Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalies vadovai pagerbė Lietuvos karius ir partizanus (nuotraukos)

Sekmadienį, Vilniuje ,minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, buvo pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės vadovai sekmadienį iškilmingoje ceremonijoje Vilniuje pagerbė už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kovojusius karius bei partizanus, teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentas Valdas Adamkus Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos proga surengtose iškilmėse pabrėžė, kad Lietuva dėkinga kariams, ne vieną amžių kovojusiems ir padėjusiems savo galvas už šalies nepriklausomybę.

„Daugiau kaip 100 metų trūkusi carinė okupacija nesugebėjo nutautinti Lietuvos, nenuslopino lietuvių širdyse siekio gyventi laisvai. Toks tautos ryžtas suteikė jėgų 1918 metais atkurti ir stiprinti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Tautos laisvės ir nepriklausomybės dvasia palaikė ir pokario partizanų judėjimą, padėjo gimti mūsų atgimimo Sąjūdžiui“, – kalbėjo V.Adamkus.

Iškilmingoje Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonijoje buvo padėtos gėlės prie generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklo. Šios gėlės simbolizuoja visų partizanų, Laisvės kovotojų, kurių kapais tapo Lietuvos miškai, laukai, palaukės ir nežinomos vietos pagerbimą.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo ministras pirmininkas Andrius Kubilius, kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, Atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos pirmininkas Jonas Čeponis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro generalinė direktorė Birutė Burauskaitė. Tylos minute buvo pagerbtas didvyrių, padėjusių galvas už mūsų valstybės laisvę ir nepriklausomybę, atminimas, nuaidėjo atminimo salvės Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio partizanų apygardoms ir jose kovojusiems partizanams pagerbti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min