Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Persirengę civiliais ir net moterimis Rusijos kariai su prorusiškais būriais Sevastopolyje užėmė Ukrainos Karinio jūrų laivyno štabą

Rusijos kariai Simferopolyje suiminėja Ukrainos karius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai Simferopolyje suiminėja Ukrainos karius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos karinės bazės šturmo Simferopolyje metu antradienį žuvo du žmonės: vienas karys ir vietinės savigynos brigados, kurių nariai taip pat daugiausia atsiųsti iš Rusijos, narys, agentūrai „Interfax“ patvirtino milicijos atstovė. Trečiadienį Sevastopolyje užimta Ukrainos karo laivyno bazė.

Tačiau vietos totoriai mano, kad tai nebuvo pirmosios aukos – jie įsitikinę, kad 38 metų Rešatas Ametovas taip pat tapo buvo nužudytas rusų kariškių. 

Agentūros „The Associated Press“ fotografas pranešė, kad Ukrainos karinių bazių šturmas tęsiasi ir trečiadienį. Krymo „savigynos pajėgos“ trečiadienį šturmavo Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabą Juodosios jūros uostamiestyje Sevastopolyje.

Papildyta 13.22 val. Sulaikytas Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadas

Krymo promaskvietiškos „savigynos pajėgos“, kartu su Rusijos kariais trečiadienį užėmusios Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabą Sevastopolyje, pranešė „išsivežusios“ Ukrainos laivyno vadą Serhijų Haiduką.

„Jis buvo užblokuotas ir neturėjo kur eiti. Jis buvo priverstas išeiti ir buvo išvežtas“, – incidento vietoje buvęs Rusijos pajėgų atstovas Igoris Jeskinas sakė žurnalistams.

Portalas sevastopol.su paviešino iš štabo išvedamo vado nuotraukas.

sevastopol.su/Dmitrijaus Osipenkos nuotr./Ukrainos laivyno štabo Sevastopolyje šturmuotojai išsivedė laivyno vadą Serhijų Haiduką
sevastopol.su/Dmitrijaus Osipenkos nuotr./Ukrainos laivyno štabo Sevastopolyje šturmuotojai išsivedė laivyno vadą Serhijų Haiduką

Papildyta 12.28 val. Ukrainos kariai pasitraukė iš bazės Sevastopolyje

Ukrainos kariai trečiadienį vienas po kito paliko savo karinių jūrų pajėgų štabą Sevastopolyje, kai jį užėmė šimtai promaskvietiškų aktyvistų ir Rusijos kariai, pranešė ten esantys naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Vienas iš karių išeidamas tramdė ašaras, o ant štabo pastato vietoje Ukrainos vėliavos buvo iškelta Rusijos trispalvė.

Šturmuotojai buvo persirengę moterimis

Agentūros „The Associated Press“ fotografas sakė matęs, kaip grupė savigynos pajėgų narių įsiveržė į tą pastatą ir iškėlė ant jo Rusijos vėliavą.

Zn.ua praneša, kad trečiadienį ryte suskambus pavojaus signalui, kariai išsirikiavo gyva grandine priešais automobiliais atvažiavusius žmones.

Zn.ua praneša, kad trečiadienį ryte suskambus pavojaus signalui, kariai išsirikiavo gyva grandine priešais automobiliais atvažiavusius žmones.

Vairuotojai pramušė ukrainiečių karių grandinę ir įsiveržė į teritoriją.

„Ukrainskaja Pravda“ priduria, kad štabo šturmuotojai buvo persirengę moterimis, todėl kariai vengė naudoti jėgą.

Vienas Ukrainos karinių jūrų pajėgų atstovas nurodė, kad keli civilius drabužius vilkintys žmonės trečiadienį įžengė į Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabą Sevastopolyje ir pradėjo derybas su ten esančiais kariškiais.

Pasak jo, štabe nebuvo jokio smurto. Atstovas pridūrė manantis, kad tie žmonės priklauso vadinamosioms Krymo savigynos pajėgoms, sudarytoms iš savanorių, kurie palaiko Krymo atsiskyrimą nuo Ukrainos ir prisijungimą prie Rusijos.

BBC praneša, kad štabą šturmavo apie 200 žmonių, kurie išlaužė vartus ir į vidų įvažiavo greitosios pagalbos automobiliu.

Ukrainos laivyno atstovas Serhijus Bogdanovas agentūrai AFP sakė: „Jų yra apie 200, kai kurie veidus pridengę balaklavomis. Jie neginkluoti ir kol kas iš mūsų pusės nebuvo šaudoma. Karininkai užsibarikadavo pastato viduje.“

Jis pridūrė, kad nors Kijevas leido Kryme esantiems kariams savigynai naudoti ginklus, „mes to nedarome ir nedarysime“.

Ukrainos pajėgos nesitrauks iš Krymo

Ukrainos pajėgos nesitrauks iš Krymo, nors Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė sutartį dėl šio regiono prijungimo prie Rusijos, trečiadienį sakė ukrainiečių gynybos ministro pareigas einantis Ihoris Teniuchas.

Vyriausybės posėdžio užkulisiuose žurnalistų paklaustas, ar Kijevas išves savo pajėgas iš Krymo pusiasalio, I.Teniuchas atsakė: „Ne. Mes liksime“.

Konfliktas perėjo iš politinės į karinę fazę

Kol kas žinių apie tai, kas antradienį vyko Ukrainos karinėje bazėje, kurią, manoma, bandė užimti rusų pajėgos, nėra daug. Netrukus po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką aneksuoti Krymą, pranešta apie susišaudymus tarp ukrainiečių ir rusų pajėgų Simferopolyje.

VIDEO: Kaukėti ginkluoti asmenys nuo pastato Simferopolyje stogo šaudo į žmones

Ukrainos laikinasis premjeras Arsenijus Jaceniukas po to pareiškė, kad konfliktas perėjo iš politinės į karinę stadiją. Kryme esantiems Ukrainos kareiviams leista savigynai naudoti ginklus.

Milicijos atstovė Olga Kondrašova agentūrai „Interfax“ sakė, kad, be dviejų žuvusiųjų, bazėje sužeisti dar du žmonės.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Kryme atstovas Vladislavas Selezniovas savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad nežinomi ginkluoti vyrai įsiveržė į bazę. Pasak jo, vienas ukrainiečių karys buvo nušautas, dar vienas sužeistas.

„Konfliktas parėjo iš politinės į karinę fazę dėl rusų karių, – sakė A.Jaceniukas Gynybos ministerijos susitikime antradienį. – Šiandien Rusijos kariai ėmė šaudyti į Ukrainos kariškius, o tai yra karo nusikaltimas, kuriam negalioja senaties terminas.“

Agentūrai „Assocoated Press“ jis sakė daugiau neturintis žinių.

Amerikiečių CBS žurnalistė iš Sevastopolio antradienį pranešė, kad ginkluoti vyrai yra apsupę ukrainiečių karius ir grasina pulti.

A.Jaceniukas po kario žūties apkaltino Rusiją įvykdžius karo nusikaltimą.

„Konfliktas parėjo iš politinės į karinę fazę dėl rusų karių, – sakė jis Gynybos ministerijos susitikime antradienį. – Šiandien Rusijos kariai ėmė šaudyti į Ukrainos kariškius, o tai yra karo nusikaltimas, kuriam negalioja senaties terminas.“

Pasak „Associated Press“, vietinė naujienų agentūra, kurią neseniai įkūrė prorusiška Krymo valdžia, pateikė kitokią versiją. Pasak jos, snaiperiai šaudė į vietos gyventojų savigynos būrius, kurie atvyko patikrinti pranešimų apie ginkluotus vyrus, ir vienas būrio narys žuvo. Kaip žinoma iš Lietuvos ir Ukrainos istorijos, „snaiperiai“ išlenda tada, kai to labiausiai reikia Kremliui ir jo marionetėms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min