2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Krašto apsaugos ministerija skiria materialinę paramą Ukrainai

Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, atsižvelgusi į Ukrainos pagalbos prašymus, nusprendė suteikti materialinę paramą krizės ištiktai šaliai, ją sudarys sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės. Ukraina yra išsiuntusi pagalbos prašymus visoms NATO šalims.
Ukrainos kariai pratybose išsilaipina iš Lietuvos kariuomenės šarvuočio M113
Ukrainos kariai pratybose išsilaipina iš Lietuvos kariuomenės šarvuočio M113 / KAM nuotr.

„Savo parama pirmiausia siekiame parodyti solidarumą ir palaikymą Ukrainai”, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, nuo Ukrainos stabilumo priklauso ir mūsų valstybės saugumas, todėl svarbu šiai šaliai padėti ir praktinėmis priemonėmis. 

Formuojamo pagalbos priemonių paketą sudarys daugiau nei 4 tūkst. vienetų sauso maisto davinių, taip pat įvairios medicinos pagalbos priemonės. Šioms pagalbos priemonėms įsigyti Krašto apsaugos ministerija yra numačiusi skirti apie 98 tūkst. litų iš šiais metais sutaupytų lėšų. 

KAM nuotr./Vėliavos
KAM nuotr./Vėliavos

Planuojama, kad materialinė parama Ukrainai bus perduota artimiausiomis savaitėmis,  ji į Ukrainą bus gabenama Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviu C-27J „Spartan“. 

KAM nuotr./Sprogmenis Afganistane neutralizuoja Lietuvos ir Ukrainos kariai
KAM nuotr./Sprogmenis Afganistane neutralizuoja Lietuvos ir Ukrainos kariai

Ukraina yra Lietuvos ir viso Aljanso partnerė. Lietuvos ir Ukrainos kariai kartu dalyvavo tarptautinėse misijose Balkanuose ir Afganistane, taip pat kariai nuolat kartu treniruojasi tarptautinėse pratybose. Šį rudenį Lietuvos ir Ukrainos kariai dalyvaus dvejose bendrose pratybose: rugsėjo 15–26 d. Lvove vyksiančiose Ukrainos-JAV pratybose „Rapid Trident“ dalyvaus Lietuvos kariuomenės žvalgų būrys; rugsėjo 8–19 d. Lenkijoje rengiamose Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos pratybose „Klevo skliautas“ (angl. Maple Arch).

KAM nuotr./Karių rikiuotė pratybose „Maple Arch 2013“
KAM nuotr./Karių rikiuotė pratybose „Maple Arch 2013“

Be vienkartinės paramos Lietuva nuolat remia Ukrainos kariuomenę dvišalio bendradarbiavimo rėmuose – Ukrainos kariai dalyvauja Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, Generolo Jono Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže rengiamuose mokymuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min