Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 22d. 12:14

NATO specialiųjų operacijų pratybose „Kobra 13“ Gaižiūnų poligone nuo pirmadienio prasidės aktyvūs veiksmai

Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų kariai
KAM nuotr. / Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų kariai

Nuo pirmadienio Gaižiūnų poligone prasidės aktyvūs veiksmai didžiausiose šiemet vykstančiose NATO specialiųjų operacijų pajėgų pratybose „Kobra 13“. Pratybos vieno metu vyksta keliose šalyse, o jose vertinama NATO specialiųjų operacijų komponento vadovybė.

Kaip jau buvo skelbta, pratybų atidarymas vyko lapkričio 20 d. Lenkijos Kelcų poligone, o jose dalyvauja specialiųjų pajėgų kovotojai ir štabo karininkai iš trylikos NATO šalių – Čekijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Slovakijos, Suomijos ir Vengrijos. Manoma, kad pratybose dalyvauja per 1,5 tūkst. karių.

Iki sekmadienio vyksta pratybų parengiamasis etapas, o nuo pirmadienio specialiųjų operacijų kariai septyniomis taktinėmis grupėmis Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Čekijos teritorijose vykdys sausumos, jūrų ir oro operacijų kovines užduotis. Padalinius koordinuos Lenkijoje dislokuota Specialiųjų operacijų komponento vadovybė.

Lietuvoje aktyvioji pratybų fazė vyks Gaižiūnų poligone. Tačiau mūsų kariai dalyvauja ir pratybose Lenkijoje.

Lietuvos kariuomenės specialiosios pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo keli nedideli kariniai vienetai, kurie vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. Oficialiai Specialiųjų operacijų pajėgos įsteigtos 2002 m., kai šiems atskiriems specialiųjų operacijų vienetams pradėjo vadovauti bendras štabas ir buvo įkurtas Specialiųjų operacijų junginys.

2008 metais Specialiųjų operacijų junginys tapo Specialiųjų operacijų pajėgomis. Šiandien Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Kovinių narų tarnyba, Karinių oro pajėgų Specialiųjų operacijų grandis. Specialiųjų pajėgų pagrindinės užduotys – specialioji žvalgyba, tiesioginiai koviniai veiksmai ir karinis mokymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min