Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos oro erdvę nuo sausio 1-osios saugos lenkai ir italai

Lenkų naikintuvai saugos Baltijos šalių oro erdvę
Polska-zbrojna.pl nuotr. / Lenkų naikintuvai vėl saugos Baltijos šalių oro erdvę
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pasirašė įsakymą, pagal kurį Lenkijos oro pajėgų pilotai su naikintuvais Mig-29 nuo sausio 1-osios vėl vykdys NATO oro policijos misiją virš Baltijos šalių, praneša fakt.pl. Kartu su jais Šiauliuose bus dislokuoti ir Italijos kariai su naikintuvais „Eurofigter Typhoon“.

Į Šiaulių oro bazę atskris keturi lenkų naikintuvai Mig-29 ir keturi italų „Eurofigter Typhoon“. Pagrindinis NATO pilotų uždavinys yra reaguoti į galimus įsibrovimus ar priartėjimus prie NATO oro erdvės. Taip pat – pagalba kariniams ir civiliniams lėktuvams, atsidūrusiems avarinėse situacijose. Lenkijos ir Italijos karių misija truks keturis mėnesius – nuo sausio 1-osios iki balandžio 30 dienos.

Šiuo metu Aviacijos bazėje yra dislokuota po keturis Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvus F-16 ir Kanados karinių oro pajėgų naikintuvus F-18. 

Lietuva, Latvija ir Estija neturi galimybių pačios saugoti savo erdvės, todėl nuo 2004 metų tai daro NATO partneriai. Lenkai šią misiją perims jau šeštą kartą. Pastaruoju metu oro policijos misija šiame regione yra įgavusi ypatingą prasmę, nes naikintuvai iš Šiaulių kyla itin dažnai dėl prie Baltijos šalių oro erdvės priartėjančių Rusijos naikintuvų ar bombonešių.

Anot Lenkijos karių misijos vadovo Arturo Piskorzo, pasiruošimas misijai jau pradėtas, prieš išvykimą į Lietuvą vyks mokymai.

Gruodžio 8–14 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo 21 kartą atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.  

Komentarai
Temos NATO, Lenkija
Parašykite atsiliepimą apie 15min