Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 5d. 18:58

Rusijos kariškiai priversti teisintis dėl skandalingo straipsnio

Rusijos generalinio štabo vadovas, armijos generolas Nikolajus Makarovas
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos generalinio štabo vadovas, armijos generolas Nikolajus Makarovas

Rusų istoriko nuomonė apie Antrojo pasaulinio karo priežastis nėra oficiali Rusijos gynybos ministerijos pozicija, sako generolas.

Istoriko Sergejaus Kovaliovo straipsnis apie Antrojo pasaulinio karo priežastis nėra oficiali Rusijos gynybos ministerijos pozicija, penktadienį Maskvoje žurnalistams pareiškė Rusijos generalinio štabo vadovas, armijos generolas Nikolajus Makarovas.

„Ši publikacija yra diskusinio pobūdžio ir išreiškia autoriaus požiūrį, tačiau ne oficialią Rusijos gynybos ministerijos poziciją“, – pastebėjo Generalinio štabo viršininkas.

Bet kuris žmogus, bešališkai tiriantis Antrojo pasaulinio karo istoriją, žino, kad (šis konfliktas) prasidėjo Lenkijai atsisakius patenkinti Vokietijos reikalavimus, – rašė S.Kovaliovas.„Jokios išgalvotos, antraeilės dingstys negalėjo pakeisti Antrojo pasaulinio karo priežasčių“, – sakė N.Makarovas.

„Rusijos gynybos ministerija laikosi principingos pozicijos, kad istoriniuose klausimuose neturi būti konjunktūrinių falsifikacijų, mokslinio neišmanymo, aplaidaus, dviprasmiško žinomų faktų ir oficialių dokumentų traktavimo“, – pabrėžė generolas.

Pasak ketvirtadienį pasirodžiusių žiniasklaidos pranešimų, Rusijos gynybos ministerijos karo istorijos instituto bendradarbis pulkininkas S.Kovaliovas straipsnyje „Prasimanymai ir falsifikacijos vertinat SSRS vaidmenį Antrojo pasaulinio karo išvakarėse ir jam prasidėjus“, kuris buvo išspausdintas ministerijos tinklalapyje, buvo teigiama, kad dingstimi karui tapo Lenkijos atsisakymas vykdyti Vokietijos reikalavimus.

„Bet kuris žmogus, bešališkai tiriantis Antrojo pasaulinio karo istoriją, žino, kad (šis konfliktas) prasidėjo Lenkijai atsisakius patenkinti Vokietijos reikalavimus“, – rašė S.Kovaliovas.

„Vokietijos reikalavimai buvo gana nuosaikūs“, – pridūrė jis, nurodęs, kad Trečiasis Reichas 1939 metais tesiekė aneksuoti Baltijos uostamiestį Gdanską ir nutiesti kelius bei geležinkelius į Rytų Prūsiją per Lenkijos teritoriją.

„Sunku pasakyti, ar šie reikalavimai neturėjo pagrindo“, – sakė S.Kovaliovas.

Rusijos dienraštis „Vremja Novostej“ pareiškė, kad ministerijos svetainės skiltyje „Istorija: prieš melą ir falsifikacijas“ patalpintas straipsnis yra „žalingas“ Rusijai.

Žmogaus teisių organizacijos „Memorial“ vadovas Arsenijus Roginskis sakė: „Tokia įvykių samprata man kelia didelį pasibjaurėjimą. Autorius supaprastina faktus ir juos iškreipia, kad padarytų norimą išvadą“.

„Pavojinga tai, kad (šis straipsnis) buvo paskelbtas Gynybos ministerijos tinklalapyje. Jeigu žmonės pagalvos, kad tokia yra ministerijos nuomonė, tada tai yra žingsnis pavojingų tarptautinių santykių aštrinimo link“, – jis aiškino naujienų agentūrai AFP.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min