Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Luhansko pragaras: srities miestus išsidalijo teroristų gaujos

Kazokų atamanas Nikolajus Kozicynas
Nuotr. iš youtube.com / Kazokų atamanas Nikojalus Kozicynas
Šaltinis: 15min
0
A A

Separatistų užgrobtoje vadinamojoje Luhansko liaudies respublikoje nėra vieningos valdžios: miestus ir net rajonus valdo juos užgrobę „lauko vadai“, kurie ne tik nepaklūsta centrinei valdžiai, bet ir pradeda kovoti vienas su kitu.

Į atvirus susirėmimus peraugo ir vadinamosios Donecko liaudies respublikos karinių formuočių nesutarimai.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nuolat praneša, kad teroristų grupuotės vis labiau nesutaria ir vis dažniau įsivelia į tarpusavio mūšius. Ukrainos valdžios teigimu, paauklėti teroristų į Donecką ir Luhanską net atvyko Rusijos specialiųjų pajėgų dalinys.

Todėl neaišku, kuo baigsis lapkričio 2 dieną numatyti apsišaukėliškų Luhansko ir Donecko liaudies respublikų (LLR) administracijos rinkimai. Vadai tik formaliai palaiko šiuos rinkimus, o kaip nuspręs elgtis atėjus balsavimo dienai, niekas nežino.

Rusijos interneto portalo gazeta.ru žurnalistai Luhanske bandė išsiaiškinti, kas iš tiesų valdo miestą ir jo apylinkes.

Teroristų gaujos niekam nepaklūsta

Gazeta.ru rašo, kad dabar vadinamosios LLR teritorijoje veikia keli stambūs junginiai: oficialiai valdžiai paklusnus batalionas „Zaria“ ir kiti daliniai, įsitvirtinę Luhansko mieste, Aleksejaus Mozgovojaus brigada „Prizrak“, kontroliuojanti Alčevsko ir Kirovsko miestus, Kazokų nacionalinė gvardija, paskelbusi, kad jai priklauso teritorija nuo Perevalsko ir Severodonecko iki Popasnojės ir Černuchino. Dar yra „Lešyj“ ir „Betmeno“ batalionas bei daug mažesnių karinių formuočių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kazokas Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kazokas

Luhansko administracijoje žurnalistai išgirdo, kad Krasnyj Luč mieste valdžią užgrobė „Kosorogas“. Jis per vietinę televiziją kvietė nepaklusti Luhansko valdžiai. Mieste prasidėjo plėšikavimai.

Kai kurie vadai Igorio Plotnickio vadovaujamai vadinamajai centrinei valdžiai paklūsta tik formaliai, o kiti net atvirai su ja konfliktuoja.

Luhansko administracijoje žurnalistai išgirdo, kaip vietiniai valdininkai pasakoja, kad Krasnyj Luč mieste valdžią užgrobė „Kosorogas“. Jis per vietinę televiziją kvietė nepaklusti Luhansko valdžiai. Mieste prasidėjo plėšikavimai.

Atamanas su branduoline galvute

Perevalską savo rankose laiko vadinamoji Kazokų nacionalinė gvardija, kuriai vadovauja atamanas Nikolajus Kozicynas, kurį aplinkiniai vadina „Batia“.

Atamanas jaučiasi pasaulio valdovu: „Niekas neatšaukė mano 1994 metų įsakymo: kazokas, turintis galimybę išlaikyti tris žmonas, gali jas turėti... Jūs visi tiek visko turėsite, kiek sugebėsite praryti: ir pinigų, ir šlovės, ir ordinų. Dabar Maskvoje įvyko pirmosios derybos, visas finansinis srautas eis pro jus. Nežinosite, kaip suskaičiuoti tuos pinigus. Mūsų teritorija – viso pasaulio sandėlys, čia visko yra“.

Perevalsko rajone, kurį užgrobė kazokai, yra daug šachtininkų gyvenviečių ir veikiančių šachtų, kuriose – didelės anglies atsargos. Šiuo metu anglis aktyviai kasama.

N.Kozicynas gazeta.ru pareiškė, kad jo kontroliuojamoje teritorijoje sukurta sava administracija, savos tarnybos. Atamanas nesirengia paklusti Luhanskui, jis nutaręs, kad reikia šlietis prie Rusijos.

Scanpix/ITAR TASS nuotr./Išankstinis balsavimas „rinkimuose“ Luhansko teroristų kontroliuojamoje teritorijoje
Scanpix/ITAR TASS nuotr./Išankstinis balsavimas „rinkimuose“ Luhansko teroristų kontroliuojamoje teritorijoje

Niekas neatšaukė mano 1994 metų įsakymo: kazokas, turintis galimybę išlaikyti tris žmonas, gali jas turėti... Jūs visi tiek visko turėsite, kiek sugebėsite praryti: ir pinigų, ir šlovės, ir ordinų.

Be to, atamanas teigia, kad galutinė pergalė bus tuomet, kai jo kazokai įžengs į Kijevą.

Tuoj pat N.Kozicynas sensacingai prisipažįsta: „Mes turime atominę galvutę. Ukrainoje jų buvo keturios, likusios trys kažkur dingo, o vieną mes gavome. Ir jie puikiai žino, kad jis pas mus.“

Paklaustas apie numuštą Malaizijos avialinijų „Boeing“ lėktuvą ir skandalingą audioįrašą, kuriame jis faktiškai pripažįsta, kad lėktuvą su beveik 300 keleivių numušė separatistai, N.Kozicynas atsako: „Tada pasakiau ir dabar pakartosiu: nereikia skraidyti virš teritorijų, kur vyksta karas. Tą dieną Krasnyj Partizane buvo mūšis, išmušinėjome ukropus (taip separatistai ir teroristai niekinamai vadina ukrainiečius, – red. past.), kurie bandė mus apeiti iš užnugario. Kas numušė, tas ir numušė, suprantate mane?“

Nusivylęs Vaiduoklis

Atvykę į Alčevską žurnalistai pasijuto tarsi kitame pasaulyje: nėra nei separatistų postų, bet ir mašinų ar žmonių gatvėse.

Brigados „Prizrak“ (Vaiduoklis, – red. past.) štabas įsikūręs cheminės valyklos teritorijoje. Prieš įeinant į štabą reikia atiduoti ginklus ir mobiliuosius telefonus.

Apie „Prizrak“ brigados vadą A.Mozgovojų Luhanske kalba, kad jis ne tik su ukrainiečiais kovoja, bet ir tyliai jiems padeda. Kiti sako, kad jis „normalus vyras“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko oro uostą atakuojantys smogikai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donecko oro uostą atakuojantys smogikai

„Prizrak“ vadas sako, kad iš jo brigados niekas lapkričio 2 d. rinkimuose nedalyvaus, nes jos darbas – kariauti. Jis įsitikinęs, kad jei karo vadai turės administracinę valdžią, bus ne tvarka, o ginkluotas banditizmas, privesiantis prie griūties.

A.Mozgovojus atrodo įsitempęs ir net apimtas nevilties. Apie pergalę jis nekalba. Paklaustas, kas trukdo susivienyti, A.Mozgovojus atsako: „Nesuprantu, kam dviem mažoms respublikoms du šiluminės energetikos ar anglių pramonės ministrai? O anglis tuo tarpu važiuoja į Ukrainą: prieš savaitę sulaikėme dvi mašinas, kurios ten vežė anglį. Kur eina tokios prekybos pajamos? Niekas taip ir neatsakė“.

A.Mozgovojus neatsako į klausimą, ar Novorusija, jei tokia bus, turėtų tapti Rusijos dalimi: esą tegu liaudis sprendžia.

A.Mozgovojus teigia, jog turi pusantro tūkstančio kovotojų ir pyksta, kad jo nepasiekia Rusijos siunčiama humanitarinė pagalba, kuri dingsta Donecke ir Luhanske.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min