TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

3 mln. Lt „arenos mokestis“ nepatiko

Kauno areną valdyti norintys verslininkai žada joje rengti pasaulinio lygio renginius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno areną valdyti norintys verslininkai žada joje rengti pasaulinio lygio renginius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno arenoje - Madonnos pasaulinio turo koncertas, kitų pasaulinio garso atlikėjų pasirodymai, įvairių sporto šakų pasaulio ir Europos čempionatai, tarptautinės konferencijos ir Eurolygos finalo ketverto varžybos.

Tokią arenos Nemuno saloje viziją 2011-2013 metams pateikė vienintelio koncesijos konkurso dalyvio – Ūkio banko Investicinės grupės (ŪBIG), valdomos VšĮ „Kauno Žalgirio rėmėjas“ ir remiamos asociacijos „Kauno futbolo ir beisbolo klubas“ atstovai. Tačiau miesto valdžia jiems turi priekaištų ir neatmeta, kad jei derybos nebus sėkmingos, bus ieškomas kitas koncesininkas.

 Ambicingi planai

Antradienį ŪBIG atstovų surengtoje spaudos konferencijoje verslininkai nurodė, kad į arenos vidaus įrengimo darbus planuoja investuoti 46 mln. Lt. Dar 5 mln. būtų skirti arenos reklamai. Pramogų ir sporto rūmus ketinama pritaikyti įvairiems renginiais. Ambicingai nusiteikę verslininkai teigė, kad arenoje per pirmus veiklos metus vyktų 119 renginių. Vėliau per metus arenoje būtų surengti apie 80 sporto renginių, koncertų, kongresų ir konferencijų.

Mes turime laiko išrinkti geriausią koncesininką. Neatmetame, kad nepavykus susitarti su ŪBIG, ieškosime kito, – teigė Kauno meras.Pristatydami arenos viziją ŪBIG atstovai ne kartą pabrėžė, kad šis objektas bus aukščiausio lygio. „Investuosime tiek, kiek reikės, kad šie rūmai būtų patys moderniausi ne tik Lietuvoje, bet ir regione“, – tikino ŪBIG direktoriaus pavaduotojas investicijoms ir „Žalgirio“ valdybos narys Vitoldas Sapožnikovas. Jis užtikrino, kad visos planuojamos lėšos į areną bus investuotos: „Jei mes neinvestuosime žadamų lėšų, niekas pas mus nevažiuos. Jei nevažiuos – mes neuždirbsime“.

Už šias paslaugas Kauno miesto savivaldybė kasmet turėtų sumokėti po 3 mln. Lt. Verslininkų teigimu, tokią sumą padiktavo planuojamos investicijos ir dabartinės rinkos sąlygos.

 Mokestis nustebino

Tačiau miesto valdžiai tokia suma buvo netikėta. „Mūsų įsitikinimu, tokia suma yra nepagrįsta: tas mokestis turi būti mažesnis, nes arena pastatoma ne už koncesininko, kaip buvo prancūzų atveju, bet Europos Sąjungos lėšas. Prasidėjus deryboms apie tai ir kalbėsimės. Kol kas ŪBIG pasiūlymas nėra pripažintas tinkamu“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Pasak mero, apie tai konkurse dalyvavę verslininkai informuoti oficialiu laišku. Pastarieji sako kol kas jo negavę, todėl miesto vadovų nuomonės apie savo pasiūlymą negali komentuoti.

Spaudos konferencijoje ŪBIG atstovai užsiminė, kad koncesijos mokestis gali keistis tuo atveju, jei keisis sąlygos. Jos šiuo metu esą visiškai nepalankios investuotojams. Pavyzdžiui, koncesininkui negalima parinkti arenos vardo. Tačiau Kauno miesto vadovas tvirtino, kad apie tokius pakeitimus negali būti nei kalbos: „Tarybos sprendimu, arenos vardą rinkti gali tik Taryba. Taip pat koncesijos sutartis neapima ir jokių kitų objektų mieste, tik pačią areną. Apie tai verslininkams ir priminėme oficialiame laiške“.

A.Kupčinskas pažymėjo, kad stengsis, jog derybos dėl koncesijos sutarties truktų kuo trumpiau. „Kol vyksta arenos statybos, operatoriaus dalyvavimas nėra būtinas. Todėl mes turime laiko išrinkti geriausią koncesininką. Neatmetame, kad nepavykus susitarti su ŪBIG, ieškosime kito“, – teigė Kauno meras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min