Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiai 15min.lt skaitytojams: karas Sirijoje pro lietuvio karininko fotoaparato objektyvą – griuvėsiai ir čia pat vykstanti gatvės prekyba

Gyvenimas Sirijoje
Mjr. Andriaus Smilgos archyvo nuotr. / Gyvenimas Sirijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę iš Jungtinių Tautų stebėtojų misijos Sirijoje grįžęs Lietuvos kariuomenės majoras Andrius Smilga maloniai sutiko su 15min.lt skaitytojais pasidalinti vaizdais iš karo apimtos šalies.

15min.lt jau skelbė, kad mjr. A.Smilga bazavosi Homso mieste, kuris sunkiąja ginkluote apšaudomas nuo pernai lapkričio. Per du mėnesius karininkui teko vykti ir į trijų dienų patrulius į Hamo miestą.

Pasak A.Smilgos, Sirijoje kariniai veiksmai vyksta visa apimtimi. Naudojama sunkioji ginkluotė, artilerija, minosvaidžiai, visų rūšių ginklai. Majorui net teko stebėti, kaip kovinis sraigtasparnis apšaudė gyvenamąjį rajoną.

mjr. Andriaus Smilgos asmeninio archyvo nuotr./Į Lietuvą grįžęs mjr. Andrius Smilga
mjr. Andriaus Smilgos asmeninio archyvo nuotr./Į Lietuvą grįžęs mjr. Andrius Smilga

„Bet žmonės ten gyvena. Gyvena ir apšaudomuose rajonuose, jie jų nepalieka. Teko girdėti, kad nuo apšaudymų žmonės slepiasi net vonios kambariuose. Tačiau namų jie nepalieka“, – sakė mjr. A.Smilga.

Žmonės Sirijoje prie apšaudymų jau priprato. A.Smilga pasakoja, kad kai vienoje gatvėje vyksta apšaudymas, kitoje vyksta prekyba ir verda gyvenimas.

„Mes savo pranešimuose štabui pranešdavome, kad greta kovinių veiksmų, vyksta ir normalus gyvenimas. Žmonės bando apsisaugoti nuo apšaudymų įvairiai. Kai kuriuose rajonuose, kuriuose veikdavo snaiperiai, žmonės gatves užtverdavo blokų sienomis, kad snaiperiai negalėtų šaudyti į taikius gyventojus“, – sakė kariškis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Smilga
Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Smilga

Nuotraukose, kurias mjr. A.Smilga perdavė redakcijai, matyti sugriauti miestai ir čia pat vykstanti gatvės prekyba. Ant šaligatvio sudėta arbūzų krūvelė, nuo saulės kaitros besislepiantys vaisių pardavėjai ir avių kaimenę ginantis piemuo – viskas greta. Čia pat žaidžia vaikai.

Prie sugriauto pastato riogso sunaikintas vyriausybės pajėgų šarvuotis, nebevažiuojantis tankas, savo vamzdį vis dar grėsmingai nukreipęs į greta esančius pastatus, apšaudyto ir sugriauto gyvenamojo rajono apžiūrėti mopedais atvažiavę jaunuoliai ir sunkvežimiu su negausia manta važiuojanti moteris – tai Sirijos kasdienybė, užfiksuota mjr. A.Smilgos nuotraukose, kurias dabar siūlome peržiūrėti ir 15min.lt skaitytojams.

Kad peržiūrėtume mjr. Andriaus Smilgos nuotraukas iš Sirijos, spauskite galerijos nuorodą virš straipsnio. Arba spauskite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min