15min be reklamos
2021 09 24, 18:52

Vilniuje atidengtas paminklas didžiajam etmonui J.K.Chodkevičiui

Penktadienį Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijos vidiniame kieme atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam etmonui Jonui Karoliui Chodkevičiui, taip pat režisieriui ir visuomenininkui Jonui Ohmanui įteiktas karvedžio vardo medalis už valstybės stiprinimą.
Paminklo Lietuvos didžiajam etmonui Jonui Karoliui Chodkevičiui atidengimo ceremonija
Paminklo Lietuvos didžiajam etmonui Jonui Karoliui Chodkevičiui atidengimo ceremonija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Paminklas J.K.Chodkevičiui iškilo ir premija buvo įteikta visuomenininkų suburto Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo iniciatyva, privačių rėmėjų lėšomis.

J.K.Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo vadovas Edmundas Jakilaitis, teikdamas apdovanojimą, atkreipė dėmesį į valstybės saugumą ir stiprinimą.

„Skirdami šį apdovanojimą ieškojome žmogaus, kuris veikdamas įvairiose srityse daro daugiau nei jam priklausytų ir kurio veikla stiprina Lietuvos saugumą. Ieškojome šiuolaikinio žmogaus, veikiančio renesansinės asmenybės principais. Žmogaus, kuriam svarbi laisvė ir garbė“, – fondo pranešime teigė jo vadovas.

„Režisierius J.Ohmanas ne tik kuria filmus apie Lietuvos partizanus, rengia Sausio 13-osios minėjimus Vilniuje. Jis nuosekliai ir profesionaliai prisideda prie Ukrainos kariuomenės Karo pergalių, prie pilietinės visuomenės Ukrainoje kūrimo, prie Ukrainos vaikų, ypač karo našlaičių ir pafrontės vaikų, geresnių gyvenimo sąlygų“, – sakė jis.

Jonas Ohmanas teigė, kad šis apdovanojimas – priminimas, kad jo veikla ne tik pastebėta, bet ir prasminga.

„Man viso šio regiono – Lietuvos, Ukrainos – istorija yra gyva. Kuo toliau, tuo giliau suprantu, kad istorija gyvuoja, atsigręžia į mus, ragina gyventi. Šis apdovanojimas – ženklas, kad tai, ką darau, yra teisinga ir turi prasmę. Labai džiugu, kad ne tik aš suprantu, kas aplink mus vyksta“, – kalbėjo J.K.Chodkevičiaus medalio laureatas.

Jį sveikino ir ilgametė J.Ohmano įkurtos paramą Ukrainai telkiančios organizacijos „Blue/Yellow“ rėmėja premjerė Ingrida Šimonytė.

„Pasitaiko sveikinti kokį renginį ar žmogų įvairiomis progomis, bet čia yra labai sudėtinga minutė – reikia pasveikinti tą, kurį laikau savo draugu. Sunku neapsiverkti“, – sakė Vyriausybės vadovė.

„J.K.Chodkevičius buvo didis valstybės žmogus ir didis europietis. Tai mums yra labai svarbu. Tu gali būti didelis valstybei žmogus, veikdamas kelių valstybių naudai – taip kaip veikia Jonas. Jis veikia Lietuvai, Ukrainos laisvei. Tai nėra sodžius, su kuriuo susiję tavo geri darbai – tai yra idėja. Tai – labai pelnytas, labai laiku įteikiamas apdovanojimas“, – pridūrė ji.

Jonas Karolis Chodkevičius (1570–1621) – vienas žymiausių XVII a. Europos karvedžių, LDK didikas, Šklovo ir Myšo grafas, nusipelnęs valstybės veikėjas: Žemaičių seniūnas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis etmonas bei Vilniaus vaivada, pasižymėjęs švietimo ir kultūros srityse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min