Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės atstovas apie savaitgalio įvykius Goro provincijoje: „Talibanas kaip visada perdėjo“

Talibai
„Scanpix“ nuotr. / Talibai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės atstovai teigia, kad pirmadienį pasirodę Talibano pranešimai apie savaitgalio įvykius mūsų šalies prižiūrimoje Goro provincijoje, yra smarkiai perdėti. „Jų propaganda skirta žmonėms įbauginti“, – teigia kariškiai.

Pirmadienį agentūra Afghan Islamic Press (AIP) iš vakarų Afganistano miesto Herato pranešė, kad ginkluoti ir prieš Afganistano vyriausybę kovojantys sukilėliai Goro provincijoje Pasabando rajone nužudė vietos gyventoją nevyriausybinės organizacijos darbuotoją, taip pat sužeidė du policininkus.

Goro provincijos policijos vadovas Khudayaras Qudsi agentūrai AIP patvirtino informaciją, kad savaitgalį Daulinos rajone sprogus dviračiu vežtai bombai buvo sužeisti du vietos pareigūnai.

Policijos viršininkas taip pat patvirtino informaciją apie sekmadienį nužudytą nevyriausybinės organizacijos darbuotoją. Galimą atsakomybę dėl šio išpuolio jau prisiėmė Talibanas, kurio atstovas spaudai Qaris Muhammadas Yousafas Ahmadi agentūrai AIP taip pat pranešė apie kitą talibų išpuolį.

Pasak talibų atstovo, sukilėliai Goro provincijos sostinėje Čagčarane padėjo bombą, kuriai sprogus žuvo septyni Afganistano kariai.

Goro provincijos sostinėje Čagčarane yra įsikūrusi Lietuvos karių stovykla, mūsų šalies kariškiai nuolat lankosi provincijos sostinėje. Paprašytas patikslinti agentūros AIP pranešimą, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovas spaudai kpt. Marius Varna 15min.lt žurnalistui sakė, kad talibų informacija apie žiaurius savaitgalio išpuolius Goro provincijoje yra gerokai perdėta.

„Šeštadienį iš tiesų įvyko incidentas su Afganistano nacionalinės armijos kariais. Tačiau jis sprogimas nugriaudėjo tikrai ne Čagčarane, o gana toli nuo miesto. Žuvusių nebuvo ir skaičiai tikrai ne tokie. Buvo sužeisti keli vietos kariai. Lietuviai į šiuos incidentus įtraukti nebuvo“, – sakė kpt. M.Varna.

Pasak Jungtinio štabo atstovo, mūsų šalies kariškiai jau seniai pastebėjo, kad Talibanas savo pranešimuose nuolat perdeda įvykių mastą, padaugina nukentėjusiųjų skaičių, kartais jų pranešimai visai neatitinka tikrovės.

Kaip pavyzdį galima priminti pernai spalį įvykusį incidentą greta Lietuvos karių stovyklos vartų. Tąkart į stovyklą bandė prasiveržti sprogmenimis apsikarstęs savižudis. Jis susisprogdino netoli stovyklos vartų, niekas kitas daugiau nenukentėjo.

Paaiškėjo, kad Talibanas likus kelioms valandoms iki šio išpuolio buvo išplatinęs pranešimą apie tai, kad savižudžiui pavyko prasiveržti į Provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklą. Esą jis susisprogdino stovyklos viduje, „kartu su savimi į kitą pasaulį pasiimdamas ir septynis užsienio karius“. Talibano pranešime buvo nurodomas ir konkretus sužeistųjų skaičius.

„Tai viso labo propaganda, skirta bauginimui. Tokia informacija labai dažnai visiškai neatitinka tikrovės“, – 15min.lt žurnalistui sakė Jungtinio štabo atstovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min