Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsibėgėja didžiausios pastarojo meto NATO pratybos „Steadfast Jazz“

Pratybose Latvijos Adažių poligone
Gatis Diezins/Latvijos kariuomenė nuotr. / Pratybose Latvijos Adažių poligone
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijoje ir Latvijoje įsibėgėja didžiausios pastarojo meto NATO pratybos „Steadfast Jazz 2013“. Pratybose dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. karių iš NATO šalių ir Aljanso partnerių. Pratybos vyksta Lenkijoje Dravsko poligone ir Latvijoje Adažių poligone.

Lenkijoje vyksta lauko pratybų etapas. Čia dalyvaujanti Lietuvos karių kuopa, apie 140 karių, treniruojasi tarptautinio vieneto sudėtyje. Prie jų prisijungė ir Lietuvos kariai, priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų oro atakos grupėms.

Latvijoje, Adažių poligone, kur bus išskleista NATO Jungtinių pajėgų vadavietėje ir pratybų valdymo vienas, dalyvauja 10 štabo karininkų ir civilių iš Lietuvos bei dar keletas NATO ryšį su Lietuva užtikrinančių karių.

Iš viso pratybose „Steadfast Jazz“ dalyvauja apie 300 Lietuvos karių.

Pirmą kartą su plataus masto NATO pratybomis šiemet sujungtos ir Baltijos šalyse kasmet rengiamos priimančiųjų šalių pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“ (angl. „Baltic Host 2013“). Jų metų Baltijos šalių karinių ir civilinių institucijų atstovai tobulina tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su kitomis NATO institucijomis teikiant priimančiųjų šalių paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms galimos krizės atveju.

Gatis Diezins/Latvijos kariuomenė nuotr./Pratybose Latvijos Adažių poligone
Gatis Diezins/Latvijos kariuomenė nuotr./Pratybose Latvijos Adažių poligone

Pratybose „Tvirtas džiazas 2013“ vertinamas kitąmet budėsiančio NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force, NRF) kontingento pasirengimas reaguoti į įvairias krizes. Pratybų kontekste NATO greitojo reagavimo pajėgos treniruosis vykdyti ir kolektyvinės gynybos užduotis.

Kartu vertinamas NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) pasirengimas kitąmet atlikti Greitojo reagavimo pajėgų operacinės vadavietės funkcijas.

NATO greito reagavimo pajėgoms kitais metais vadovaus Prancūzija. Ši šalis į Lenkiją ir Latviją pasiuntė apie 2 tūkst. kariškių.

VIDEO: Pratybų „Steadfast Jazz 2013“ atidarymo ceremonija Lenkijoje

NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties, daugianacionalinės NATO pajėgos. Jas sudaro valstybių narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NATO greitojo ragavimo pajėgos gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min