Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt prognozė dėl teisėjos Anželikos Šimaitienės pildosi: bylų revizijos išvados pribloškė ir Dalią Grybauskaitę

Anželika Šimaitienė
„Scanpix“ nuotr. / Anželika Šimaitienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė kreipiasi dėl teisėjo vardą pažeminusios teisėjos A.Šimaitienės atleidimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėjos Anželikos Šimaitienės atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

Tokį sprendimą valstybės vadovė priėmė gavusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo atliktą teisėjos A.Šimaitienės nagrinėtų bylų patikrinimo išvadą, kurioje konstatuoti grubūs ir sistemingi pažeidimai nagrinėjant civilines bylas.

Portalas 15min.lt neseniai rašė, jog po A.Šimaitienės bylų archyvo patikrinimo susidarė įspūdis, kad rastas tiksinčių bombų arsenalas. 

Nustatyta, kad teisėja vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais ir melagingais liudytojų parodymais.

Dėl šių pažeidimų Vilniaus miesto 3-iame apylinkės teisme nuolat atnaujinamos bylos, panaikinami ankstesni sprendimai, žmonės ir valstybė patiria materialinių nuostolių.

Respublikos Prezidentė taip pat prašo Teisėjų tarybos įvertinti patikrinimo išvadoje nurodytus faktus ir viešai paskelbti su tyrimu susijusią informaciją bei nustatytas teisėjos veiklos aplinkybes, kad kompetentingos institucijos ir proceso dalyviai, kurių interesai galbūt buvo pažeisti, galėtų ginti savo teises ir interesus, pažymima antradienį Prezidentūros spaudos tarnybos išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min