Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 11 30, 12:15

Tomas Venclova: „Škirpa nusipelnė gatvės ne daugiau negu Paleckis“

Poetas, publicistas, vertėjas, šiuo metu JAV gyvenantis profesorius Tomas Venclova itin kritiškai vertina tai, kad Vilniuje vis dar yra tarpukario Lietuvos diplomato, pulkininko Kazio Škirpos vardu pavadinta alėja.
Tomas Venclova
Tomas Venclova / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Manau, kad Kazys Škirpa, pataikavęs Hitleriui ir bendradarbiavęs su gestapu, nusipelnė gatvės ne daugiau negu Justas Paleckis, pataikavęs Stalinui ir bendradarbiavęs su NKVD“, – teigė T.Venclova savo kalboje, kuri buvo paskelbta diskusijoje Vilniaus Rotušėje.

„Argumentas, kad Škirpa buvo už nepriklausomybę, o Paleckis prieš, yra demagogiškas ir klaidingas. Abu jie bandė išsaugoti grynai formalią, bet ne faktišką nepriklausomybę totalitarinių režimų priežiūroje, ir abu ją pragaišino“, – konstatavo literatūros profesorius, vienas iš penkių Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų.

„Seniai laikas padaryti išvadas iš fakto, kad SSRS ir nacių Vokietija buvo Lietuvai vienodai priešiškos ir pavojingos. Čia neturi būti jokių išsisukinėjimų ir vieno režimo teisinimų kito sąskaita. Politinės jėgos, užsiimančios tokiais teisinimais, daro Lietuvai didelę žalą“, – sakė T.Venclova.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grigorijus Kanovičius apie Kazio Škirpos alėją Vilniuje: „Jis nebuvo eilinis žudynių vykdytojas“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min