Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 29d. 09:45

100 Lietuvos moterų, kuriomis didžiuojasi viso pasaulio lietuviai

Moterys, kuriomis didžiuojasi viso pasaulio lietuviai
„Women At“ nuotr. / Moterys, kuriomis didžiuojasi viso pasaulio lietuviai
Atskleistas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui švęsti skirtas šimtukas – jame lietuvės, kuriomis šalies žmonės aplink pasaulį didžiuojasi už talentą, kūrybą, pasiekimus ir prasmingą pilietišką veiklą. Sąraše – ir žinomos, įvertintos moterys, ir išskirtinės, profesiškai drąsios, inovatoriškos jaunosios kartos profesionalės ir menininkės – dirbančios Lietuvoje ir už jos ribų.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kad daugiau nei tūkstančio nominacijų pagrindu parengtame „100 Lietuvos moterų“ sąraše – savo veikla įvertinimo nusipelniusios moterys – LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė Mūza Rubackytė, pasaulinio garso operos solistė Violeta Urmana, antropologė prof. Birutė Galdikas, aštuoniolikos leidimų sulaukusio bestselerio, istorinio romano „Silva rerum“ autorė Kristina Sabaliauskaitė ir kitos žymios moterys.

Į šimtuką, kurį galima rasti paspaudus čia, įtrauktos ir Lietuvoje mažiau žinomos talentingos moterys – Niujorke įsikūrusios keliautoja ir fotografė Nijolė Kudirka ir vizualaus šiuolaikinio meno kūrėja Daina Mattis, Šveicarijos finansų sektoriuje dirbanti dirbtinio intelekto ekspertė Violeta Vogel, Didžiosios Britanijos De Montfort universiteto mokslininkė imunologė dr. Rūta Furmonavičienė, Vašingtone gyvenanti energetikos saugumo analitikė dr. Agnia Grigas, kitos pasaulio lietuvės.

„Džiaugiamės, kad pavyko pasiekti ir vieną svarbiausių projekto tikslų – atrasti savo darbais Lietuvą garsinančias moteris, kurios nebūtinai yra jau žinomos plačiajai visuomenei. Tai pavyko tik todėl, kad nominacijų sulaukėme iš viso pasaulio“ – sakė projekto vadovė Evelina Kurgonaitė. „Tarp Vilniaus, Briuselio ir Londono veikianti projekto komanda taip pat siekė prisidėti prie tiltų, jungiančių Lietuvoje gyvenančius ir pasaulio lietuvius, stiprinimo.“

Pasak projekto vadovės, tarp nominančių – moterys, kuriančios ar dirbančios Niujorke, Čikagoje ir kituose JAV kraštuose bei Kanadoje, Londone ir kitose Europos sostinėse, taip pat Dubajuje, Malaizijoje, Kinijoje ir Australijoje. Profesinės veiklos spektras irgi platus – įvairių sričių mokslininkės, verslininkės, profesinių aukštumų tarptautinėse korporacijose ir organizacijose (NATO, JT, ES) pasiekusios moterys. „100 Lietuvos moterų“ sąrašu siekta atspindėti šią įvairovę.

Šimtuke – moterys, akyvios Meno ir kultūros, Mokslo, išradimų ir inovacijų, Valstybės valdymo, atstovavimo ir gynybos, Pilietinės visuomenės bei Verslo srityse.

Seniai laukta iniciatyva

„Projektas „100 Lietuvos moterų“ – seniai lauktas ir labai prasmingas,“ – džiaugėsi „Meno ir kultūros“ kategorijoje nominuota režisierė Dalia Ibelhauptaitė. „Lietuva turi nepaprastai daug rimtai dirbančių, įspūdingas karjeras turinčių ir daug pasiekusių – ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje plotmėje – moterų,“ sakė režisierė.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Dalia Ibelhauptaitė
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Dalia Ibelhauptaitė

„Esame įpratę dažniau kalbėti apie „viešas“ moteris – pramogų pasaulio atstoves, kasdienines TV ekranų ir žurnalų puslapių herojes, mėgstame jas vadinti „žvaigždėmis“ ar „elitu“. Tačiau meno, mokslo ar verslo srityse daug pasiekusios moterys viešai matomos kur kas rečiau,“ – tęsė D.Ibelhauptaitė. „Šis projektas atskleidžia galimybę išgirsti apie tas moteris, kurių galbūt anksčiau nežinojome.“

Verslininkė, programuotoja, Londono vertimo bendrovių „Today Translations“ įkūrėja ir vadovė Jurga Žilinskienė mano, kad šis projektas yra „labai svarbus, ne tik minint Lietuvos šimtmetį, tačiau ir įkvepia, motyvuoja mūsų ateities kartą.“

„Džiaugiuosi, kad atsirado žmonių, kurie nepamiršo įvertinti ir užsienyje dirbančių lietuvių. Mums šis įvertinimas yra labai svarbus,“ sakė į šimtuką „Verslo“ kategorijoje įtraukta J.Žilinskienė.

„Manau, kad projektas siunčia labai svarbią žinią visoms moterims – aplinkinių palaikymas yra vienas iš bet kurios veiklos sėkmės elementų,“ įžvalgomis dalinosi Rūta Klimašauskienė, socialinių mokslų daktarė, įmonių praktikoje diegianti neuromokslo tyrimais paremtą inovatyvią personalo valdymo metodiką.

„Tikiuosi, kad iniciatyva neliks vienintelis kometos pasirodymas, o taps tradicija,“ viliasi Violeta Vogel.

Pastangos išsaugoti, ką esame pasiekę

Ambasadorė, Nuolatinė Lietuvos atstovė Europos Sąjungoje, dr. Jovita Neliupšienė, sąraše „100 Lietuvos moterų“ įvertinta už Lietuvos atstovavimą tarptautinėse organizacijose, pabrėžė: „Kai aplink mus tiek iššūkių, reikia dar didesnių pastangų išsaugoti tai, ką esame pasiekę. Esame laisvi, esame saugūs, esame europiečiai. Bet nei viena iš šių vertybių nėra duotybė. Gera dirbti kartu su kolegomis Lietuvoje ir Briuselyje, prisidedant prie šių vertybių puoselėjimo.“

Projekto komanda šia iniciatyva siekė prisidėti prie Lietuvos žmonių garsinimo užsienyje bei ryšių tarp lietuvių visame pasaulyje stiprinimo, taip pat bendradarbiauti su diaspora ir įtraukti pasaulio lietuvius į įvairias veiklas.

Pirmoji projektą vykdančios sparčiai augančios tarptautinės platformos „Women At“ bendruomenė Briuselyje buvo įkurta, siekiant prisidėti prie įvairių profesijų lietuvių garsinimo ir telkimo jų profesinių žinių ir veiklos pagrindu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min