TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Danijoje paslaptimi laikomus duomenis paviešino JAV kariškiai

Sigonelos karinė bazė Sicilijoje
„Scanpix“ nuotr. / Iš Sigonelos karinės bazės Sicilijoje kyla Danijos naikintuvas F-16
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštas pareigas užimantis JAV kariškis, kalbėdamas apie Libijos operaciją, paviešino duomenims, kurie Danijoje buvo laikomi paslaptimi.

„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje
„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje. Danijos orlaiviai

Libijos operacijoje dalyvauja šeši Danijos naikintuvai F-16, kurie bazuojasi Sicilijoje. Į Siciliją Danija yra išsiuntusi 132 žmonių personalą.

Danijos karinės oro pajėgos yra nustačiusios, kad viešai gali būti teikiami tik bendri duomenys apie Danijos lėktuvų skrydžių virš Libijos skaičių ir kokio tipo užduotys tai buvo – „oras-oras“ ar „oras-žemė“. Tačiau Danijos kariškiai iki šiol kategoriškai atsisakydavo teikti duomenis apie tai, kokius taikinius atakavo šalies orlaiviai, kada taikiniai buvo atakuoti ir pan.

„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje
„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje

Buvo teigiama, kad tokie apribojimai taikomi tam, jog niekas negalėtų susieti konkrečių atakų su konkrečiomis šalimis arba konkrečiais pilotais.

„Atrodo, kad JAV kariškių niekas neinformavo apie tokią Danijos karinių oro pajėgų viešųjų ryšių politiką“, – šeštadienį pastebėjo danų portalo politiken.dk žurnalistai.

Pasirodo, penktadienį viešai prieinamuose Pentagono interneto resursuose buvo patalpinta JAV viceadmirolo Billo Gortney spaudos konferencijos medžiaga, iliustruota Libijos žemėlapiais. Iš jų aiškėja, kad Danijos naikintuvai atakavo taikinius Tripolyje ir Adždabijoje. Ties danų atakuotais taikiniais aiškiai šviečia šalies vėliavėlė.

Spaudos konferencijoje demonstruotas skaidres, taip pat ir Libijos žemėlapį, kuriame atskleidžiamos Danijos paslaptys, rasite čia.

„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje
„Scanpix“ nuotr./Sigonelos karinė bazė Sicilijoje. Danijos naikintuvai F-16

Politiken.dk žurnalistai pastebi, kad situacija miestuose, kuriuos atakavo danai, traukia viso pasaulio dėmesį.

Atrodo, kad duomenų, kurių Danija nenorėjo skelbti, paviešinimas pasitarnavo viešumui. Jau kitą dieną patys Danijos kariškiai pranešė, kad šalies orlaiviai iki šiol vykusiose operacijose atakavo vyriausybinius tankus, raketų įrenginius, vadavietes ir ginklų sandėlius.

Tiesa, Danijos oficialūs asmenys vėliau teisinosi, kad amerikiečiai neatskleidė karinių paslapčių. Esą, paviešinta tik informacija, kurią kariškiai norėjo riboti „saugumo sumetimais“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min