Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 6d. 12:25

„Kino pavasario“ kulinariniai filmai – tiek virtuvės profesionalams, tiek entuziastams

Filmo „Steiko (r)evoliucija“ kadras
Kino pavasario nuotr. / Filmo „Steiko (r)evoliucija“ kadras

Ar maisto gaminimas yra menas? To klausia ir bando atsakyti 20-ojo „Kino pavasario“ programa „Kulinariniai filmai“. Keturios dokumentinės juostos – keturios skirtingos kelionės po kulinarijos pasaulį ir jo užkulisius. Susipažinsime su vienu garsiausių virtuvės šefų perujiečiu Gastonu Acurio, kartu su įtakingiausiais maisto kritikais ragausime maistą geriausiuose restoranuose, ieškosime skaniausių steikų bei apsilankysime dar iki šiol niekada nepatirtoje tarpdisciplininėje menų ir maisto vakarienėje.

Talentingas Peru virtuvės šefas G. Acurio savo šalyje laikomas – visos šalies pasididžiavimu. Tėvai dar vaikystėje Gastonui numatė teisininko karjerą, tačiau vaikinas labiau nei teisės studijomis žavėjosi maisto gaminimu. Vadovaudamasis šia aistra jis atsidūrė Prancūzijoje, kur mokėsi kulinarijos ir tapo haute cuisine meistru. Sutikęs savo būsimą žmoną, jis grįžo į Peru ir atidarė restoraną, kuris vėliau peraugo į restoranų tinklą. Sujungęs savo patirtį, geriausius vietinius produktus ir maisto gaminimo paslaptis, Gastonas naujai pristatė Peru virtuvę, kuri šiandien traukia gurmanus iš viso pasaulio. 
Režisierės Julios Patricios Perez dokumentika „Atrandant Gastoną“ („Finding Gaston“), atidžiai sekant legendos kasdienybę, Peru istoriniame, kultūriniame ir socialiniame kontekste atskleidžia, kokią įtaką šaliai daro maisto ruošimo kultas.

VIDEO: Filmo „Atrandant Gastoną“ anonsas


Kulinarinės kelionės – ieškantiems maisto gaminimo meistrystės


Domėjimasis maisto kultūra sparčiai auga, o kartu didėja ir maisto tinklaraštininkų, dar kitaip „foodies“, svarba. Dokumentinis filmas „Kritikai gurmanai“ („Foodies – the Culinary Jetset“) įrodo, kad maisto kritikas nebūtinai yra toks, kokį matėme animaciniame filme „La troškinys“ – nusikamavęs piktas vienišas snobas Antonas Ego. Juostos „Kritikai gurmanai“ herojai – penki įtakingiausi ekspertai, asmenybės su savita pasaulėžiūra ir skirtingu skoniu, tarp kurių išvysime ir lietuvę Aistę Misevičiūtę. Filmo kūrėjai praskleidžia šių gurmanų veiklos užsklandą – apsilankymai geriausiuose planetos restoranuose, patiekalų ragavimas, kulinarijos mados ir vienišos kelionės paskui savo kulinarinę aistrą.
 

VIDEO: Filmo „Kritikai gurmanai“ anonsas

 
Dar kartą aplink pasaulį leisimės ieškoti skaniausio jautienos steiko. Filmas „Steiko (r)evoliucija“ („Steak (R)evolution“) supažindins su keistuoliais ūkininkais. Vieno jų jaučiai klausosi Mozarto ir kasdien yra masažuojami, jo kolega, gyvulius renkasi pagal jų charakterį, o kitas vyriškis augina jaučius 16 metų ir žino tobulo steiko paslaptį. Filmo kūrėjų tikslas – papasakoti žiūrovams apie gerą mėsą ir suteikti galimybę jos vartojimo skeptikams iš naujo apsvarstyti savo įsitikinimus. 

VIDEO: Filmo „Steiko (r)evoliucija“ kadras


Maistas kaip sapnas


Vieno geriausių pasaulio restoranų „El Cellar de Can Roca“ savininkai kartu su šiuolaikinės operos kūrėju Francu Aleu sukūrė projektą, jungiantį kulinariją su opera. Taip gimė filmas „Vakarienė kaip sapnas“ („The Dream“), laužantis ribas tarp meno disciplinų ir jungiantis klasikinę ir elektroninę muziką, poeziją, 3D vizualizacijas, šokį, vaidybą ir, žinoma, maisto šedevrus. Šis nuotykis, atkartojantis libreto koncepciją ir įvardijamas kaip „Dvylikos patiekalų opera ir dvylikos dalių banketas“, patieks dar iki šiol niekados nepatirtą estetinę vakarienę.

Virtuvės šefas Gian Luka Demarco: „Gyvenkite ir gaminkite emocionaliai“

„Džiaugiuosi, kad žiūrėdamas šios programos filmus ne vien pamačiau įdomias kulinarines keliones ir istorijas, bet ir gavau daug informacijos, kurią galėsiu panaudoti savo kasdieniame darbe“, – pasidalijo įspūdžiais Gian Luca Demarco.

VIDEO: Gian Luca Demarco apie kulinarinius 20-ojo „Kino pavasario“ filmus:

Daugiau informacijos apie kulinarinius filmus rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min