Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 21:46

Slaptos JAV ginklų programos – pavojuje: viską gali sugriauti viena kibernetinė ataka?

JAV naikintuvas „F-35C Lightning II“ atlieka bandomąjį skrydį 2011 metais.
„Wikipedia“ nuotr. / JAV naikintuvas „F-35C Lightning II“ atlieka bandomąjį skrydį 2011 metais.

Beveik visos JAV ginklų kūrimo programos yra pažeidžiamos kibernetinių atakų. Pavojuje atsidūrė dešimtys slaptų projektų. Tai pareiškė Pentagono analitikai, atlikę bandymus su sistemomis, kuriose saugoma įslaptinta informacija apie JAV kuriamus ginklus. Apie tai rašo naujienų portalas businessinsider.com, remdamasis naujienų agentūra „Reuters“.

Sistemos, kuriose saugoma informacija apie naujausius JAV ginklus, yra pažeidžiamos kibernetinių atakų. Per bandymus nustatyta, kad tai yra susiję su tuo, jog slaptus duomenis apdorojančiuose kompiuteriuose įdiegta netinkama, sena arba neatnaujinta programinė įranga.

Tai pareiškė Pentagono ginklų testavimo padalinio direktorius Michaelas Gilmore'as. Jis teigė, kad panašių problemų buvo aptikta pernai, tačiau jos buvo išspręstos ir saugumo situacija pagerėjo. Šiemet atlikus bandymus išryškėjo nauji apsaugos trūkumai.

„Kaip parodė mūsų testų rezultatai, kibernetinės grėsmės JAV karinėms pajėgoms jau dabar yra tokios pat rimtos kaip oro, sausumos, jūrų ar povandeninės grėsmės“, – savo ataskaitoje rašo Pentagono atstovas. Analitinį dokumentą sudaro 366 puslapiai.

Ekspertai nustatė, kad priešiškos jėgos jau dabar gali įsibrauti į JAV karines struktūras ir daryti neigiamą įtaką svarbioms operacijoms ir projektams.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Skraidančios JAV karinės paslapties vardas – „X-51A WaveRider“
AFP/„Scanpix“ nuotr./Skraidančios JAV karinės paslapties vardas – „X-51A WaveRider“

Pavyzdžiui, prieš kelias dienas buvęs JAV žvalgybos pareigūnas Edwardas Snowdenas teigė, kad Kinijos specialiosios tarnybos pavogė daug terabaitų duomenų apie naująjį amerikiečių naikintuvą „Lockheed Martin F-35 Lightning II“, kuris turėtų tapti JAV ginkluotųjų pajėgų pasididžiavimu. 

Tačiau Pentagono biuras, kuris yra atsakingas už slaptą F-35 programą, teigė, kad įslaptinti duomenis liko saugūs.

Vis dėlto analitikai pripažino, kad kibernetinis pavojus kyla maždaug keturioms dešimtims projektų, susijusių su naujų ginklų kūrimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min