Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

CNN atsiprašė, kad Bresto tvirtovės karys žurnalistui pasirodė kenčiantis nuo vidurių užkietėjimo

Paminklas „Drąsa“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paminklas „Drąsa“
Šaltinis: 15min
0
A A

Televizijos CNN redakcija penktadienį atsiprašė už tai, kad vienu bjauriausiu pasaulyje išrinko Bresto tvirtovėje stovintį paminklą „Drąsa“. Pasišaipymas iš Antrajame pasauliniame kare žuvusiems kariams skirto paminklo Rusijoje ir Baltarusijoje sukėlė tikrą isteriją.

CNN redakcija penktadienį paskelbė, kad iš tinklalapio išėmė reportažą „Bjauriausi pasaulio paminklai“, nes jis neatitiko šiai televizijai keliamų standartų.

Bresto tvirtovėje esančio paminklo aprašymas sukėlė nereikalingą susierzinimą Rusijoje ir Baltarusijoje. Mes atsiprašome. Šio straipsnio autorius ketino su humoru pažvelgti į monumentaliąją pasaulio architektūrą, – teigiama CNN atsiprašyme.

„Bresto tvirtovėje esančio paminklo aprašymas sukėlė nereikalingą susierzinimą Rusijoje ir Baltarusijoje. Mes atsiprašome. Šio straipsnio autorius ketino su humoru pažvelgti į monumentaliąją pasaulio architektūrą. Mes suprantame, kad paminklas „Drąsa“ yra svarbus simbolis, pagerbiantis kareivius, paaukojusius gyvybes“, – teigiama CNN tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Reportažo, sukėlusio pasipiktinimą, autorius rašė, kad paminklas atrodo gąsdinančiai, o akmenyje iškalto kareivio veidas panašus į žmogaus, sergančio vidurių užkietėjimu.

Jis taip pat teigė, kad monumentas skirtas atminti čia vykusį mūšį ir sovietų pergalę Antrajame pasauliniame kare, o taip pat „paminklas tarsi primena, kad niekada nereikia pyktis su Baltarusija“.

Po CNN atsiprašymo pasikeitė ir parašas po nuotrauka, kurioje pavaizduotas paminklas: „Monumentas galbūt ir nėra gražus, tačiau niekas nesiginčija dėl jo masto ir svarbos“.

Bjauria pavadino Jono Pauliaus II statulą Romoje

Memorialinio komplekso direktorius paskelbė sieksiantis, kad amerikiečiai ne tik atsiprašytų, bet ir sumokėtų kompensaciją už moralines kančias.

Memorialinio komplekso Bresto tvirtovė direktorius Grigorijus Bysiukas kiek anksčiau pareiškė, kad žinia apie pirmąją vietą CNN sąraše jį sukrėtė. Jis paskelbė sieksiantis, kad amerikiečiai ne tik atsiprašytų, bet ir sumokėtų kompensaciją už moralines kančias.

Partijos „Vieningoji Rusija“ generalinės tarybos sekretorius Valstybės Dūmos vicepirmininkas Sergejus Neverovas pareiškė, kad tai, ką padarė CNN, normalioje visuomenėje yra nepriimtina.

„Šie „reitingai“ – tai nepagarba milijonams žuvusiųjų, veteranams ir jų vaikams, kurie išgelbėjo pasaulį nuo nacių maro“, – sakė politikas.

Į CNN sąrašą taip pat pateko „Pokalbis su Oscaru Wilde`u“, Michaelo Jacksono statula Londojne, Senegalo sostinėje stovintis „Afrikos atgimimas“, paminklas „Neutralumas“ Turkmėnijoje, Martino Liutherio Kingo statula, JAV Vašingtono valstijoje pastatyta Stounhendžo kopija, Jono Pauliaus II statula Romoje, JAV Naujojo Džersio valstijoje esanti „Liūdesio ašara“ ir Šiaurės Korėjoje esantis paminklas, skirtas partijai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min