Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 11d. 20:50

Rusiškos bombos ant Helsinkio ir neįtikėtinai įžūlus suomių kerštas už jas

Suomių kariai 1944-aisiais ir Civilinės oro gynybos plakatas
Wikimedia nuotr. / Suomių kariai 1944-aisiais ir Civilinės oro gynybos plakatas

Italų generolas ir aviacijos teoretikas Giulio Douhet teigė, kad koncentruotas civilių objektų bombardavimas gali palaužti oponento valią priešintis. „Vienintelė gynyba yra gerai organizuotas puolimas“, – su italams būdinga ekspresija teigė generolas. Dabar tai vertintume kaip karo propagandą ir tiesioginį raginimą pulti, tačiau tarpukariu, tarp dviejų Pasaulinių karų, kai tokie raginimai skambėjo, viskas buvo dangstoma savotiškais... „humanitariniais“ tikslais.

Keletas šimtų civilių aukų gali išgelbėti šimtus tūkstančių ar milijonus ir užbaigti net neprasidėjusį karą, taip teigė italų generolas, kuris mirė dar 1930-aisiais, taip ir neišvydęs savo teorijos įgyvendinimo vaisių.

II Pasaulinio karo metu ugniniuose sūkuriuose žuvo šimtai tūkstančių civilių, tačiau karo tai nesustabdė, nekalbant jau apie tai, kad teorinė „kiliminio bombardavimo“ tikimybė nesuvaidino jokio vaidmens prieš karo pradžią – agresoriai planavo savo veiksmus galvodami apie priešo nuostolius, neimdami domėn savųjų. Kaip parodė istorija – visai be reikalo. Net ir nugalėtojams vertėjo apie tai pagalvoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min