TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už partizanų genocidą nuteistas saugumo agentas Pranciškus Algirdas Povilaitis negali atsakyti už savo veiksmus

Šaltinis: BNS
0
A A

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad už partizanų genocidą nuteistas buvęs saugumo agentas Pranciškus Algirdas Povilaitis susirgo, dėl sveikatos būklės negali suprasti savo veiksmų, todėl negali už juos atsakyti ir atlikti nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės.

Šios ekspertizės išvados trečiadienį buvo paskelbtos Lietuvos apeliacinio teismo posėdyje.

Gruodžio 21 dieną teisėjai paskelbs, ar atleidžia nuteistąjį nuo bausmės atlikimo dėl ligos.

83-ejų nuteistasis teismo posėdyje trečiadienį nedalyvavo, jo interesams atstovavęs advokatas teigė, kad šiuo atveju įstatymas jokių išlygų ir išimčių nenurodo – reikia atleisti jo ginamąjį nuo bausmės atlikimo dėl ligos.

Advokato kalbai neprieštaravo ir prokuroras.

Apeliacinis teismas taip pat gavo civilinę bylą iš Jurbarko rajono apylinkės teismo, kurioje P.A.Povilaitis pripažintas neveiksniu.

Ištirti ekspertams nuteistąjį dar vasarą pavedė nuteistojo skundą nagrinėjantis Apeliacinis teismas.

Buvęs Lietuvos TSR valstybės saugumo ministerijos agentas P.A.Povilaitis nuteistas kalėti penkerius metus už partizanų stovyklaviečių išdavimą.

Ekspertams buvo pavesta nustatyti, ar 83-ejų nuteistasis pagal savo sveikatos būklę gali atlikti bausmę pataisos namuose. Gavę ekspertų išvadas teisėjai spręs, ar pensininką pasiųsti už grotų.

Kadangi nuteistasis nėra suimtas, Apeliacinis teismas skyrė procesinę prievartos priemonę – siuntimą į sveikatos priežiūros įstaigą.

Buvęs Lietuvos TSR valstybės saugumo ministerijos (MGB) agentas P.A.Povilaitis nuteistas kalėti penkerius metus už partizanų stovyklaviečių išdavimą.

Bylos duomenimis, nuo 1950-ųjų rugpjūčio 29-osios iki rugsėjo 12-osios MGB agentas Šakių rajono skyriaus darbuotojams teikė duomenis apie Tauro apygardos, „Žalgirio“ rinktinės, „Vasario 16-osios“ partizanus. Rugsėjo 12-ąją MGB pareigūnus ir karius agentas nuvedė į Liaušgirio mišką ir parodė partizanų stovyklos buvimo vietą, kuri buvo apsupta ir užpulta.

Per šį užpuolimą nušauti Lietuvos partizanai Valentinas Aleksa („Aras“), Albinas Piščiakas („Bijūnas“), Sigitas Jakštys („Spindulys“), Algirdas Achenbachas („Špicas“ ar „Perkūnas“), Vytautas Šulskis („Laisvūnas“) bei Jonas Ivanauskas („Žemaitis“), kuris buvo sužeistas ir suimtas, o 1951-ųjų liepos 2-ąją sušaudytas (prieš tai buvo nuteistas mirties bausme).

Pasak apkaltinamąjį nuosprendį priėmusio teismo, P.A.Povilaitis žinojo represinės struktūros (MGB) pagrindinį tikslą – fiziškai sunaikinti Lietuvos partizanus ir jų rėmėjus.

P.A.Povilaitis savo kaltę pripažino. Teisme jis aiškino, kad bendradarbiavo su Lietuvos partizanais, turėjo „Kadagio“ slapyvardį, tačiau kažkas jį esą išdavė MGB. Vyras teigė, kad jam grasinta ištrėmimu į Sibirą bei mirties bausme, todėl jis ir sutiko bendradarbiauti su MGB.

Prokuratūra teigia, kad bylos nagrinėjimo ir nuosprendžio paskelbimo metu nebuvo duomenų apie A.P.Povilaičio ligą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min