Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 12:55 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 18d. 20:01

Teroristai Luhansko srityje iš sistemų „Grad“ apšaudė pabėgėlius: dešimtys žuvusiųjų

Prorusiški teroristai rytų Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški teroristai rytų Ukrainoje
Teroristai Luhansko srityje iš minosvaidžių ir salvinės ugnies sistemų „Grad“ apšaudė pabėgėlius, praneša naujienų svetainė pravda.ua. Vis dėlto vienas iš Donecko teroristų grupuotės vadeivų kaltinimus neigia.

Atnaujinta 20.01 val. Žuvo dešimtys

Per šį apšaudymą žuvo dešimtys žmonių, tačiau tikslus skaičius dar tikslinamas. Apie tai informavo Ukrainos saugumo atstovas spaudai Andrejus Lysenko.

Jis teigė, kad apšaudyta pabėgėlių kolona buvo sudaryta iš dviejų dalių – suaugusiųjų ir vaikų, ji buvo iškėlusi baltas atpažinimo vėliavas, liudijančias, kad čia keliauja civiliai taikūs žmonės.

A.Lysenko sakė, kad informacija apie šią koloną buvo žinoma iš anksto, apie tai skelbta prieš kelias dienas. Taigi, manoma, kad teroristai, turėdami šią informaciją, specialiai laukė pabėgėlių ir juos išžudė.

„Dauguma sudegė gyvi“

Vienas iš apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ lyderių Andrejus Purginas tikino, kad jo smogikai neprisidėjo prie šio išpuolio, kadangi neturi pakankamų pajėgumų.

„Ukrainiečiai patys bombarduoja kelius iš lėktuvų ir apšaudo „Grad“ sistemomis. Šiandien, panašu, kad jie nužudė daugiau civilių gyventojų, negu per pastarąjį mėnesį. Mes neturime galimybių atsivežti „Grad“ į šį rajoną“, – naujienų svetainė bbc.co.uk cituoja Donecko teroristų vadeivą A.Purginą.

„Dauguma sudegė gyvi“, – teigė L.Matiuchinas. 

Ukrainos antiteroristinės operacijos atstovas Leonidas Matiuchinas, savo ruožtu tikino, kad dėl išpuolio kalti prorusiški teroristai. Jo teigimu, aukų skaičius tikslinamas, tačiau dauguma asmenų, buvusių kolonoje, žuvo.

„Dauguma sudegė gyvi“, – teigė L.Matiuchinas. 

Pirmadienio rytą informaciją apie tai, kad teroristai apšaudė pabėgėlių koloną patvirtino bataliono „Sever“ atstovas spaudai Anatolijus Proščinas.

„9.40 val. ryte pabėgėliai netoli Chriaščiavatjės ir Novosvetlovkos gyvenviečių buvo apšaudyti iš minosvaidžių ir sistemų „Grad“, – teigė A.Proščinas.

„Yra daugybė aukų. Žmonės sudegė automobiliuose, kuriais buvo vežami. Žmonės nespėjo pabėgti iš transporto priemonių“, – patikino A.Proščinas.

„Koloną su pabėgėliais lydėjo mūsų vadovybė tam, kad žmonės nenukentėtų. Dėl to, kad tuose miestuose vyksta intensyvūs mūšiai“, – sakė „Sever“ atstovas spaudai ir pridūrė, kad kol kas nėra žinomas tikslus aukų skaičius. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:59
05:59
08:39

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min