2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Per Antrąjį pasaulinį karą nukentėjęs lenkas iš Vokietijos siekia prisiteisti milijoną zlotų

Lenkijos Aukščiausiasis Teismas iš Vakarų Pamario vaivadijos Ščecyno kaime gyvenančio asmens priėmė kasacinį skundą, kuriame reikalaujama šalies teisme išnagrinėti bylą Vokietijai.
Vokiečių tankai Lenkijoje 1939 metų rugsėjį
Vokiečių tankai Lenkijoje 1939 metų rugsėjį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

71 metų Winicijuszas Notonewskis nori prisiteisti milijoną zlotų kompensacijos už sužeidimus, kuriuos patyrė Antrojo pasaulinio karo metais.

Ieškovas, kai jam buvo penkeri metai, smarkiai apdegė nacių kariams vykdant baudžiamąją akciją kaime. Jo veidą, rankas ir kojas visam gyvenimui sudarkė nudegimų žymės.

Kaip rašo dienraštis „Polska“, toks sprendimas yra pirmas žingsnis, atveriantis galimybę karo metais nukentėjusiems lenkams reikalauti kompensacijos iš Vokietijos vyriausybės.

Aukščiausiojo Teismo sprendimą giria ir advokatai, kurie Vokietijoje kovoja dėl kompensacijų nuo nacių nukentėjusiems lenkams.

Vis dėlto dienraštis pažymi, kad nuo skundo priėmimo iki jo nagrinėjimo teisme yra ilgas kelias net jei bus pripažinta, kad Lenkijos teismai gali spręsti tokias bylas.

„Polska“ primena, kad nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžios Vokietijos Federalinė Respublika išmokėjo kompensacijas milijonams nacių aukų ir šiam tikslui išleido 50 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min