Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pentagonas: 50 tūkst. Rusijos karių jau pasirengę pulti Ukrainą

Rusų kariai Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų kariai Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos pasienyje telkiami Rusijos kariai greitai įsitvirtina savo pozicijose ir įrenginėja tiekimo linijas, kuriomis būtų naudojamasi ilgalaikio dislokavimo atveju. JAV pareigūnai sunerimę, kad tai – ženklas, jog Maskva rengiasi dar vienai karinei intervencijai. Šįkart – į Rytų Ukraina, rašo „The Wall Street Journal“.

Su JAV žvalgybos naujausia informacija apie situaciją Ukrainoje susipažinę JAV pareigūnai teigia, kad tokia intervencija gali prasidėti staiga, ir Ukrainai būtų smogta visa jėga – Rusija jau yra dislokavusi tokiai operacijai reikalingas pajėgas.

JAV baimes pakurstė spartus Rusijos kariuomenės telkimas Ukrainos pasienyje ir bandymai užmaskuoti jų judėjimą. JAV žvalgyba perspėja, kad net ir nepaisant Vakarų sankcijų bei visuotinio pasmerkimo dėl Krymo aneksijos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali ruoštis dar didesnės Ukrainos teritorijos užėmimui. 

JAV baimes pakurstė itin sparčiai vykstantis Rusijos pajėgų telkimas Ukrainos pasienyje ir bandymai užmaskuoti jų judėjimą

Tuo pat metu JAV žvalgyba pripažįsta, kad nežino, koks iš tikrųjų yra V.Putino planas ir ar jis išvis turi planą. JAV teko pripažinti, kad jos žvalgybai sunkiai sekasi prognozuoti rusų veiksmus Ukrainoje.

„Kam Putinas pasako apie savo planus? Jeigu išvis kam nors pasako. Akivaizdu, kad V.Putinas elgiasi taip, lyg norėtų įsiveržti į Ukrainą. Tik klausimas – ar jau yra padarytas politinis sprendimas dėl invazijos“, – „The Wall Street Journal“ sakė aukštas pareigas užimantis JAV prezidento Baracko Obamos administracijos darbuotojas.

Nacionalinės žvalgybos direktoriaus agentūros atstovas spaudai Shawnas Turneris sako, kad JAV žvalgybininkai stengiasi perprasti Rusijos kariuomenės judėjimą: „Mes stengiamės politikams pateikti naujausią informaciją ir pateikti prognozes tam, kad jie galėtų priimti sprendimus.“

JAV mano, kad Rusija yra sutelkusi 50 tūkst. karių, kurie yra pasirengę puolimui – įskaitant ir esančius „pratybose“ prie rytinės Ukrainos sienos, ir esančius okupuotame bei neksuotame Kryme.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos kariai

Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos pirmininkas ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos pasienyje sutelkta šimtatūkstantinė Rusijos kariuomenė. JAV pareigūnai teigia, kad 100 tūkst. yra per didelis skaičius.

„Ne skaičius svarbiausia. Jie turi užtektinai pajėgų, kad galėtų pulti, o jų sudėtis yra pakankama, kad būtų labai pavojinga. Svarbiausia yra jų ketinimai. Tačiau mes aiškiai nežinome, kokie jie“, – prisipažino JAV pareigūnas.

„Tačiau ne skaičius svarbiausia. Jie turi užtektinai pajėgų, kad galėtų pulti, o jų sudėtis yra pakankama, kad būtų labai pavojinga. Svarbiausia yra jų ketinimai. Tačiau mes aiškiai nežinome, kokie jie“, – prisipažino JAV pareigūnas.

Kitas aukštas JAV karininkas teigė, kad Pentagonas vis labiau nerimauja dėl rusų armijos Ukrainos pasienyje, nes jiems sukurtos papildomos linijos, kuriomis tiekiamas maistas ir papildomos dalys. 

„Jie kuria logistiką. Tai yra būtina ir pratyboms, tačiau tai gali reikšti, kad ištekliai bus panaudoti tolimesnei invazijai į Ukrainą“, – sakė jis, pabrėždamas, kad Rusijos kareiviai yra pasirengę imtis tolimesnių karinių veiksmų, jeigu tik toks įsakymas jiems būtų duotas.

Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby atkreipė dėmesį, kad nors Rusijai aiškina Ukrainos pasienyje vykdanti pratybas, JAV nemato jokių specifinių ženklų, kad ten iš tikrųjų vyktų pratybos. 

JAV žvalgybai sunkiai sekasi pasiklausyti Rusijos vadovų, karinių vadų ir priekinėse linijose esančių karių pokalbių. Daugiausia jie turi kliautis nuotraukomis ir savais šaltiniais.

JAV pareigūnas teigia, kad Rusija visuomet pasižymėjo dideliu atsargumu, todėl tikriausiai specialiai apie savo planus nekalba, kad informacija nenutekėtų.

JAV taip pat atkreipia dėmesį, kad sekti Rusijos armijos pajėgų judėjimą sunkiau sekasi ir dėl įrangos bei karių maskavimo. Anot JAV žvalgybos, Ukrainos pasienyje esančios pajėgos aktyviai naudojasi kamufliažu – tikriausiai dėl to, kad jų negalėtų pastebėti JAV palydovai, darantys nuotraukas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min