TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Valatka: Arvydo Sekmoko makaronai lengvatikių ausims

Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusi šv. Valentino diena bus aukso raidėmis įrašyta į Lietuvos istoriją. Ne todėl, kad valstybės vadai kaip tik šv. Valentino dieną ėmė kaip žąsys kūdroje turkštis lipniose FNNT muilo operos putose, o ankstesnių ir būsimų serialų herojus A.Sekmokas atsidūrė šešėlyje.

 

Visai nepelnytai. Kaip tik per šv. Valentiną – visų įsimylėjėlių dieną, kai meilę savo artimui pamiršęs ministras Raimundas Palaitis lupo generolo Vitalijaus Gailiaus skalpą, meilę spinduliuojantis ministras A.Sekmokas pranešė Lietuvai gerąją naujieną. Kad dar nepradėtos statyti Visagino atominės elektros kilovatvalandės savikaina bus tik 7 centai.

Įsidėmėkite šį skaičių. Maždaug tiek kainavo pagaminti kilovatvalandę senoje geroje rusiškoje Viktoro Ševaldino, kuris taip ir neišmoko lietuviškai, atominėje elektrinėje. Neverkit pas kapą! Lydekai paliepus, A.Sekmokui panorėjus, japoniškais hieroglifais išpieštas aukso amžius grįžta į Lietuvą.

Tai išgirdęs vienas iš trijų mūsų žaliųjų, lyg iš alkūnės į paširdžius nuo krepšinio aso gavęs jaunių centras, ilgai neatgavo kvapo. Kai atgavo, išspaudė, kad ministras bus supainiojęs euro centus su lito. Žalieji dirba Rusijai, ramiai dešine atominės pažangos priešams atgal vožė A.Sekmokas.

Bet profesorius Jurgis Vilemas, turbūt rimčiausias atominės energetikos specialistas Lietuvoje, kartojo tą patį: „Tokia maža savikaina įmanoma tik tuo atveju, jei atominę elektrinę mums kas nors padovanotų kartu su visu jai reikalingu kuru.“

Lydekai paliepus, A.Sekmokui panorėjus, japoniškais hieroglifais išpieštas aukso amžius grįžta į Lietuvą.

Nors Japonija uždarinėja savo reaktorius, „Hitachi“, regis, nežadėjo A.Kubiliui Kalėdų proga per jakudzų pasiuntinius įteikti dovanėlės už 18 mlrd. litų. Tad kaip ministras galėtų nuginčyti profesorių?

Labai paprastai. Konservatoriškai. A.Sekmokui gana paskelbti, jog profesorius J.Vilemas dirba socialdemokratams. O socialdemokratai, kaip žinoma, tai LDDP. O LDDP tai  persidažę komunistai. O kas buvo komunistai, nebežino net trisdešimtmečiai, tai apie ką čia mes? Ir J.Vilemui amen.

Tokie ekonominiai argumentai konservatoriams jau dvidešimt metų padeda jei ne suriesti į ožio ragą oponentus, tai bent išlaikyti pamaldžią lapausių minią, kuri garantuoja mandatą jau penktame Seime iš eilės, ir neatrodo, kad kitaip bus ir šeštame.

Ir vis dėlto stop. Taip buvo iki trečiadienio. Kai centrinio banko valdytojo pavaduotojas Raimondas Kuodis per radiją pasakė: „7–10 centų savikaina Visagino atominės elektrinėje yra nesusipratimas.“ Tas pats R.Kuodis, kuris 2008 metais kūrė A.Kubiliaus veiksmų planą. Tas pats, kurį D.Grybauskaitė pakėlė į centrinio banko vado pavaduotojus. Apšaukti R.Kuodį komunistu ar šiaip iš neturėjimo ką veikti dirbančiu Maskvai? Tai per stipru net ir A.Sekmokui.

Kad būtų aišku net energetikos ministrui, R.Kuodis patikslino, jog 7–10 centų už kilovatvalandę galėtume tikėtis nebent 2040-aisiais: „Didžiąją dalį elektros savikainos sudarys kapitalo sąnaudos. Kaina bus arčiau 30 centų. 7–10 centų elektra galėtų kainuoti tik 2040 metais, nes elektrinę statysime 10 metų, o po to 20 metų reikės mokėti kapitalo sąnaudas.“

Shut-up for all Eternity, misteri A.Sekmokai? Nė velnio. Greičiau jau po kiek opiumas liaudžiai. Kol šalyje netrūksta į šventąją konservatorių trejybę įtikėjusių lapausių, rožiniai A.Sekmoko spagečiai rinkoje turės paklausą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min