinį ar riboti prieigą prie jo. Tokių priemonių gali imtis nebent pati įmonė „Facebook“.

Jei buvo suspenduota jūsų asmeninė anketa ar pašalintas jūsų skelbtas turinys, jūs greičiausiai skelbėte feisbuko bendruomenės standartų neatitinkančią informaciją. „Facebook“ – privati įmonė, savo vartotojams taikanti įmonės sukurtus platformos naudojimo standartus. Apie juos daugiau skaitykite čia.

Feisbuko partneriai tegali stebėti, kokiose socialinio tinklo grupėse turinys yra skelbiamas, kiek kartų juo buvo pasidalinta, kiek kartų turinys buvo parodytas socialinio tinklo naujienų sraute ir feisbuko pateikiamą orientacinį turinio patikimumo vertinimą.

Feisbuko taisyklės partneriams leidžia tikrinti bet kokį viešai skelbiamą turinį, įsidėmėtinus įrašus, reklamas, nuotraukas ir vaizdo įrašus. Įvertinę bet kokį turinį, faktų tikrintojai turi jį priskirti vienai iš kelių kategorijų:

Tik reitingai „klaidingas“, „iš dalies klaidingas“ ir „melaginga antraštė“ turi įtakos skelbiamo turinio sklaidai socialiniame tinkle.

Daugiau informacijos apie feisbuko ir nepriklausomų faktų tikrintojų partnerystę anglų, rusų ir kitomis kalbomis – čia.

Reitingo sulaukę turinio skleidėjai gali tiesiogiai kreiptis į feisbuko partnerius jei:

Pataisymai. Siekdami pakeisti faktų tikrintojo suteiktą reitingą, informacijos skleidėjai privalo aiškiai ištaisyti skelbtą turinį. Ištrynus įrašą pakeisti reitingo nepavyks. Dar daugiau, ištrynus įvertintą turinį prarandamos techninės galimybės pakeisti reitingą.

Ginčai. Siekdami užginčyti suteiktą reitingą, informacijos skleidėjai privalo aiškiai nurodyti, kodėl suteiktas reitingas buvo netikslus.

Jei reitingas sėkmingai pakeistas, turinio sklaidai taikomi feisbuko apribojimai bus panaikinti. Tam, kad algoritmai vėl leistų turiniui nekliudomai sklisti socialiniu tinklu gali prireikti kelių dienų nuo reitingo pakeitimo. 

Kreipimaisi dėl reitingo pataisymo ar ginčų priimami tik užpildžius šias formas:

DĖL REITINGO PATAISYMO 

DĖL UŽGINČYTO REITINGO

ir tik jas pateikus el.paštu patikrinta@15min.lt.

Kreipimaisi neprisistačius ar naudojantis melagingu vardu nėra priimami. Asmeninės žinutės publikacijų autoriams nėra ir nebus laikomos tinkamu kreipimusi dėl reitingo pakeitimo. Kreiptis galima tik dėl per paskutinę darbo savaitę suteiktų reitingų.