TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Girnius: niekindama pokario partizanus Rusija nori juodinti Lietuvą ir rodo nesugebanti pripažinti istorijos

Kęstutis Girnius
BFL nuotr. / Kęstutis Girnius
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujas Rusijos diplomatų pareiškimas, niekinantis pokario partizanus, kovojusius su sovietų okupacija, demonstruoja Maskvos nenorą atvirai žvelgti į praeitį ir atskleidžia siekį juodinti Lietuvą, sako filosofas ir politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

„Dabartinė Rusijos valdžia, kaip ir sovietų valdžia, negali pripažinti, kad jie okupavo Lietuvą. Pavergtosios tautos turi teisę sukilti, priešintis, o lietuviai ilgą laiką nesijautė, kad jie būtų sovietų socialistinė respublika ir kaip nors pavaldūs", – BNS trečiadienį sakė K.Girnius, knygos "Partizanų kovos Lietuvoje" autorius.

„Rusijos nenoras atvirai žvelgti į savo praeitį stulbina. Manau, kad Rusijos yra nuoseklus tikslas juodinti Lietuvą, o lengviausias būdas juodinti yra viską susieti su tragiškais 1941 metų įvykiais", – teigė K.Girnius.

Taip jis komentavo Rusijos URM oficialios atstovės antradienio pareiškimą, kuriuo ji apkaltino Lietuvą, esą kovotojais už laisvę vadinami vietos fašistų kolaborantai.

„Gaila, bet ne pirmą kartą mes priversti susidurti su tuo, kad Lietuvoje, Europos Sąjungos valstybėje, bandoma peržiūrėti istorines realijas, susijusias su Antrojo pasaulinio karo įvykiais ir vietinius kolaborantus pateikti kaip „kovotojus už laisvę", – sakė URM Informacijos ir spaudos departamento direktoriaus pavaduotoja M.V.Zacharova.

Taip diplomatė sakė, paklausta apie spalio 10 dieną Šilutės rajone atidengtą paminklą šalia atstatyto partizanų bunkerio Švėkšnos seniūnijoje. Diplomatės komentaras paskelbtas Rusijos URM oficialioje interneto svetainėje.

„Šiame kontekste tinkama būtų priminti, kad būtent šie nacių kolaborantai, atsakingi už dešimčių tūkstančių taikių gyventojų žūtį, aktyviai priešinosi Raudonajai armijai mūšyje su fašistais", – teigė ji.

„Ypatingai ciniškai šis renginys atrodo tame fone, kad paminklo atidengimo dieną – spalio 10 -ąją – buvo minimos 68-osios Šilutės rajono išlaisvinomo iš fašistinių vokiečių grobikų metinės", – sakė Rusijos atstovė.

K.Girniaus teigimu, paminklo atidengimas spalio 10 dieną yra visiškai suprantamas, nes tuo metu Lietuvoje vieną okupantą pakeitė kitas.

„Nėra jokio cinizmo, kad paminklas atidengtas spalio 10 dieną. Prieš 68 metus Lietuva nebuvo išlaisvinta ar išvaduota, o vienas okupantas – raudonasis, pakeitė kitą – rudąjį", – sakė jis.

Prieš sovietų okupaciją kovoję Lietuvos partizanai, dar vadinami „miško broliais", aktyviai veikė 1944-1953 metais. Šiuo laikotarpiu žuvo daugiau nei 21 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

Sovietų diktatorius Josifas Stalinas taip pat atsakingas už daugiau nei 275 tūkst. Lietuvos gyventojų išvežimą į lagerius ir tremtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min