Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ne SSRS pradėjo karą – tai žino visi dori žmonės, sako Medvedevas

Dmitrijus Medvedevas antradienį apsilankė Serbijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad tezė apie vienodą hitlerinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos atsakomybę dėl Antrojo pasaulinio karo pradėjimo yra visiškai nepagrįsta, ir šlykščiais pavadino mėginimus „klastoti istoriją“.

Antradienį kalbėdamas Serbijos parlamente Rusijos prezidentas kreipėsi į tuos, kurie „mėgina sukirpti istoriją pagal save, siekdami egoistiškų asmeninių politinių interesų“.

„Suprantama, tokiems asmenims reikalinga tezė apie neva vienodą hitlerinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos atsakomybę dėl karo pradėjimo. Niekas negali idealizuoti Stalino režimo. Bet ne SSRS pradėjo tą karą. Tai žinoma visiems doriems žmonėms“, – pabrėžė Rusijos prezidentas.

„Istorinių faktų klastojimas visuomet atrodo nemaloniai, o kai kalbama apie tokius dalykus kaip milžiniškos negandos, tai tiesiog šlykštu“, – kalbėjo D.Medvedevas.

Pasak jo, tokius veiksmus Rusija laiko „Antrojo pasaulinio karo padarinių niekinimu, Niurnbergo tribunolo sprendimų niekinimu“.

„Rusija pasisako už sąžiningą istorijos pamokų analizę. Mes remiame ir remsime būtent tokį požiūrį. Norėčiau tai pasakyti būtent čia, Serbijoje, ir ypač šiandien, dieną, kai minimos 65-osios metinės, kai Belgradas buvo išvaduotas nuo fašistinių okupantų“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

Jis pažymėjo, kad „serbams nereikia aiškinti, kieno pusėje tada buvo tiesa, jie narsiai ir pasiaukojamai kovojo su fašistais“.

„Kaip žinoma, tokio pasipriešinimo nacistai sulaukė ne visur. Tuo metu Trečiajam reichui atkirčio nedavė nemažai Europos šalių. Ir apie kokį atkirtį galima kalbėti, jeigu daugelis valstybių ne vien palaikė, bet ir kovojo hitlerinio režimo pusėje“, – pažymėjo D.Medvedevas. Dar kitos šalys „pasirinko bendradarbiavimą, aprūpindamos Hitlerio karo mašiną“.

D.Medvedevas pažymėjo, kad „tų politinių režimų atsakomybė, reikia tiesiai pasakyti, taip pat akivaizdi: jei ne jų palaikymas, fašizmo aukų skaičius galėjo būti kitoks“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min