Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 27d. 06:06

Dovydas Pancerovas: Kodėl Lietuva turėtų užsičiaupti ir neerzinti Rusijos?

Dovydas Pancerovas Plaukai piestu stojasi, kai girdžiu mūsų politikų aštrius pasisakymus apie Rusiją. Niekada nesupratau ir nesuprasiu, kodėl maža, agrarinė valstybė taip šakojasi prieš Didžiąją Mešką, kuri varo pagarbią baimę net Amerikai. Užtektų palyginti skaičius, kad suvoktume – Rusija gali visiškai sunaikinti Lietuvą, nes yra didingiausia didybė pasaulyje.

Rusijos kariuomenėje yra apie 766 tūkst. karių, kurie bet kada gali nusiplėšti marškinius ir stoti į kovą su Vakarų puvėkais. Dauguma jų yra šauktiniai, tačiau rusai turi ir profesionalų. Pavyzdžiui, kietuosius specnazo vyrukus, kurie apsirišę skarelėmis ir nusiplėšę uniformų rankoves spardė čečėnų ir gruzinų duris. 

O mes negalime pasigirti vyrukais su skarelėmis ir kietais padais. Ir duris mes atidarinėjame tyliai, kad priešas neišgirstų.

Gėda sakyti, bet mūsų šalį gintų vos 3 milijonai profesionalių NATO karių, kurie gimė ir augo riebalais aptekusiose kapitalistinėse šalyse. Tarp jų būtų ir amerikiečių SEAL 6-oji komanda, kuri nukovė Osamą bin Ladeną ir išlaisvino kapitoną Richardą Phillipsą, todėl dabar yra net ne kariai, o populiarių filmų ir kompiuterinių žaidimų herojai.

Rusijos kariuomenė turi apie 15 tūkst. tankų. Tarp jų yra ir moderniųjų T-95. Sudėtinga tiksliai pasakyti, kiek naujo pavyzdžio tankų turi rusai, bet skelbiama, kad iki 2025 metų jų bus daug.

O kiek tankų turi Lietuva? Raudonuoju tai sakydamas, bet apie 23 tūkst., o dauguma – amerikiečių „M1 Abrams“ ir vokiečių „Leopard 2“. Šitie šarvuoti galiūnai kaip tikri kapitalistiniai šunsnukiai varžosi tarpusavyje, kuris yra geriausias pasaulyje.

Rusų inžinieriai vis dar krapšto galvas: kaip nutiko, kad dar prieš ketvirtį amžiaus Amerikos inžinieriai į savo tankus sumontavo tokius termovizorius ir taikymo įrangą, kokios rusai neturi iki šiol.

Norite, kad tęsčiau, ar jau įsitikinote Rusijos karine galia?

Ant savo priešų galvų rusai gali pasiųsti beveik 2 tūkst. kovos lėktuvų. Tarp jų yra modernių naikintuvų Su-35 ir MiG-35. Teigiama, kad 2010 metais rusai turėjo tris pastarojo tipo naikintuvus. 

O kuo galime pasigirti mes? NATO turi tris kartus daugiau kovos lėktuvų – 6,3 tūkst. Turbūt net neverta aiškinti, kad mūsų naikintuvai, bombonešiai ir kiti orlaiviai yra moderniausi pasaulyje. 

Prieš 1,6 tūkst. Rusijos kovos sraigtasparnių stotų apie 7 tūkst. mūsiškių. Dauguma – „Black Hawk“, „Apache“ ir „Eurocopter Tiger“, kurie taip prikimšti aukštųjų technologijų, kad doriems žurnalistams net draudžiama fotografuoti šitų sraigtasparnių vidų, nes tai yra karinė paslaptis. Pats su tuo susidūriau.

Prieš 33 Rusijos atominius povandeninius laivus stotų tris kartus didesnės NATO pajėgos. Prieš 16 rusų eskadrinių minininkų – 80 tokio tipo NATO laivų. Prieš 5 Rusijos karinio jūrų laivyno kreiserius – 22 NATO.

Prieš 33 rusų atominius povandeninius laivus stotų tris kartus didesnės NATO pajėgos. Prieš 16 rusų eskadrinių minininkų – 80 tokio tipo NATO laivų. Prieš 5 Rusijos karinio laivyno kreiserius – 22 NATO.

Vienas iš svarbiausių ir brangiausių šiuolaikinio karo ginklų yra lėktuvnešis. Šie strateginės reikšmės žaisliukai iš esmės gali pakeisti karo eigą ir su žeme sulyginti, tarkime, Libijos režimą. 

Rusija turi vieną tokį gigantą, kuris išdidžiai vadinamas „Kuznecov“. Prieš tris dešimtmečius pagamintas lėktuvnešis neseniai netgi įrodė, kad gali plaukti – netikėtai pasirodė prie Didžiosios Britanijos krantų. 

Kiek tokių laivų turi Lietuva? Viso labo 17 kartų daugiau.

Net 10 iš 17 NATO lėktuvnešių priklauso amerikiečiams. O tai reiškia, kad laivai yra prikimšti protu suvokiamų ir nesuvokiamų aukštųjų technologijų, turi atominius variklius, kurie leidžia jūrose praleisti amžinybę. Dar jie turi vadinamąsias katapultas, kurios lėktuvus nuo denio išspjauna kelis kartus greičiau nei rusų „Kuznecov“. Šito išradimo amerikiečiams pavydi visas pasaulis, taip pat ir „Mistral“ gamintojai prancūzai.

Nežinau, kas nutiktų, jei Baltijos jūroje susidurtų rusų „Kuznecov“ ir, tarkime, amerikiečių „USS George H.W. Bush“. Žinau tik tiek, kad nuo amerikiečių superlėktuvnešio denio jau gali pakilti ir koviniai bepiločiai lėktuvai, kurių Rusija išvis neturi. 

Neturi, nes tai yra robotai-žudikai, o robotai yra bedvasiai. 

Tiesa, galingoji Rusijos kariuomenė jau atlieka bandymus su koviniais bepiločiais lėktuvais, nes tokios dabar yra žaidimų taisyklės ir tenka taikytis prie šlykščiųjų Vakarų. Bet rusai nėra taip pardavę savo dūšios kaip amerikiečiai, kurie jau prieš dvejus metus turėjo apie 900 kovinių dronų. Trečdalis jų – „Predators“ ir „Reapers“ tipo, kurie yra kontroliuojami iš šiltų bazių, gali parą nepastebėti skristi virš priešų galvų ir vieno mygtuko paspaudimu su žeme sulyginti ištisus kaimus. 

Amerikiečiai jau prieš dvejus metus turėjo apie 900 kovinių dronų. Trečdalis jų – „Predators“ ir „Reapers“ tipo, kurie yra kontroliuojami iš šiltų bazių, gali kelias paras nepastebėti skristi virš priešų galvų ir vieno mygtuko paspaudimu su žeme sulyginti ištisus kaimus. 

Aišku, nenuovokiam skaitytojui gali pasirodyti, kad skaičiai ir ginklų charakteristikos rodo, kad Rusijos kariuomenė yra velniškai atsilikusi.

Gali susidaryti įspūdis, kad Galingoji Meška yra tik nereikalingų riebalų prikaupęs šunėkas, kuris supranta savo menkumą ir loja ant kaimynų. Tačiau juk ne skaičiuose esmė, bičiuliai.

Rusijos karių galybė yra dvasioje, kuri – plati kaip pati motina Rusija. Neseniai „YouTube“ radau filmuką, kuris puikiai iliustruoja, kad nuo pirmųjų tarnybos dienų Rusijos kariai yra ruošiami būti didžiai didžiadvasiais. 

Tame vaizdelyje parodyta, kaip patyrę Rusijos kariai spardo ir kumščiais daužo savo bendražygius. Eile išrikiuoti naujokai lupami tol, kol pargriūva, o kai pargriūva – mušami už tai, kad pargriuvo. Seniai laksto ant naujokų pilvų, atiminėja cigaretes ir žemina tokiu žodžių arsenalu, kad net „Katiuša“ pavydėtų griaunamosios galios.

Rusijos kariai nuo pirmų dienų tarnyboje yra mokomi išgyventi. Ir tai pavyksta toli gražu ne visiems – išlieka tik stipriausi. Apie tai yra rašiusi net Vakarams parsidavusi rusų žurnalistė Ana Politkovskaja. Ji pasakojo, kad šitoje išgyvenimo mokykloje silpnieji krenta nuo išgėrusių karininkų kumščių, kastetų ir net kirvių, todėl grįžta į namus ne kaip didvyriai, bet cinko dėžėse. Taip jiems ir reikia, patys neišgyveno Vyriškumo Mokyklos.

Ar tuo gali pasigirti taukuoti Vakarai? Nė velnio. Ilgai naršiau internete, bet taip ir nesuradau jokių pasakojimų apie žiaurumą Amerikos, Lietuvos ar kitų NATO šalių kariuomenėse. Vakarai negali pasigirti tuo, kad jų kariai krenta ne nuo priešų, bet nuo bendražygių rankų.

Ilgai naršiau internete, bet taip ir nesuradau jokių pasakojimų apie žiaurumą Amerikos, Lietuvos ar kitų NATO šalių kariuomenėse. Vakarai negali pasigirti tuo, kad jų kariai krenta ne nuo priešų, bet nuo bendražygių rankų.

NATO šalių kariškiai yra sotūs, gauna algas, gyvena padoriuose barakuose, geria kavą ir kemša šiltą maistą. Juos gerbia visuomenė ir myli merginos, niekas šitų tinginių nemuša ir neužmuša.

Tai kaip galime būti tikri, kad NATO kariuomenėse tarnauja tik stipriausi? Kaip galime būti įsitikinę, kad šitie kariai, kuriuos į mūšį veda ne baimė, o motyvacija, bus geri valstybės gynėjai? 

Be to, NATO oficialiai bando įteisinti netvarką kariuomenėse – pereinama prie vadinamojo tikslinio vadovavimo. Tai reiškia, kad kiekvienas kariškis turi pasiekti tokį karybos suvokimo lygį, kad mūšio lauke, reikalui esant, pats galėtų priiminėti sprendimus. 

Rusijoje ir Lukiškėse to niekada nebus.

Į mūšio lauką Rusijos kariai skrieja šaukdami „Ura!“ ir rankose nešdamiesi istorines vertybes. Tai yra senuosius „kalašnikovus“, kuriuose it širdis trata visa sovietmečio didybė.

Į mūšio lauką Rusijos kariai skrieja šaukdami „Ura!“ ir rankose nešdamiesi istorines vertybes. Tai yra senuosius „Kalašnikovus“, kuriuose it širdis trata visa sovietmečio didybė. 

O ką turi NATO eiliniai? Laksto apsikarstę monitoriais, mygtukais, ekraniukais, naktinio matymo prietaisais ir kitais kompiuteriniais dalykais. Kaip vaikai, maigantys „Xbox“ valdymo pultelį. Fe.

Šiuolaikinis karas yra hibridinis, todėl vyksta ir informacinėje erdvėje. Tai yra kitas svarbus Rusijos didybės įrodymas – niekas nedrįstų suabejoti, kad Kremliaus protų inžinieriai yra patys geriausi informacinio karo specialistai pasaulyje.

Rusai taip sėkmingai kariauja informacinėje erdvėje, kad dabar Rusijos nekenčia visas civilizuotas pasaulis, o vienintelė šalis, kurią užhipnotizavo Maskvos propaganda, yra pati Rusija.

Informaciniame kare rusai kaunasi taip gerai, kad liko tik patys ištikimiausi, laiko patikrinti sąjungininkai: galingosios Baltarusija, Sirija, Libija ir kelios Pietų Amerikos šalys, kurių pavadinimų dabar neprisimenu. 

Rusai taip sėkmingai kariauja informacinėje erdvėje, kad dabar Rusijos nekenčia visas civilizuotas pasaulis, o vienintelė šalis, kurią užhipnotizavo Maskvos propaganda, yra pati Rusija.

Vakarai informacinio karo nekariauja. Todėl taip smarkiai dominuoja moksle, kultūroje, versle, sporte, politikoje, karyboje ir visur, kur tik sugalvosite. Kaip sakė S.Huntingtonas, didžiausia Vakarų problema yra tai, kad visos kitos civilizacijos nori arba būti kaip vakariečiai, arba mus sunaikinti. 

Tarp tų norinčių yra ir Rusija.

Dėl visų šitų priežasčių aš niekada nesupratau ir nesuprasiu, kodėl NATO narė Lietuva sau leidžia tiek daug. Kodėl šokinėja prieš Galingąją Rusiją, kuri yra tokia didžiai didinga pasaulio didybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Aktualu

Kremliaus kritikui A.Navalnui skirta dar 20 parų arešto

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Aktualu

Rusija iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl „šnipo“ arešto

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Verslas

Kinija: negalime derėtis su JAV dėl prekybos, kai prie mūsų gerklės laiko peilį

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

Estijoje surastas paskutinio „miško brolio“ bunkeris

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Daugiau vandens

Video

01:15
01:48
01:09

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min