Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 1d. 21:09

Rimvydas Valatka: Nelaimės nuojauta-2, o gal tik sutapimai ar Pilnatis?

Atsigręžę į prabėgusią savaitę, o gal net ir pirmąjį 2015-ųjų mėnesį, turbūt pasakytume, kad nieko neįvyko. Kiek pagalvoję gal pridurtume: nieko svarbaus. Turbūt nieko? Dauguma žmonių, kaip ir prieš mėnesį, metus, dvejus, balsuotų už socialdemokratus. Jei rinkimai vyktų kitą sekmadienį. Dauguma žmonių eurais perka taip pat drąsiai kaip ir litais. Arba neperka, nes neturi už ką. Dauguma myli prezidentę kaip mylėję. Beveik tiek pat pagal tas pačias apklausas myli premjerą. Kuris taip pat lengvai keičia nuomonę: vakare apie Andriukaitį – blogai, iš ryto – gerai.

Rusijos kariuomenė, pasaulio ir Lietuvos žiniasklaidos prasčiokiškai kilniai vadinama tai separatistais, tai sukilėliais, užėmė Venglegorską ir atakuoja Debalcevą.

ES ambasadorius Maskvoje žaidė krepšinį su KGB ir Kremliaus generolais. Islamo valstybės banditai, mažiau kilniai, bet aristokratiškai Vakaruose vadinami teroristais, giljotinavo japonų žurnalistą Kenji Goto. Naujieji Graikijos komunistai su naujaisiais Graikijos fašistais sudarė koalicinę vyriausybę. Jos nariai šniūrais traukė į Maskvą. Pasitarti su Rusijos fašistais, kurie naudoja antifašistinę komunistų retoriką.

Ar tai svarbu? Atsitiktiniai sutapimai? Pilnatis? Pasaulinę nelaimę pranašaujantys ženklai?

Niekas to nežino. Ar pirmomis dienomis po to, kai buvo nužudytas didysis kunigaikštis Ferdinandas, G.Principo šūvis Sarajeve kam nors atrodė geopolitiškai svarbus? O Bresto taika 1918 metais? Molotovo-Ribbentropo paktas? L.Berijos sušaudymas, kurio tikrųjų padarinių Lietuvai ir pasauliui  nesuvokėme iki šiol? M.Gorbačiovo išrinkimas KPSS generaliniu sekretoriumi? O Afganistano karo pradžia 1979 metais? „Solidarumo“ profsąjungos įkūrimas? Naftos kainų šuolis aukštyn 1973 metais? Ir jų smukimas 1985–1991 metais?

Jei pripažinsime, kad tautos gyvena ne intelektualų ir demokratinių lyderių išmąstymais, o nuojautomis, šiame siurrealistiniame pasaulyje įvykis vijo įvykį.

Miltelių siunta didžiausio portalo redakcijoje. Melagingi pranešimai apie sprogmenis: „Maxima“, „Babilonas“, „Independence“, vėl „Maxima“ ir dar velniai žino kur. Kaip iš gausybės rago.

Emigrantės lietuvės grobia Norvegijos valdžios neteisėtai iš jų atimtus vaikus. Ir su džiaugsmu grįžta į Lietuvą. Kurią, kaip ir dauguma emigrantų, buvo nurašiusios kaip absoliutaus skurdo ir blogos valdžios ašį.

Taip Lietuva, kurioje aukštas veikėjas, gruodį griežtai draudęs didinti kainas, sausį visiems tylint pareiškia, kad visos kainos privalo didėti, kurioje vien Kupiškio taryboje nusižudo jau antras politikas per puspenktų metų, tampa nuteisinta. Bet ir vėl.

Policininkas, kuris girtas automobiliu užmušė tris vaikus, po septynerių metų kalėjime paleidžiamas lygtinai į laisvę ir dėl to kyla pasipiktinimas teismų darbu. Šoumenas, kuris taip pat girtas automobiliu užmušė žmogų, atsipirko 3 metais gyvenimo be alaus ir vyno, bet laisvėje. Ir visi dėl to buvo labai patenkinti.

Seimo narė I.Rozova iš Rusų aljanso prapliumpa kaltinimais dėl smaugiamų mažumų, o V.Tomaševskis jai pritaria, kad I.Rozovos dukters namas Tauralaukyje išpaišytas antirusiškais šūkiais iš keršto, jog Seimo narė dalyvavo Klaipėdos „išvadavimo“ mitinge.

Vyriausybė skolina 390 mln.  eurų „Sodrai“, kuri  jau skolinga 3,6 mlrd. eurų ir ne tik netaupo,  bet yra įpareigota išmokėti per krizę sumažintos pensijos dalį. Niekam jokių klausimų nekyla.

Seimo narė I.Rozova iš Rusų aljanso prapliumpa kaltinimais dėl smaugiamų mažumų, o V.Tomaševskis jai pritaria, kad I.Rozovos dukters namas Tauralaukyje išpaišytas antirusiškais šūkiais iš keršto, jog Seimo narė dalyvavo Klaipėdos „išvadavimo“ mitinge.

Kas galėtų keršyti, jei ne lietuviai? Tai jau tikrai rafinuoti tie labusai, kad keršija ne pačiai Seimo narei, dalyvavusiai kažkokiame koloradiniame mitingėlyje, o jos niekam nežinomai dukrai?

Nors ir neįtikėtina, bet, tarkim, kad baisusis lietuvių nactepliotojas buvo užklydęs į rusiškais okupaciniais simboliais – Georgijaus juostelėmis – mirgėjusį mitingėlį, kur išgirdo kalbančią Seimo tylenę? Bet iš kur tada tas nactepliotojas sužinojo apie I.Rozovos dukrą? Kodėl būtent ant jos namo nutarė išlieti savo lietuvišką pyktį? Net jei taip, kaip jis ar jie sužinojo, kur gyvena kažkokia V.Ščerbina? Kaip toks paprastas kaip du euro centai budulis, kuris trijų žodžių be klaidų lietuviškai nesugebėjo parašyti, sugalvojo tokį sudėtingą planą?

Istorinė Lietuvos patirtis su raudonarmiečio G.Butajevo dingimu Naujojoje Vilnioje 1940 m. kužda, kad į vieną tašką tai geriausiai pajėgia suvesti tik tokius faktus žinančios ir tikslą kiršinti Lietuvą turinčios Rusijos žvalgybos, kurios šnipų knibždėte knibžda Vilniaus Latvių gatvėje. Ar Ščerbinų namo teplionės – ne tų pačių rankelių darbas, kaip ir šūkiai prieš JAV ir NATO, išpaišyti su tokioms pat klaidomis ir net dažais?

To apipaišymo ir reikėjo tik tam, kad Rusų aljansas ir V.Tomaševskio akcija įjungtų koloradinį pavojaus signalą. Pjaukitės, lietuviai, kaip pjaunatės dėl Kremliaus paliktų balvonų ant LDK laikų Vilniaus tilto.

Sakinys su klaidomis „Rusai eik namo“ – per žemas lygis FSB ar Rusijos užsienio žvalgybai? Lietuviams sueis ir tai, be to, bus juokingiau, numojo ranka koks FSB majoras, nes to apipaišymo ir reikėjo tik tam, kad Rusų aljansas ir V.Tomaševskio akcija įjungtų koloradinį pavojaus signalą. Pjaukitės, lietuviai, kaip pjaunatės dėl Kremliaus paliktų beverčių balvonų ant LDK laikų Vilniaus tilto.

Teplionės ant namelio Tauralaukyje – iš tos pačios šizofreninės, tik nuojautų pasauliui skirtos propagandos serijos, kaip ir „Rusijos kariuomenė nedalyvauja mūšiuose Ukrainoje“, „Donbaso sukilėliai kariauja prieš NATO legioną“, „V.Putinui ir S.Lavrovui galva neišneša, iš kur pas „sukilėlius“, kurie visur paprastai kariauja tik menkais ginklais, šimtai tankų T-72, „Buk”, „Grad”, „Uragan”, tiksliausios optikos ir kitų dešimtis milijonų dolerių kainuojančių ginklų ar atostogaujančių Rusijos generolų.    

Ukrainoje paimtas į nelaisvę „hibridinis“ tankistas R.Gadžijevas, kaip ir tūkstančiai kitų Ukrainos „sukilėlių“ iš Rusijos, FSB patarimu pasirinkusių karą Ukrainoje vietoj kalėjimo, išdėstė, iš kur pas „sukilėlius“ modernūs Rusijos tankai? V.Putino spaudos atstovas primygtinai pataria skaityti iš pradžių: „Rusijos kariuomenė nedalyvauja mūšiuose Ukrainoje.“ O tai bus kaip A.Litvinenkai.

Mes, Vakaruose, lyg viduramžių aklųjų grupė, siurrealistiškai ieškanti kelio pro burtininko miesto vartus ar kaip ką tik politika susidomėję šeštokai, siurrealistiškai klausinėjame: „Ką skaito V.Putinas? Kas dedasi jo galvoje? Kokie patarėjai jam pataria? Ar rusai iš tikrųjų taip myli V.Putiną?“. Linksminame vagį, kuris bučiuoja svetimus mažus berniukus į jų pilvukus.

Išsigimėlis sėdi ant išsigimėlio/ Ir iš kito išsigimėlio tyčiojasi./ Ir visa tai – tokioje tautoje,/ Kuri tarsi sveikina tai,/ Ir tarsi viskam pritaria./ Dainavo geriausias visų laikų Rusijos ekspertas V.Vysockis.

Išsigimėlis sėdi ant išsigimėlio/ Ir iš kito išsigimėlio tyčiojasi./ Ir visa tai – tokioje tautoje,/ Kuri tarsi sveikina tai,/ Ir tarsi viskam pritaria./ Dainavo geriausias visų laikų Rusijos ekspertas V.Vysockis.

Naftos galybės Saudo Arabijos naujasis karalius Salmanas, kuris irgi ne drugelius pievoje vaikosi, o smaginasi, kai jo pavaldinį kiti pavaldiniai užplumpina akmenimis, naftos kainų kritimo metu tautai atidavė per ilgą gyvenimą sukauptus nuosavus 30 mlrd. dolerių. Naftos galybės Rusijos vadas V.Putinas, kuris per trumpą laiką valdžioje sukaupė gal net daugiau už Salmaną Saudą, savo tautą tik per metus sugebėjo grąžinti prie įprastos rusams būsenos – išgyvenimo.

Kurią praskaidrina tik vodka. Degtinę, visoms prekėms žiauriai brangstant,  V.Putinas kilniai atpigino nuo 220 iki 185 rublių (2,3 euro) už butelį. Maukiantis vodką rusas į rusišką Maidaną neis. Eis atsipagirioti į artimiausią tašką?

Tik sutapimas, o gal Pilnatis? Ar vis dėlto svarbus įvykis? Vienas galimų atsakymų: kai tai žinosime, gali būti per vėlu.     

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

15min primena: kas žinoma apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus?

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Latviją, kuri niekam ne pakeliui: kur Dauguva skiria Sėlą ir Latgalą

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Aktualu

„Naisių vasara“: politinė reklama ar politinė komunikacija?

Gyvenimas

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Kultūra

Kolekcininkas R.Valiūnas: žmonėms reikia meno, nes taip jie taps geresni

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Verslas

Nesutaria dėl kaimo turizmo sodybų: vis dar populiaru ar jau atgyvena?

Gazas

Beprotiška, chaotiška „Formulė 1“ Vokietijoje: S.Vettelis paslydo ant lietaus lašo, L.Hamiltonas sukūrė stebuklą

Aktualu

Miškų gaisrai Latvijoje suniokojo 800 hektarų žemės

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai iš Skuodo: „Šį grožį sukūrė mokiniai ir mokytojai“

Pasaulis kišenėje

Nešventos Šventosios paslaptys: švedų išdavystė, kontrabanda ir „šis bei tas“

Naujienos

Aktualu

15min primena: kas žinoma apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus?

Verslas

Grėsmės Lietuvos energetikai: „blackout'as“ už 3 milijardus ir VSD įspėjimai

Gyvenimas

Vulvos vėžiu serganti mokytoja gyvena tik viltimi: po dviejų mėnesių jos dukros gali likti našlaitės

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Latviją, kuri niekam ne pakeliui: kur Dauguva skiria Sėlą ir Latgalą

Gyvenimas

Nėščiųjų akis fotografuojanti Vaida: pagimdžiusios moters žvilgsnyje atsiveria gelmė

Mokslas.IT

Liepos 27-ąją – ilgiausias XXI a. Mėnulio užtemimas. Ką reikia žinoti?

Aktualu

„Naisių vasara“: politinė reklama ar politinė komunikacija?

Gyvenimas

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Vardai

Lauros ir Šarūno Mazalų dukrą pakrikštijo kunigas A.Toliatas: šventas vardas – prosenelės garbei

Kultūra

Skulptorius V.Kančiauskas Druskininkų savivaldybę kaltina nuplagijavus miesto ženklą

Interviu Kultūra

Fotografė Gabrielė Vingraitė: apie kitokias erdves ir iš vienatvės gimusį projektą

Sportas

Teismo nuosprendžio laukiantis C.McGregoras išsisuks atlikdamas viešuosius darbus?

Aktualu

Kauno rajone nukritus lėktuvui nukentėjo juo skridę lietuvis ir anglas

15min iš Argentinos Aktualu

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (III): Maironio poeziją mėgstančios močiutės Anos nostalgija Lietuvai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Karolina Meschino vėl džiaugiasi meile: nauja jos simpatija – reperis Remigijus

Kultūra

Kolekcininkas R.Valiūnas: žmonėms reikia meno, nes taip jie taps geresni

Sportas

Sporto psichologija ir ne tik: patarimai, padėsiantys siekti pergalių ir tikslų

Aktualu

Anglijos juvelyrinę parduotuvę su žaisliniais ginklais apiplėšę lietuviai pripažinti kaltais

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min