Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 10d. 14:06

Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių šimtmetis: Lietuvos nepriklausomybės pripažinimas 1991 m.

Norvegijos ir Lietuvos diplomatiniai santykiai
15min koliažas/V.Dulkės ir G.Bolstado nuotr. / Norvegija viena pirmųjų užmezgė diplomatinius santykius su nepriklausoma Lietuva
Lietuva, 1990 m. kovo 11 d. priėmusi aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“, visam pasauliui paskelbė apie savo apsisprendimą būti laisvais ir nepriklausomais. Tačiau reikėjo nueiti ilgą kelią, kol šalies nepriklausomybę pripažino visas pasaulis. Norvegijos parama ir palaikymas Lietuvai buvo labai svarbūs nuo pat nepriklausomybės atkūrimo.

Pirmoji diplomatinė misija vyko būtent į Norvegiją.

Ši šalis suskubo įvairiais būdais tiesti pagalbos ranką Lietuvai. Norvegai diplomatai netgi padėjo skleisti žinią pasauliui apie kruvinuosius sausio 13-osios įvykius Vilniuje.

Norvegija buvo ir tarp tų valstybių, kurios pirmosios užmezgė oficialius diplomatinius santykius su Lietuva, o dviejų tautų draugystė ir parama viena kitai tęsiasi iki šiol.

Kodėl daugiausia vilčių Aukščiausioji Taryba dėjo į Šiaurės šalis? Kokią rolę Lietuvos kovoje už laisvę vaidino Norvegijos parlamento narys Ingvaldas Godalas? Kokie įspūdingiausi Informacinio biuro Osle vadovo Leono Boddo prisiminimai nugulė į knygą „Lietuvos kova dėl nepriklausomybės. Lemtingosios 1990–1991 metų dienos“?

Ar žinote, kad beveik tuo pat metu, kai Nobelio taikos premija buvo skirta Michailui Gorbačiovui, Norvegijos žmonės nusprendė suteikti apdovanojimą V.Landsbergiui?

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite portalo 15min paruoštame multimedijos projekte.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
04:58
13:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min