Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 21d. 08:23

2021-uosius siūloma skelbti partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais

Juozas Lukša
GAM nuotr. / Juozas Lukša

2021-uosius siūloma skelbti legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto metais. Tokį siūlymą teikia konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, nes kitąmet rugpjūčio 10 dieną sukanka 100 metų nuo partizano J.Lukšos-Daumanto gimimo.

Parlamentas ši savaitę projektui pritarė po pateikimo, po svarstymų komitetuose į Seimo salę siūlymas grįš birželio pabaigoje.

Projekte pabrėžiama, kad J.Lukša-Daumantas buvo vienas ryškiausių kovotojų už laisvę, įvertinami jo nuopelnai ginant nepriklausomybę, jo veikla prasiveržus už geležinės uždangos, ištikimybė Lietuvai, rezistencijai, kovų draugams ir partizano priesaikai.

„Žinome jį kaip stiprų kovotoją, iš jo prisiminimų ir iš jo laiškų ir kaip labai jautrų žmogų. Jo pagrindiniai nuopelnai ir turbūt jo atitikmuo galėtų būti šiuolaikinėms specialiosioms pajėgoms, kuris vykdė unikalias užduotis, du kartus buvo prasiveržęs už geležinės uždangos ir iš tikrųjų visą savo gyvenimą kėlęs valstybės interesus aukščiau asmeninių interesų“, – pristatydama nutarimo projektą kalbėjo R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Nutarimo projektu siūloma Vyriausybei iki spalio parengti Juozo Lukšos-Daumanto metų minėjimo programą ir numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

J.Lukša-Daumantas pokariu tapo vienu iš Lietuvos partizanų vadų, aktyviai telkė laisvės kovotojus vienytis. Partizanaudamas jis keletą kartų buvo prasiveržęs į Vakarus perduoti žinią apie kovojančią Lietuvą.

Jis žuvo patekęs į pasalą per susišaudymą 1951 metų rugsėjį Garliavos apylinkėse, netoli Kauno.

Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva Lietuvoje yra pradėtos šio legendinio Lietuvos partizano palaikų paieškos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min