Dabar populiaru
15min be reklamos

Libija Visos temos

Libija Libija

Libija (Libijos Arabų Socialistinė Liaudies Džamahirija) – valstybė Afrikos šiaurėje, prie Viduržemio jūros. Ribojasi su Egiptu rytuose, Sudanu pietryčiuose, Čadu ir Nigeriu pietuose, Alžyru ir Tunisu vakaruose.

Libijos sostinė – Tripolis. Tai didžiausias šalies miestas ir uostas, pagrindinis verslo ir pramonės centras (1,15 mln. gyventojų (2007)). Libija – socialistinė džamahirija, kapitalistinio pasaulio įvardinama kaip diktatūra.

Libija yra didelė šalis užimanti 1 759 540 km², tai 16 valstybė pasaulyje pagal plotą, tačiau didžiąją šalies dalį (apie 90 %) užima dykumos. Libija suskirstyta į 32 savivaldybes, šalyje jos vadinamos šabijomis. Nors plotas didelis, tačiau dėl nepalankių gamtinių sąlygų šalyje gyvena nedaug gyventojų. Tai viena rečiausiai gyvenamų pasaulio valstybių (tankumas 3,2 žm./km²).

Libijos gyventojų kultūra labai artima kitoms arabų šalių kultūroms. Religija daro didelę įtaką žmonių gyvenimui. Libijiečiai didžiuojasi savo arabišku identitetu. Nors išlikę dar daug liaudies kultūros bruožų (tradicinė muzika, apranga, šventės), ypač dykumose, berberų bendruomenėse, tačiau pakrantės regionas jau nemažai paveiktas vakarietiškos kultūros.

Valstybinė kalba – arabų. Libijos valiuta – Dinaras. 

Parašykite atsiliepimą apie 15min