TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariuomenės ir visuomenės dienos proga Rukloje Lietuvai prisiekė 86 kariuomenės naujokai

Lietuvos valstybei priesaiką davė 86 kariuomenės naujokai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos valstybei priesaiką davė 86 kariuomenės naujokai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje kario priesaiką ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei davė 86 kariuomenės naujokai, taip pat Rukloje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirta šventė.

„Ypač dabar, kai susiduriame su grėsmėmis, vis populiaresni ir daugybės savanorių sulaukiantys baziniai kariniai mokymai – geriausias įrodymas, kad savo Tėvynės sargybą patikime patriotiškam ir laisvę mylinčiam jaunimui. Galime būti ramūs, kad, šaliai prireikus, į jos gynybą ryžtingai stos atsakingi kariai“, – sakė priesaikos ceremonijoje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Galime būti ramūs, kad, šaliai prireikus, į jos gynybą ryžtingai stos atsakingi kariai.

Ceremonijoje taip pat dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas teigė, kad savanorių ir baziniuose kariniuose mokymuose kariai išmoksta saugoti ir ginti savo šalies laisvę, prisiimti atsakomybę už save ir už žmones, kurių saugumas jiems patikėtas.

Ceremonijos metu prisiekė 52 kariai iš 30-osios bazinių karinių mokymų laidos. Šią priesaiką kariai davė po 3 iš 12 savaičių trunkančių mokymų. Geriausiu 30-osios laidos kariu išrinktas jaunesnysis eilinis Vaidas Zubrikovas, kuris pagerbė Mokomojo pulko kovinę vėliavą.

Priesaiką po tris savaites trukusio bazinio kario savanorio įgūdžių kurso taip pat davė 34 kariai savanoriai iš 18-osios kurso laidos.

Mokė įveikti karines užduotis

Iškilmingoje priesaikos ceremonijoje ir Kariuomenės ir visuomenės šventėje Rukloje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vado pareigas vykdantis Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, kariuomenės dalinių vadovybė, Jonavos savivaldos atstovai, karių artimieji, kiti svečiai.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai šventės dalyviams atliko parodomąją rikiuotės programą, grojo Karinių oro pajėgų orkestras.

Po karių priesaikos ceremonijos Mokomajame pulke vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys, kuriame svečiai galėjo susipažinti su visų Ruklos įguloje dislokuotų karinių dalinių – Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“, Juozo Lukšos mokymo centro, Mokomojo pulko, Ruklos įgulos aptarnavimo centras, Karo medicinos tarnybos ir Karo prievolės centro ir pratybose Lietuvoje dalyvaujančios JAV Sausumos pajėgų 173-iosios oro desanto brigados – karių kasdienine veikla, ginkluote ir technika, pabandyti įveikti karinės užduotis. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai šventės dalyviams atliko parodomąją rikiuotės programą, grojo Karinių oro pajėgų orkestras.

Pagerbiant Lietuvos partizanus prie paminklo žuvusiems „Tauro“ apygardos partizanams Digrių kaimo kapinėse kariai padėjo gėlių, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai atliko tris salves iš istorinio pabūklo. Kapinėse palaidota daugiau nei 20 „Tauro“ apygardos partizanų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min