Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 24d. 09:01 , atnaujinta: 2015 sausio 25d. 00:12

Naujas vaizdo įrašas: vairuotojas Mariupolyje pateko tiesiai į apšaudymą raketomis

Apšaudymas Mariupolyje
Kadras iš filmuotos medžiagos / Apšaudymas Mariupolyje

Rusijos ir Donbaso kolaborantų pajėgos pradėjo Mariupolio puolimą. Šeštadienio ryte jie apšaudė šio svarbaus miesto rytinę dalį. Žuvo mažiausiai 30 žmonių, įbauginti gyventojai bėga bent į vakarinę miesto dalį. Pusės milijono gyventojų miestas – ypatingai svarbus strategiškai, nes yra tarp Rusijos okupuoto Krymo ir teroristų užimto Donecko.

00.12 val. Nauji vaizdo įrašai iš Mariupolio

Šeštadienio vakare internete pasirodė nauji įrašai, kaip teroristai apšaudė Mariupolį. Viena automobilyje įtaisyta vaizdo kamera nufilmavo ant pastatų krentančias raketas, kita – kaip vairuotojas patenka į apšaudymo epicentrą.

VIDEO: Vairuotojas patenka į apšaudymą Mariupolyje
VIDEO: Mariupolio apšaudymas

23.00 val. ESBO: šaudyta iš teroristų kontroliuojamos teritorijos

Raketos, kurios Mariupolyje užmušė daugiau nei 30 žmonių, buvo leidžiamos iš apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ kontroliuojamos teritorijos, paskelbė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

ESBO stebėtojų teigimu, Mariupolio rajonas buvo apšaudytas „Grad“ ir „Uragan“ sistemomis. Raketos buvo paleistos iš rytinės ir šiaurės rytinės pusės.

ESBO savo pranešime taip pat pažymi, kad stebėtojams dirbant, po 13 val. buvo du kartus girdėti apšaudymai raketomis.

Visą ESBO pranešimą anglų kalba galite skaityti čia.

21.04 val. Paviešintas teroristų pokalbis apie Mariupolį

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) paskelbė perėmusi dviejų teroristų Rytų Ukrainoje pokalbį telefonu. Jį klausykite čia.

20.52 val. Ukraina įspėjo: Rusija rengiasi provokacijai

Rusija rengia naują provokaciją Rytų Ukrainoje, kad sukurtų pretekstą oficialiai įvesti savo kariuomenę į Ukrainos teritoriją, perspėjo Antiteroristinės operacijos (ATO) centras.

Rusija rengia naują provokaciją Rytų Ukrainoje, kad sukurtų pretekstą oficialiai įvesti savo kariuomenę į Ukrainos teritoriją, perspėjo Antiteroristinės operacijos (ATO) centras.

Anot ATO, Rusijos federacijos atstovai planuoja slapta nugabenti ukrainiečius belaisvius (daugiausia savanoriškų batalionų karius) į Ukrainos teritoriją įprastais humanitarinės pagalbos automobiliais. Tuomet prieš konvojų bus surengta ataka, ir dėl jos apkaltinti ukrainiečiai.

„Žinoma, tuomet tie neegzistuojantys partizanai bus „sunaikinti“. Įvykio vietoje liks ukrainiečių kaliniai su ginklais, kurių numeriai rodys, kad jie priklauso Ukrainos kariuomenei. Tai bus panaudota kaip įrodymas“, – dėstė ATO atstovas.

Tuomet Rusija, pareiškusi, kad esą Ukrainos kariai užpuolė humanitarinės pagalbos konvojų, gali paskelbti, kad dėl to į Ukrainą oficialiai įveda savo pajėgas.

20.12 val. Ukraina paneigė, kad teroristai įžengė į Mariupolį

Teroristų pareiškimai, kad jie jau įžengė į Mariupolio pakraščius – netiesa, „TVrain“ patikino Pulko „Azov“ atstovas Andrijus Djačenka.

Pasak jo, priešo daliniai yra maždaug už 20-25 km nuo miesto.

„Neaišku – galbūt tai farsas, galbūt jie iš tikrųjų rengiasi puolimui. Tačiau faktas, kad jų nėra Mariupolyje. Prisiminkite, kai vyko mūšiai dėl oro uosto, jie per dieną jį „paimdavo“ 156 kartus – dabar elgiasi taip pat“, – sakė A.Djačenka.

Jis teigė, kad apšaudymas reiškia, jog artimiausiomis dienomis reikia tikėtis puolimo. Tačiau jo dar nėra.

19.38 val. P. Porošenka: tai – Hagos tribunolo vertas nusikaltimas

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka skubiai grįžta iš Saudo Arabijos, kad sekmadienį surengtų Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) posėdį dėl Mariupolio apšaudymo.

VIDEO: Teroristų ataka Mariupolyje

Prorusiškų teroristų vykdomas kruvinas išpuolis, nusinešęs dešimtis Mariupolio gyventojų gyvybių, nėra tiesiog teroro aktas. Tai – nusikaltimas prieš žmogiškumą, vertas Hagos tribunolo teismo, sakė Ukrainos prezidentas.

Mes norime taikos, bet priešo iššūkį priimsime. Ginsime savo šalį, kaip tai turėtų daryti tikri patriotai. Ir baigime pergale, – sakė P.Porošenka.

„Lenkiu galvą prieš visus tuos, kurie mirė šiandien ir ankstesnių išpuolių metu“, – kalbėjo P. Porošenka. Jo teigimu, teroristų išpuolis – tai išpuolis prieš taikius Donbaso gyventojus. „Ukrainos kariai rizikuoja savo gyvybėmis ir stengiasi apsaugoti savo tėvynainius, duodami atkirtį separatistų puolimui“, – pridūrė prezidentas.

P. Porošenka yra įsitikinęs, kad civilizuotos šalys turi dar labiau suvienyti jėgas ir sustabdyti terorizmo grėsmės plitimą. Vadinamosios „Donecko liaudies respublika“ ir „Luhansko liaudies respublika“ turi būti pripažintos esančios teroristų organizacijos.

„Laikas daiktus vadinti savais vardais. Argi pagalba kovotojams, ginklų, įrangos tiekimas, įranga ir gerai apmokyta jėga nėra terorizmo patvirtinimas, akivaizdus visam pasauliui?“ – klausia Ukrainos prezidentas.

„Mes norime taikos, bet priešo iššūkį priimsime. Ginsime savo šalį, kaip tai turėtų daryti tikri patriotai. Ir baigime pergale“, – sakė valstybės vadovas.

„Kreipiuosi į Donbaso žmones, visus Ukrainos piliečius, kurie kenčia nuo teroristų ir agresorių.  Kaip Ukrainos prezidentas, aš padarysiu viską, kad būtų apsaugotas kiekvienas pilietis, būtų sustabdytas skausmas ir kančia, atkurta taika ir ramybė kiekvienoje ukrainiečių šeimoje – nuo Lvovo iki Luhansko, nuo Černigovo iki Kerčės“, – patikino valstybės vadovas.

19.32 val. Europos Sąjunga šeštadienį pasmerkė atakas Mariupolyje ir perspėjo, kad kovų eskalavimas pakenks ES ir Rusijos santykiams.

VIDEO: Mariupolis sausio 24 dieną

18.57 val. Porošenka šaukia šalies Saugumo tarybą

Ukrainos Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba (NSGT) susirinks sekmadienį, sausio 25 dieną, pablogėjus padėčiai Ukrainos rytuose, pareiškė prezidentas Petro Porošenka.

Apsišaukėliškos „Donecko Liaudies Respublikos“ (DLR) teroristų grupės jau yra Mariupolio pakraščiuose, tvirtina jų atstovai.

„Aš nurodžiau sušaukti rytoj NSGT posėdį papildomų veiksmingų sprendimų parengimui ir įgyvendinimui dėl sparčiai blogėjančios padėties rytuose“, – sakoma P.Porošenko pareiškime po apšaudymo Mariupolyje, kur žuvo 30 žmonių.

18.57 val. Žuvusiųjų – jau 30

Pasak Mariupolio mero atstovo Oleho Kalinino, tarp 30 žuvusiųjų yra du vaikai.

Donecko administracija patikslina, kad tai 15 metų mergaitė ir apie 5 metų berniukas. Sužeistųjų nustatyta 93, iš jų aštuoni vaikai. Ligoninėse su įvairaus sunkumo sužeidimais guli 75 sužeistieji.

18.45 val. Andrius Kubilius pareiškė, kad reikia siekti, jog V.Putinas būtų teisiamas Hagos tribunole.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis

18.23 val. Teroristai skelbia, kad įžengė į Mariupolį

Apsišaukėliškos „Donecko Liaudies Respublikos“ (DLR) teroristų grupės jau yra Mariupolio pakraščiuose, tvirtina jų atstovai. „Pirmieji kovos daliniai mūšiais įžengė į Mariupolio pakraščius ir įsitvirtino pozicijose, puolimas tęsiasi“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ šaltinis DLR Gynybos ministerijoje.

Ukrainos specialiosios paskirties pulko „Azov“ atstovai pranešė apie naujus Mariupolio pakraščių apšaudymus iš sistemų „Grad“.

Pulko „Azov“ atstovas Andrijus Djačenka sakė, kad teroristai didina apšaudymo intensyvumą.

„Rytiniuose Mariupolio pakraščiuose vėl girdėti sprogimai“, – nurodoma pulko „Azov“ paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“.

Pulko „Azov“ atstovas Andrijus Djačenka sakė, kad teroristai didina apšaudymo intensyvumą. „Pastarasis buvo vos prieš 15 minučių. Tačiau gyvosios jėgos judėjimo mes nefiksuojame“, – pažymėjo jis.

A.Djačenka tvirtino, kad pulkas stiprina savo pozicijas. „Sprendžiant pagal viską, artimiausiomis dienomis mūsų fronto atkarpoje ir kitose bus nelinksma. Bet mūsų fronto atkarpoje mes visiškai pasirengę atremti tas pajėgas, kurias priešas mes prieš mus“, – tikino A.Djačenka.

17.50 val. Auga žuvusiųjų skaičius

Naujausiais duomenimis per rytinį mikrorajono „Schidnyj“ apšaudymą Mariupolyje žuvo mažiausiai 27 civiliai, pranešė miesto merija.

„Per apšaudymą žuvo 27 žmonės, sužeista daugiau kaip 90 žmonių“, – sakė naujienų agentūrai AFP Olehas Kalininas, Mariupolio merijos atstovas, pridurdamas, kad šie skaičiai gali didėti, nes apšaudytas rajonas dar tikrinamas.

Kitas merijos pareigūnas, Andrijus Fediajus, anot naujienų agentūros „Interfax“ taip pat minėjo 27 žuvusius, tarp kurių buvo ir du vaikai, bei 97 sužeistuosius, iš jų penki – vaikai.

Pasak merijos, per ataką raketomis „Grad“ į tankiai gyvenamą miesto rajoną kai kuriose pastatuose kilo gaisras, užsidegė automobiliai.

17.30 val. Teroristai: Mariupolio puolimas pradėtas

Prorusiškų teroristų Ukrainoje vadeiva Aleksandras Zacharčenka, kaip praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“, šeštadienį pareiškė, kad pradėtas Azovo jūros uosto Mariupolio puolimas.

„Šiandien mes pradėjome Mariupolio puolimą. Tai bus geriausias paminklas visiems mūsų žuvusiesiems“, – taip jis sakęs Donecke per žuvusiųjų pagerbimo ceremoniją.

„O po kelių dienų mes uždarysime Debalcevo žiedą ir atkeršysime už aukas, žuvusias Donecke ir Horlivkoje“, – pareiškė A.Zacharčenka.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Mariupolis
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Mariupolis

16.52 val. L.Linkevičius: ES turėtų sugriežtinti sankcijas Rusijai

16.15 val. A.Jaceniukas reikalauja JT Saugumo Tarybos posėdžio

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas paragino sukviesti JT Saugumo Tarybos posėdį svarstyti Rusiją, pažeidžiančią tarptautinę teisę; taip premjeras prabilo po Mariupolio apšaudymo, kuris nusinešė jau 20 civilių gyvybes.

Tai, kas vyksta šiandien fronte, – tai iš esmės tiesioginis RF prezidento Putino užduočių realizavimas, – pabrėžė O.Turčynovas.

„Aš šiandien sukviečiau Didžiojo septyneto ambasadorius. Mes kreipiamės į Vakarų šalis ir JT Saugumo Tarybos nares nedelsiant sušaukti JT Saugumo Tarybos posėdį“, – pareiškė A.Jaceniukas šeštadienį Kijeve per operatyvinio štabo posėdį, sušauktą dėl padėties Mariupolyje.

Savo veiksmais Rusija pažeidžia ne tik Minsko susitarimus, bet ir pamatinius tarptautinės teisės ir žmogiškumo principus, sakė jis.

O.Turčynovas:  tai yra V.Putino užduočių realizavimas

Ukrainos Saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Tručynovas savo ruožtu pažymėjo, kad vakar vyko Rusijos saugumo tarybos posėdis, kuriame, turima informacija, Rusijoje nuspręsta suaktyvinti puolamuosius veiksmus „faktiškai visomis kryptimis mūsų šalies rytuose“.

„Tai, kas vyksta šiandien fronte, – tai iš esmės tiesioginis RF prezidento Putino užduočių realizavimas“, – pabrėžė O.Turčynovas.

16.07 val. Auga aukų skaičius

Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Donecko srities valdybos viršininkas Večeslavas Abroskinas pranešė apie didėjantį Mariupolio apšaudymo aukų skaičių.

„Į lavoninę jau atvežta 20 žuvusiųjų. Skaičius auga“, – sakė jis. Anksčiau buvo skelbta apie 16 žuvusiųjų ir per 80 sužeistųjų.

16.01 val. Prasidėjo gyventojų evakuacija

Šeštadienį po pietų prasidėjo gyventojų iš rytinės Mariupolio dalies evakuacija, pranešė šalies premjeras Arsenijus Jaceniukas. Gyventojai pervežami į vakarinę miesto dalį, rašo „Unian“.

„Dedame visas pastangas išgelbėti civilius, suteikti jiems medicininę pagalbą ir perkelti iš rytinės į vakarinę Mariupolio dalį. Ypač – vaikus ir šeimas. Evakuoti žmonės įkuriami vaikų darželiuose ir mokyklose“, – pranešė A.Jaceniukas. 

15.33 val. Mariupolio gyventojai renkasi į atminimo mitingą

Mariupolio centre pradėjo rinktis miesto gyventojai. Nešini Ukrainos vėliavomis ir plakatais, remiančiais Kijevą ir smerkiančiais Rusiją bei teroristus, jie reiškė gedulą dėl Donecko oro uoste žuvusių karių, aukų Donecke ir Mariupolyje.

„Unian“ nuotr./Žmonės Mariupolyje
„Unian“ nuotr./Žmonės Mariupolyje

15.26 val. Patikslintas aukų skaičius

Naujausiais duomenimis per rytinį mikrorajono „Schidnyj“ apšaudymą Mariupolyje žuvo 16 civilių, sužeisti 83, pranešta miesto tarybos tinklalapyje.

Devyni sužeistieji, suteikus jiems pagalbą, išleisti namo, likę 74 – hospitalizuoti.

14.59 val. Lietuva pasmerkė karinę ataką Mariupolyje

14.45 val. Išsigandę gyventojai tikisi blogiausio

Gyventojai mieste baiminasi, kad Mariupolio apšaudymas yra ženklas, kad susirėmimai dar nuožmės. 

Vienas vyras naujienų agentūrai AFP sakė, kad visi mieste yra įbauginti. „Banditai jau užėmė oro uostą. Dabar jie pradeda griauti patį Mariupolį“, – sakė jis.

13.42 val. Iššaudė tris „Grad“ raketų komplektus

Ukrainos žvalgybos duomenimis, teroristai ryte į Mariupolio rytinę dalį paleido raketų seriją iš „Grad“ salvinė kovos mašinos. Buvo iššaudyti trys raketų komplektai. 

Mariupolio miesto tarybos išplatintame pranešime teigiama, kad teroristai specialiai taikėsi į gyvenamuosius namus ir į vietas, kur yra daug civilių – pavyzdžiui, turgų.

 

Nuotr. iš „Twitter“/Mariupolis
Nuotr. iš „Twitter“/Mariupolis

13.37 val. Žuvo 15 žmonių

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad per rytinį Mariupolio apšaudymą žuvo 15 žmonių. Dar 46 buvo sužeisti. Tarp jų – ir 12 metų mergaitė.

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl teroristinio akto.

13.28 val. ESBO stebėtojai vyksta į Mariupolį įvertinti padėties po apšaudymo

Speciali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėsenos misija tiria Mariuplio apšaudymo aplinkybes Ukrainos Donecko srityje.

„Į apšaudymo vietą Mariupolyje išsiųsti stebėtojų patruliai rinkti informacijos. Vėliau paskelbsime operatyvinę ataskaitą apie padėtį“, – pranešė misijos atstovė spaudai Irina Gudyma šeštadienį. ESBO misija paragino konfliktuojančias puses laikytis Minsko susitarimų.

„Misija pasirengusi negailėti pastangų, kad būtų pasiektas ir palaikomas ugnies nutraukimas Donecko oro uosto teritorijoje, aplink ją ir miesto centre, taip pat humanitarinės pauzės pagalbai nukentėjusiems civiliams gyventojams Donecke užtikrinti“, – sakoma ankstesniame misijos pranešime, kuriame dar raginama visiškai nutraukti kovos veiksmus.

12.41 val. Mariupolyje žuvo 10 žmonių

„Šiuo metu patvirtinta daugiau kaip 10 civilių žūtis. Tarp jų yra viena šeima: tėvas, mama ir vaikas. Informaciją apie sužeistuosius tiksliname“, – sakoma ypatingosios paskirties pulko „Azov“ paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“.

Mariupolio milicijos spaudos tarnyba nurodo, kad per apšaudymą iš artilerijos pabūklų daugiausia sužeistųjų buvo Kijevo gatvėje. Sviediniai krito į parduotuves ir turgavietes. Daugelis žmonių tuo metu buvo gatvėje.

10.44 val. Teroristai puldinėja Mariupolį

Teroristai telkia karinę techniką netoli Mariupolio, pranešė „Informacinio pasipriešinimo“ vadovas Dmitrijus Tymčukas. Anot jo, į šiaurę ir šiaurės rytus nuo miesto jau stovi mažiausiai 45 šarvuotos karinės transporto priemonės, tarp jų – ir tankai, rašo „Unian“.

Iš viso atakai rengiasi nuo 800 iki tūkstančio teroristų ir Rusijos karių. 

Iš viso atakai rengiasi nuo 800 iki tūkstančio teroristų ir Rusijos karių. 

Naktį persigrupavęs priešas jau mėgino pulti miesto prieigas. Kaip rašo portalas 0629.com.ua, buvo apšaudyti Mariupolio priemiesčiai. 

Pasak vietos gyventojų, gatvėse dega automobiliai, raketa pataikė į turgų, susprogdinta viena parduotuvė. Rajone dingusi elektra ir vanduo. Kurį laiką neveikė ir mobilusis ryšys.

Pirminiais duomenimis 10 žmonių žuvo per rytinį Mariupolio apšaudymą, pranešė Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Donecko srities valdybos viršininkas Večeslavas Abroskinas.

Pasak jo, į apšaudymo zoną pateko trijų gatvių – Kijevo, Olimpinės ir Gegužės 1-osios – rajonas. „Žuvo 10 žmonių. Informacija tikslinama“, – nurodė V.Abroskinas.

VIDEO: Mariupolis sausio 24 dieną

Visuomeninė organizacija „Mariupolio“ gynyba taip pat pranešė apie rytinių miesto pakraščių apšaudymą. „Tiesioginio užėmimo ar puolimo į miestą grėsmės nėra“, – pažymima pranešime ir nurodoma, kad šaudė teroristai.

Ypatingosios paskirties pulko „Azov“ paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“ irgi pranešama: „9.34. Apšaudytas Mariupolis. Šaudyta iš sistemos „Grad“ (galbūt „Uragan“). Į naikinimo zoną pateko gyvenamieji kvartalai, privatus sektorius ir turgus... Daug sužeistų“.

VIDEO: Mariupolio apšaudymas

10.33 val. Donbasas Rusijai – karinių pratybų aikštelė

Rusija karu Ukrainoje naudojasi kaip proga išbandyti naujus ginklus, naujas karines taktikas ir kariams suteikti reikiamos kovų patirties, zn.ua pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas, Nacionalinio strateginių studijų instituto direktorius Vladimiras Gorbulinas.

Jo teigimu, kariai į Donbasą siunčiami beveik iš visų Rusijos vietovių, nuolat rotuojami.

Pagal Rusijos taikomą koncepciją, karys turi būti pasirengęs vykdyti tris funkcijas – kovimosi, policijos ir humanitarinę.  

10.20 val. ES sako Maskvai prisiimti atsakomybę dėl karo Ukrainoje

Europos Sąjunga (ES) penktadienį paragino Maskvą prisiimti savo atsakomybę karui Ukrainoje užbaigti.

„Laikas baigiasi Rytų Ukrainoje, kur kovų eskalavimas atnešė pernelyg daug civilių, kaip ir karinių, aukų“, – sakoma ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini pareiškime.

AP/ScanPix / AP/ScanPix/Federica Mogherini
AP/ScanPix / AP/ScanPix/Federica Mogherini

F.Mogherini sakė, kad aštuonių civilių gyventojų žūtis per autobuso apšaudymą separatistų kontroliuojamame Donecke rodo, kaip svarbu skubiai stabdyti smurtą.

Kelios valandos prieš jos pareiškimą prorusiški separatistai paskelbė, kad, užėmę Donecko sugriautą tarptautinį oro uostą, rengs platesnio masto puolimą didesnei teritorijai užimti.

„Atsakingieji už pastarojo meto eskalaciją, dabar privalo pademonstruoti, kad rimtai vertina savo įsipareigojimą dėl politinio sureguliavimo“, – sakė F.Mogherini, kuri paragino atitraukti nuo fronto linijų sunkiąją ginkluotę.

Ypač raginame Rusiją visiškai prisiimti savo atsakomybę. Vieši pareiškimai, iškreipiantys realybę įvykių vietoje, kurstantys neapykantą ir tolesnį smurtą, nenuves prie labai reikalingo deeskalavimo, – sakė ji.

„Ypač raginame Rusiją visiškai prisiimti savo atsakomybę. Vieši pareiškimai, iškreipiantys realybę įvykių vietoje, kurstantys neapykantą ir tolesnį smurtą, nenuves prie labai reikalingo deeskalavimo“, – sakė ji.

F.Mogherini paragino įgyvendinti rugsėjį Minske pasirašytą susitarimą, kuriame numatomas sunkiosios ginkluotės atitraukimas ir paliaubos. Ji taip pat piktinosi sužeistų ukrainiečių belaisvių demonstravimu Donecke, kaip humanitarinės teisės pažeidimu.

Tačiau ji neužsiminė apie dabartinių ES sankcijų Rusijai ateitį. Sankcijos buvo įvestos dėl Maskvos politikos Rytų Ukrainoje ir anksčiau įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos.

Nuolatinės teroristų atakos

Naktį iš penktadienio į šeštadienį teroristai 27 kartus atakavo Ukrainos karius „Grad“ salvinėmis raketinėmis sistemomis, šūviais iš tankų, minosvaidžių, raketsvaidžių, artilerijos patrankų.

Pranešta, kad teroristams pavyko užimti Krasnyj Partizan miestelį. Vyksta atakos ir kitur.

„Teroristai tęsia savo teroro politiką prieš Donbaso civilius gyventojus. Per pastarąją dieną teroristais su minosvaidžiais ir artilerija tris kartus apšaudė Sčastios miestelį ir šiluminę elektrinę“, – paskelbė antiteroristinės operacijos spaudos centras.

Situacija yra pablogėjusi Debalcevės mieste, kurį kontroliuoja Ukrainos pajėgos. Miesto gyvenamieji namai ir į jį vedantys keliai yra nuolat apšaudomi teroristų ir profesionalių Rusijos karių, dingusi elektra, pranešė TSN.

„Mūsų fronto linija vien ginasi – ją atakuoja visą parą“, – sakė bataliono „Lvovas“ vadas Ruslanas Drebotas.

Dauguma gyventojų yra palikę miestą. Kiti slepiasi namų rūsiuose, vengia išeiti į lauką.

Jungtinių Tautų duomenimis, Donbasą nuo karo pradžios yra palikę daugiau nei 1,5 mln. gyventojų.

VIDEO: Padėtis Ukrainoje sausio 24 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

15min iš Maskvos 24sek

Pokštais su Šaru apsikeitęs CSKA generolas įvertino „Žalgirio“ pokyčius

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: duona „kvepiantys“ daugiabučiai Žirmūnuose

Sportas

E.Jankausko asistentas apie serbus: „Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį“

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Prie Pakso buvo...

Verslas

Seimas tęs diskusijas dėl PVM lengvatų malkoms ir laikraščiams, paramą būstui ir elektromobiliams išpeikė

Tik 15min Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: išbandėme „Volga“ GAZ 21, vadintą rykliu

Maistas

Įvertinimas Neapolio picerijoms – iš 15min apžvalgininkų rankų

Gazas

Automobilis pervažoje: kodėl vis dar nutinka nelaimingų atsitikimų ir kaip jų išvengti?

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Aktualu

Dėl LGL bendruomenę įžeidusio lankstinuko kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir VDAI

Kultūra

Mirė aktorė Birutė Raubaitė

Aktualu

50 metų vienoje įmonėje išdirbęs ir net paminklą jai pastatęs kaunietis: „Niekad neėmiau biuletenio“

Vardai

Buvęs Paris Hilton vaikinas nori susigrąžinti dviejų milijonų dolerių vertės sužadėtuvių žiedą

Vardai

Rolandas Kazlas apie filmą „Širdys“: „Galvoju, kad tai yra mano didžiausias vaidmuo kine“

Aktualu

Kabule per mirtininko išpuolį religinėje šventėje žuvo mažiausiai 50 žmonių

Aktualu

D.Trumpas: nepaisant J.Khashoggi nužudymo JAV išlaikys „tvirtus“ ryšius su Rijadu

Naujienos

Interviu Kultūra

Filosofas Nerijus Milerius: arba draudžiame prievartą, arba eksponuojame ją nekritiškai

15min iš Maskvos 24sek

Pokštais su Šaru apsikeitęs CSKA generolas įvertino „Žalgirio“ pokyčius

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: duona „kvepiantys“ daugiabučiai Žirmūnuose

15min recenzija Kultūra

Žvilgsnio imunitetas fotografijų parodoje „11 kelionių į Afganistaną“

Vardai

Sukvietęs draugus Žilvinas Grigaitis pristatė savo kūrybos šaukštelius

Pasaulis kišenėje

Kelionė Vietname: kaip autobuso keleiviai elgiasi su kelyje sutikta gyvate

Prie Pakso buvo...

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

Sportas

E.Jankausko asistentas apie serbus: „Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį“

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

24sek

Nuostabus vakaras: su trigubu dubliu flirtavęs M.Kalnietis vedė ASVEL į pergalę

Tik 15min Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: išbandėme „Volga“ GAZ 21, vadintą rykliu

Gyvenimas

Psichologas: 7 žingsniai, padėsiantys atrasti laiko sau net tada, kai tai atrodo neįmanoma

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Vardai

Buvęs Paris Hilton vaikinas nori susigrąžinti dviejų milijonų dolerių vertės sužadėtuvių žiedą

Verslas

Seimas tęs diskusijas dėl PVM lengvatų malkoms ir laikraščiams, paramą būstui ir elektromobiliams išpeikė

Gazas

Automobilis pervažoje: kodėl vis dar nutinka nelaimingų atsitikimų ir kaip jų išvengti?

Maistas

Įvertinimas Neapolio picerijoms – iš 15min apžvalgininkų rankų

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min