Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 22d. 20:27

Kauniečiai padės išgyventi žiemą Sčastjės elektrinę nuo rusų ginantiems „Aidar“ kariams

Iš Kauno iškeliavo siunta Ukrainos kariams
Gerdos nuotr. / Vitalijus Keršis

Iniciatyvinės grupės „SOS Ukrainos kariams“ įkūrėjas, kaunietis Vitalijus Keršis gavo informacijos apie sudėtingą Luhansko srities Sčastjės miesto elektrinės gynėjų situaciją – trūksta batų, aprangos, kitos amunicijos. Jau ne kartą į Ukrainą pats labdarą gabenęs V.Keršis sako, kad Sčastjėje „Aidar“ bataliono kariai yra atkirsti nuo išorinio pasaulio, juos aplanko tik pavieniai entuziastai, atvežantys paramos siuntų.

Pasak V.Keršio, iniciatyvinės grupės tikslas – padėti 30 karių. „Jiems reikia įvairios amunicijos. Tikimės jos pririnkti arba nupirkti už aukojamus pinigus ir nuvežti sausio pabaigoje“, – sakė V.Keršis.

Vitalijaus Keršio asmeninio albumas nuotr./Kauniečiai renka labdarą Ukrainos kariams
Vitalijaus Keršio asmeninio albumo nuotr.

Vienas kaunietis nupirko neperšaunamą liemenę už beveik 500 eurų, taip pat šalmą ir apatinių termodrabužių. 

V.Keršis savo lėšomis mikroautobusu dažnai vyksta į karo zonas Ukrainoje. „Ten mane paprastai visur palydi Ukrainos kariai, nes tokie autobusiukai medžiojami separatistų. Būna visko, ne kartą važiavau aidint šūviams, sprogimams. Entuziastai, padedantys ukrainiečiams, labai laukiami. Vienas tokių – kijevietis verslininkas Olegas. Jis nuolat važinėja su labdara pas karius. Už jo galvą separatistai yra pažadėję 30 tūkst. JAV dolerių“, – pasakojo kaunietis.

V.Keršis tvirtino neseniai susisiekęs ir su okupuotose Ukrainos teritorijose veikiančiais partizanais. „Galvojame apie pagalbą ir jiems“, – pasakojo V.Keršis.

„SOS Ukrainos kariams“ grupės nariai į Ukrainą yra nuvežę ne tik tonas įvairių drabužių, bet ir du ekskavatorius, kuriuos dovanojo Kauno įmonė „Agrarinės paslaugos“.

Daug labdaros surenka ir Latvijos grupė „SOS palidziba Ukrainas armijai“, su kuria bendradarbiauja kauniečiai ir kartu gabena labdarą kariams.

Kaune yra ir daugiau entuziastų, padedančių Ukrainai. Čia veikia tarptautinio labdaros ir paramos fondo „Pagalbos sparnas“ padalinys, įsteigtas 2014 metais ir taip pat gabenantis paramą Ukrainos žmonėms.

Norintys padėti Ukrainos kariams gali susisiekti su iniciatyvine grupe el.paštu: parama.info@gmail.com, telefonu 8 647 73298

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min