Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Partizanų vadovams suteiktas signatarų vardas

Paminklas Jonui Žemaičiui
BFL nuotr. / Paminklas Jonui Žemaičiui
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas nusprendė prieš daugiau kaip 60 metų Laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaraciją pasirašiusiems aštuoniems partizanams suteikti signatarų statusą.

Už Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų statuso įstatymo pataisas balsavo 59 Seimo nariai, trys buvo prieš, 41 susilaikė.

Kaip teigiama Seimo pranešime spaudai, signatarų statusas po mirties suteiktas Jonui Žemaičiui–Vytautui, Adolfui Ramanauskui–Vanagui, Juozui Šibailai–Merainiui, Leonui Grigoniui–Užpaliui, Aleksandrui Grybinui–Faustui, Vytautui Gužui–Kardui, Broniui Liesiui–Nakčiai ir Petrui Bartkui–Žadgailai. Jie vadovavo su sovietų okupacija pokariu kovojusiems partizanams.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija pasirašyta 1949 metų vasario 16 dieną Minaičių kaime, Radviliškio rajone. Jame paskelbta, kad sąjūdis prisiima atsakomybę vadovauti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui, kurioje garantuojamos lygios teisės visiems Lietuvos piliečiams bei užtikrinama socialinė globa. Pagal deklaraciją, Komunistų partija, kaip diktatūrinė ir iš esmės priešinga pagrindiniam Lietuvių tautos siekimui ir kertiniam Konstitucijos nuostatui – Lietuvos nepriklausomumui, nelaikoma teisine partija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min