Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 4d. 21:07

26 kauniečiams įteikti Gerumo kristalai (nuotraukos)

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šių metų Gerumo kristalai kitokie nei ankstesnių metų. Ant jų išgraviruota asmenų, apdovanojamų jais, vardai, pavardės, taip pat nurodoma, už ką jiems skirtas šis apdovanojimas.

Antradienį Kauno rotušėje išdalinti kasmetiniai apdovanojimai – Gerumo kristalai. Šįkart jie įteikti 26 geradariams. Tarp kasmet į apdovanojamųjų sąrašus patenkančių medikų, dvasininkų šiemet yra ir naujų sričių atstovų – pavyzdžiui, socialinio tinklalapio „Facebook“ profilių „Kas vyksta Kaune“ ir „Kaunas“ administratoriai, floristas ir gerumo akcijų iniciatoriai.

Gerumo kristalai teikiami asmenims, kuriuos pasiūlo patys kauniečiai, 5 kandidatus pasiūlo ir Kauno meras. Pateiktus pasiūlymus apsvarsto ir slaptu balsavimu galutinį sąrašą patvirtina Kauno miesto savivaldybės Apdovanojimų taryba.

Iki 2008-ųjų gerais darbais pasižymėjusiems kauniečiams buvo įteikiamos Gerumo plytos. Tačiau sulaukus skundų dėl neva ne itin tinkamo apdovanojimų pavadinimo, prieš trejetą metų apsispręsta šiek tiek pakeisti juos – vietoje Gerumo plytų teikiami Gerumo kristalai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gerumo kristalai tradiciškai įteikiami Kauno rotušėje

Šių metų geradariams įteikti kristalai puošnesni. Be Kauno herbo juose išgraviruoti apdovanotų asmenų vardai, pavardės ir informacija, už kokius darbus jiems įteikiamas apdovanojimas.

Pasak kandidatus atrenkančių Apdovanojimų tarybos pirmininko, vicemero Algimanto Kurlavičiaus, kandidatų siūloma daug. Tačiau kai kada žmonės pamiršta, jog Gerumo kristalai neskiriami tiems asmenims, kurie siūlomi apdovanoti už tiesiogines gerai atliekamas pareigas.

Gerumo kristalai skiriami asmenims už dideles, neatlyginamas pastangas, už nekasdienį sumanymą, dėmesį neįgaliesiems, patriotizmą, pilietiškumą ir kitus gerus darbus.

Pasitaiko, kad pasiūlytam kandidatui nusprendžiama skirti svarbesnį apdovanojimą, pavyzdžiui, Santakos garbės ženklą. Tokiais atvejais siūlytojams patariama pateikti dokumentus kitos rūšies apdovanojimui. Anot tarybos narių, tokių kandidatų, kurių darbams įvertinti Gerumo kristalas pasirodė per mažas, buvo ir 2010-aisiais.

Gerumo kristalas – ir socialinės žiniasklaidos atstovams

Šių metų Gerumo kristalai iškeliavo į įvairių sričių atstovų namus. Apdovanojimai įteikti net keletui medikų, dvasininkui, įvairių nevyriausybinių organizacijų, bendrijų aktyviems nariams. Tarp apdovanotųjų yra ir jaunimo atstovų. Viena jų – Giedrė Čipkutė, kuri jau trečius metus Kaune organizuoja kalėdinę labdaros akciją, kurios iniciatoriai – Ispanijoje gyvenantys lietuviai. Visus savo draugus į akciją pakvietusi jauna moteris Ispanijoje renka įvairius drabužius, maisto produktus, kurie Lietuvoje išvežiojami tiems, kam jų tuo metu labiausiai reikia – nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir pan.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos

Dar viena šių metų „Gerumo kristalo“ gavėja – labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ įkūrėja Marija Dubickienė. Jos įsteigto fondo savanoriai rūpinasi tuberkulioze ir kitomis sunkiomis ligomis sergančiais vaikais. Didžiausi fondo atlikti darbai – 2007 metais už aukciono metu surinktas lėšas buvo nupirktas spirografas (prietaisas, skirtas vaikų kvėpavimo funkcijai įvertinti). 2008 metais per kalėdinį aukcioną surinktos lėšos buvo skirtos bronkoskopui. Abu prietaisai padovanoti Kauno 2-ajai klinikinei ligoninei.

„Gerumo kristalas“ įteiktas ir floristui Marijui Gvildžiui, kurio iniciatyva ne kartą į Lietuvą buvo atvykęs ir savo žiniomis dalinosi Peteris Hessas – vienas žymiausių pasaulyje floristikos meno, mados ir tendencijų kūrėjas, Šveicarijoje įkūręs savo mokyklą. M.Gvildžio ir P.Hesso draugystės dėka Lietuvoje gimė Žemės meno festivalis, kuriame dalyvauja visų kontinentų atstovai iš 12 šalių.

Už iniciatyvumą ir bendruomeniškumo skatinimą „Gerumo kristalai“ įteikti ir dviejų socialinio tinklapio „Facebook“ profilių administratoriams: Simonui Kabašinskui, kuris koordinuoja profilį „Kaunas“, bei Vaidui Pilkauskui, kurio dėka profilyje „Kas vyksta Kaune“ kauniečiai gali diskutuoti įvairiomis temomis, pranešti apie renginius ir kitus įvykius Kaune. Pastarasias projektas kuriamas kartu su VšĮ „Elektroninio verslo ir inovacijų plėtros agentūra“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min