Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 5d. 18:03

Paulius Jurkevičius: Maisto įtakingųjų TOP devynetas – meniu diktuos jis

Paulius Jurkevičius Ką mes valgysime ir gersime 2019-aisiais? Kaip valgysime ir gersime? Ko privengsime? Didžia dalimi priklausys nuo jų – įtakingiausiųjų devyneto. Vienus pažįstate, kitų nematėte, bet tai nekeičia reikalo. Jie daro ir darys įtaką mūsų stalui, šaldytuvui, valgiaraščiams, pinigams, sveikatai. Argi mažai?

Savaime aišku, kad įtakingiausiųjų devynetas yra mano – portalo apžvalgininko subjektyvi nuomonė. Vis tik pastebėčiau, kad maisto kultūra ir antikultūra, mitybinės vartojimo tendencijos, nauji papročiai ir senų tradicijų renesansas yra objektyvus, nors ir lėtas procesas. Rėmiausi maisto žiniasklaidos stebėsena, sugretinimais su pasaulio ir Europos procesais, asmeniniais vertinimais.

Pats įtakingiausias, nes labiausiai įsiskverbiantis į mūsų kasdienybę maisto institutas turėtų būti prekybos tinklų visuma. Tačiau į TOP devynetą neįtraukiau, nes jis velkasi procesų uodegoje. Pavyzdžiui: prieš penketą metų PC nebuvo galima nusipirkti nei aštuonkojų, nei buivolių pieno mocarelos. O dabar šie produktai yra: vienas šalia karpių, kitas – šalia varškės. Nes taip nusprendė kas – direktorius? Ne, aštuonkojų nori vartotojas. O, pavyzdžiui, artišokų nenori ir nors tu ką. Arba nori, bet direktorius to dar nežino.

Didelę įtaką mūsų stalui daro maisto žiniasklaida. Nors iš pirmo žvilgsnio gal taip ir neatrodo: mes viso labo skaitome ir bandome atkartoti nekaltus blizgių ir mažiau blizgių žurnalų receptus, tai kur čia ta įtaka? Neskubėkime su išvadomis: jeigu TAM patiekalui pradėsite ieškoti parduotuvėje TO aliejaus, TO sūrio, TŲ prieskonių, nė nepastebėsite, kaip jūsų lėkštėse atsidurs Tai, ko reikia. Paklausite – kam? Reklamos užsakovui ir jos gavėjui. Maisto pramonei. Prekybos tinklams.

Būtent todėl smulkių, mažiau priklausomų tinklaraštininkų balsas tautos šaldytuvų nepasiekia. Pasiekia tik tie, kuriuos įsileidžia prekybos centrų lentynos. O įsileidžia tuos, kurie rašo tai, ką reikia. Užburtas ratas? Šiek tiek…

Bet dar yra atskiri svarbūs maisto žmonės, institucijos, verslo subjektai, kurie dėl įvairių (kartais politinių) priežasčių lieka nuošalėje, bet įtaką vis vien daro. Todėl prašyčiau suprasti teisingai: šis devynetas nėra mano simpatijų (nors kai kas tikrai jų nusipelno) sąrašas. O ne… Perskaitysite ir suprasite.

Taigi, kas 2019 metais darys įtaką mūsų – vartotojų požiūriui į maistą?

1.Rimvydas Laužikas. Gastronomijos istorikas. Jo knygos „Istorinė Lietuvos virtuvė: maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“, „Oginskių dvaro virtuvėje“ ir kitos, lietuviškąją gastronomijos istoriją tyrinėjančios studijos iš pradžių daro fundamentalių veikalų, skirtų mokslo elitui įspūdį. Tačiau taip nėra, – R.Laužikas rašo ir kalba visiems.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Laužikas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Laužikas

Neseniai išleista Liudvikos Didžiulienės – Žmonos „Lietuvos gaspadinė, arba pamokinimai kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ su Anželikos ir Rimvydo Laužikų komentarais įsiveržė į skaitomiausių knygų dešimtuką. Didysis R.Laužiko įtakos pliusas: anksčiau ar vėliau jis mus visus įtikins, o gal jau ir įtikino, kad lietuviškoji gastronomijos istorija verta rimto tęsinio.

2. Lietuvos žurnalistai – LRT tyrimų skyrius, Jurga Tvaskienė ir kiti, rašę apie maisto skandalus ligoninėse, mokyklose. 2019 sausio pradžioje sužinojome: ir vis tik ji (Maisto imperija) egzistuoja. Ne tik egzistuoja, bet ir daro didžiulę įtaką mūsų mitybai. Minusas? Mūsų žiniasklaidoje yra ekonomikos, užsienio politikos, netgi gynybos reikalų žurnalistai. Maisto žurnalistai? Tokių Lietuvoje niekas nerengia, jais gali būti visi valgantys kolegos. Rezultatas? Maisto žurnalistai kartais nelabai susigaudo, kas yra nehidrintas margarinas.

3. Almantas Kranauskas, SAM mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas. Pareigos skamba kukliai. Bet įtaka – didžiulė. Jeigu ne vienas kitas straipsnis, sviestui viešojoje mityboje būtume pasakę arrivederci. Pliusas: jis nori pertvarkyti mūsų maistą pagal PSO rekomendacijas. Bet paskui yra žiaurus minusas: vedėjas konstruoja maisto ukazus tarsi farmacijos formules, – tiek sočiųjų, tiek polinesočiųjų, tiek vitaminų, – prašom, gero apetito. Kažin kokios naujos, palankios sveikatai mitybos formulės guli vedėjo stalčiuose?

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Almantas Kranauskas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Almantas Kranauskas

4. Druskininkų sūrių festivalis ir jo siela – sūrininkas Audrius Jokubauskas. Iš pradžių atrodė, kad sūrininkai ieško vietos, kur parduoti savo produkciją ir tiek. Bet paskui paaiškėjo, kad jie siekia didesnių tikslų. Pats svarbiausias: įtikinti, kad Lietuvoje egzistuoja sūrių iš „žalio“, nepasterizuoto pieno tradicijos, būtent tokios, kurias labiausiai vertina Europoje. Ir egzistuoja sūrininkai, kurie gano gyvulius, juos melžia, suteikia pienui unikalias sūrio formas. Minusas: tik viena festivalio diena. Per mažai...

Rūtos Averkienės nuotr./Sūrininkas Audrius Jokubauskas ir jo ūkis
Rūtos Averkienės nuotr./Sūrininkas Audrius Jokubauskas ir jo ūkis

5. Vyno klubas. Anksčiau pardavinėjo vyną, rengė someljė, o dabar sutelkė, konsolidavo vyno žmonių bendruomenę, kuri sukandusi dantis įrodinėja: Lietuva nėra alkoholikų valstybė, Lietuvoje saiko kultūra egzistuoja! Lietuvos atviras vyno ir desertų derinių čempionatas yra įtakingas restoranų kultūros renginys. Minusas? Plačiajai auditorijai nelabai prieinamas, bet dėkoti už tai reikia kai kam...

6. Socialiai atsakingi restoranų šefai. Kiek jų? Kol kas pastebėjau du: Dalius Aleksejevas restorane „Trinity“ organizavo super vakarienę, o surinktus pinigus perdavė Santaros klinikos onkohematologijos skyriui. Deivydas Praspaliauskas restorane „Amandus“ degustacinės vakarienės metu gautas lėšas dovanojo Raudonojo kryžiaus organizacijai. Minusas? Niekam tai neįdomu. O gal kažkas jau seka geriausio pasaulyje restorano „Osteria Francescana“ šefu Massimo Bottura pavyzdžiu ir gamina benamiams?

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deivydas Praspaliauskas ir jo iškeptas tortas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deivydas Praspaliauskas ir jo iškeptas tortas

7. Alfas Ivanauskas ir jo maisto medijos. Kažkas pasakojo esą super gurmė Alfas sukirto rankomis su „McDonald‘s“. Tai blogai ar ne? Pamenu, kai garsiausias Italijos šefas Gualtiero Marchesi (3 „Michelin“ žvaigždės) sukūrė savo autorinius burgerius kilo siaubingas triukšmas. Superšefui kaip reikiant kliuvo nuo gastronomijos apžvalgininkų, bet jis pasiteisino: „Noriu, kad jaunimas paragautų išskirtinių idėjų“. Nežinau, ar tokia Alfo idėja, bet jo maisto medijos išlieka kokybiškiausiomis Lietuvoje. Minusas? Daugiau, dar daugiau dėmesio Lietuvos ūkininkams ir jų TOP produktams!

8. Dietologė Edita Gavelienė. Ta, kuri negąsdina, kad išgėrus daug vandens gresia smertis. Ir apskritai vengia apokaliptinių vieno žinomo daktaro tonacijų, vengia ir saldžių maisto specialistų šypsenų. Jos saikingai reiškiama edukacija išsiskiria masiniame dietologų (tikrų ir taip pasivadinusių) chore, kuris mūsų mitybai daro milžinišką įtaką. Minusas? Visus aliejus suplaka į vieną krūvą...

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Gavelienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Gavelienė

9. Geriausių restoranų TOP 30 rinkimai. Šis projektas įelektrino Lietuvos restoranų rinką. Tai yra puiki, sportinio stiliaus energija, kurios trūko! Minusas? Kriterijų aiškumas ir skaidrumas: atrankos, vertinimo, pačių vertintojų.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šiemet Davosas – be D.Trumpo, bet su rusų oligarchais ir įtampa dėl Kinijos

Kaimo mokykla: elektros nėra, vaikų yra, bet per mažai. Pastrėvys

Aktualu

Ekspertai apie S.Skvernelio kandidatūrą: nemano, kad tai planuota iš anksto, įžvelgia riziką

Aktualu

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Gazas

Balys Bardauskas ruošiasi į Lietuvą: „Jaučiuosi lyg įveikęs Dakarą“

Aktualu

Sulaikytas nužudyto Gdansko mero apsaugos vadas

24sek

Dar viena istorinė L.Dončičiaus naktis – skrydis į operatorę ir pirmas trigubas dublis

Aktualu

Girtas panevėžietis „Nissan“ į medį nukreipė visiškai tiesioje gatvės atkarpoje

Karštas „Ginčas“ dėl maišto „Ryte“: kas kaltas – D.Suttonas, D.Adomaitis ar vadovai?

Kultūra

Svaiginimąsi kare aprašęs Łukaszas Kamieńskis: „Turime dvigubą kariuomenės ir narkotikų istoriją“

Pasaulis kišenėje

Gran Kanarija traukia ne tik pakrante – pažvelkite į išskirtinius jos namus-urvus

Aktualu

Ant vaikų rėkusios Žiežmarių mokytojos artima kolegė: „Jos būklė – itin bloga“

Išrinktos juokingiausios 2018 metų vestuvių nuotraukos

Kultūra

Paskelbtas galutinis Nacionalinės viktorinos vietų sąrašas – vyks beveik 40-yje miestų

24sek

Lietuvos studentų čempionate – neregėtos rungtynės: VDU metė tik tritaškius

Aktualu

Juodojoje jūroje užsidegus dviem tanklaiviams žuvo mažiausiai 14 jūrininkų

Vardai

Brado Pitto moterys: tarp Charlize Theron ir Angelinos Jolie jau prieš daug metų perbėgo juoda katė

Gyvenimas

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Vardai

Violetai Tarasovienei – žiūrovų liaupsės, bet jos stilistei – kritika: kodėl tokia glaustinukė?

24sek

Įdomių minčių pateikęs R.Javtokas – apie „Žalgirio“ duobę ir naują Šaro sutartį

Gyvenimas

Dėl nežinomos ligos Justas eidamas negali sustoti, jo atmintis – tik 10 minučių

Vardai

Karoliną Meschino puošęs Kęstas Rimdžius nukopijavo Izraelio mados namų suknelę? Palyginkite

Aktualu

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sportas

Italijoje – užtikrinta „Juventus“ pergalė prieš absoliučius autsaiderius

Aktualu

Britanijos lyderė pristatė „Brexit“ atsarginį planą, nedaug tesiskiriantį nuo ankstesnio

Naujienos

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. D.Grossmano „Užeina kartą arklys į barą“ – kuo serga visuomenės

Gazas

Balys Bardauskas: prieš techninę komisiją – jaudulys ir bučiniai motociklui

Aktualu

Mįslingas gaisras Panevėžyje: visi įėjimai į namą užkalti, bet viduje liepsnojo lova

Gyvenimas

Gydytojas rekomenduoja: valgydami daugiau moliūgų sumažinsite pavojingų ligų riziką

24sek

„Rytas“ tritaškiais nukalė nelengvą pergalę Utenoje

Gazas

Kelininkai perspėja: keliai provėžoti, vietomis slidūs

Vardai

Apsinuogino grupės „Jie“ atlikėjas Antanas Jonušas: „Parodžiau tai, ko negaliu parodyti scenoje“

24sek

Rusų žiniasklaida: CSKA įveikė „Žalgirį“, bet turėjo sutriuškinti

Gazas

Perspėja vairuotojus: žiemą privalu ne tik saugiai vairuoti, bet ir pasirūpinti savo automobiliu

24sek

„Knicks“ aukštaūgis nevyks į Londoną, nes baiminasi būti nužudytas

Kultūra

Savamokslis išradėjas iš Kauno rajono siūlo namus šildyti pigiau, o jo atradimai domina ne tik lietuvius

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Gardiną – kur susijungia istorija ir tautų likimai

Gazas

Benediktas Vanagas: kaip laimėti Dakaro ralį?

24sek

Paremkite R.Kaukėno paramos fondą, bet „Žalgiris“ pralaimėjo ne dėl teisėjų

Aktualu

Prancūzijoje į gatves vėl išėjo „geltonųjų liemenių“ demonstrantai

Sportas

O.G.Solskjaero vadovaujamas „Manchester United“ pasiekė penktą pergalę iš eilės

24sek

„Rockets“ vadovas: „J.Hardenas – ko gero geriausiai puolime žaidžiantis krepšininkas istorijoje“

Aktualu

Kai tavo įvaikių broliai gyvena Naujojoje Zelandijoje, o sesė Kaune: asmeniška Rasos istorija

Aktualu

E.Jovaiša: „rimtai atsigręšime“ į mokinių ugdymo programų turinį

24sek

Spurtu rungtynes pradėjusios „Pieno žvaigždės“ nesuteikė šansų „Nevėžiui“

Gyvenimas

A.Vilutytė: buvo etapas – ryžiai ir makaronai su skirtingais padažais

Gazas

Pasipylus avarijoms klausia: ar lietuviai moka vairuoti žiemą?

Vardai

„Eurovizijos“ dalyviai prisipažino, kurie konkurso atlikėjai yra jų visų laikų favoritai

Aktualu

Britanijos policija sulaikė vyrą, įtariamą nužudymu traukinyje

Aktualu

Vilniečio nesėkmė Panevėžyje: į avariją pateko vos įvažiavęs į miestą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min