Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 29d. 16:41

Irako išbrokuoti ukrainiečių gamybos šarvuočiai BTR-4 grįžta į Odesos uostą

Ukrainiečių šarvuotis BTR-4
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Ukrainiečių šarvuotis BTR-4
Į Odesos uostą Ukrainoje grįžta laivas, Irako armijai gabenęs 42 ukrainiečių gamybos šarvuočius BTR-4. Planuojama, kad laivas su šarvuočiais į Odesą atplauks sausio 2 d. arba sausio 3 d.

Kaip rašo portalas warfiles.ru, šarvuočius į Iraką bandžiusios pristatyti Ukrainos kompanijos laivo savininkams jau skolingos kelis milijonus dolerių už šį pasiplaukiojimą ir laivo ilgalaikį dreifavimą Persijos įlankoje,

Šarvuočiai į Ukrainą vežami nuo šių metų rugpjūčio, kuomet Irako armija atsisakė juos priimti. Atsisakymą irakiečiai motyvavo tuo, kad šarvuočių šonuose aptikta įtrūkimų, 42 kovos mašinos pripažintos brokuotomis ir išsiųstos namo.

Šarvuočiai Irakui turėjo būti perduoti stambiausio Ukrainos kontrakto rėmuose. Šis kontraktas numatė, kad ukrainiečiai Irakui už 556,5 mln. dolerių perduos 420 šarvuočių ir lėktuvų An-32. Sutartis tarp abiejų valstybių buvo pasirašyta dar 2009 m.

Vėliau Irakas ne kartą kaltino ukrainiečius vėluojant vykdyti sutartį, tačiau visos konfliktinės situacijos buvo išspręstos.

Rugsėji paaiškėjo, kad Irakas vis dėlto nusprendė vietoje Ukrainos gamybos šarvuočių įsigyti Rusijoje pagamintų BTR-82 ir modernizuotus sovietinių laikų BTR bei BMP.

VIDEO: Šarvuotis BTR-4

Kaip anksčiau yra skelbęs portalas ak-inzt.net, Ukrainoje sukurtas šarvuotis BTR-4 pirmą kartą viešai pademonstruotas 2006 m. Ši mašina skirta karių gabenimui ir jų palaikymui ugnimi mūšyje. Šarvuotis gali dalyvauti kovos veiksmuose įvairiomis sąlygomis.

BTR-4 gali efektyviai vykdyti užduotis ir dieną, ir tamsiu paros metu, įvairiomis klimato sąlygomis. Jis puikiai važiuoja ne tik asfaltu, bet sunkiai įveikiamomis vietovėmis.

Šarvuotį varo 500 arklio galių variklis ir aštuoni varantys ratai. Asfaltu jis išvysto greitį iki 110 km/val. ir gali nuvažiuoti iki 690 km. nepasipildydamas degalų. Plaukdamas vandeniu šarvuotis išvysto iki 10 km/val. greitį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:51
03:08
00:29

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min