Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min iniciatyva: Kęstučio bataliono kariams dovanojame modernias erdves poilsiui ir edukacijai

Martynas Jankauskas (centre)
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstučio bataliono kariai
Šaltinis: 15min
2
A A

Tūkstančiai žmonių ir verslo organizacijos prisijungė prie 15min paramos Lietuvos kariuomenei iniciatyvos, kurios tikslas – prisidėti prie Lietuvos karių gerovės gerinimo. Už lėšas, surinktas per paramos kampaniją, Tauragės rajone tarnaujantiems kariams įrengsime dvi šiuolaikiškas erdves poilsiui ir edukacijai.

Šių metų vasario pabaigoje 15min pradėjo paramos Lietuvos kariuomenei iniciatyvą, kurios centre – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, įsikūręs Tauragės rajono Sakalinės miške. Tai – arčiausiai sienos su Rusija esantis Lietuvos kariuomenės dalinys ir vienintelis batalionas, nutolęs nuo miestų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas

Apie 300 profesionalių karių bei 500 šauktinių gali tarnauti ir gyventi bazėje, stovinčioje pačioje miško gilumoje. Ten nekursuoja viešasis transportas, todėl daug karių lieka dalinyje po darbo valandų ir savaitgaliais. Vienintelis jų laisvalaikis – keletui šimtų karių skirta ankšta sporto salė ir nedidelė biblioteka.

Per paramos kampaniją surinktomis lėšomis 15min kartu su partneriais batalione įrengs dvi šiuolaikiškas erdves, skirtas karių poilsiui ir edukacijai. Jas projektuoja dizainerė Ieva Folk.

Vienoje erdvėje bus įkurta moderni edukacinė erdvė, kurioje kariai galės skaityti, mokytis ir dirbti. Kelis šimtus knygų padovanos leidykla „Alma littera“. Kitoje erdvėje kariai galės ilsėtis, žiūrėti televizorių, žaisti kompiuterinius arba stalo žaidimus.

Skaičiuojama, kad visas projektas kainuos apie 33 tūkst. eurų. Ši suma buvo surinkta keliais būdais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovydo Pancerovo knygos „Kiborgų žemė“ pristatymas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovydo Pancerovo knygos „Kiborgų žemė“ pristatymas

Pirma, šiam projektui buvo paskirtas 15min žurnalisto Dovydo Pancerovo debiutinės knygos „Kiborgų žemė“ pelnas. Per pirmuosius tris mėnesius už parduotus knygos egzempliorius buvo surinkti 5389 eurai. Tikimasi, kad per ateinančius mėnesius iš knygos bus surinkta dar apie 3 tūkst. eurų.

Taip pat prie paramos kampanijos kvietėme prisidėti savo skaitytojus ir verslo organizacijas.

15min skaitytojai per specialų paramos kampanijos puslapį šiai idėjai paskyrė 5231 eurą (atskaičius mokesčius, kurie taikomi uždarajai akcinei bendrovei).

Prie projekto prisidėjo ir Lietuvos verslas. Bendrovės „Ostara“, „Diginet LTU“ ir „Biok“ paramos kampanijai iš viso paskyrė 3500 eurų. Įmonė „Jung“ prisidės projektui reikalingais elektros prietaisais.

Likusią projekto įgyvendinimui reikalingą pinigų sumą – apie 15 tūkst. eurų – investuos portalas 15min.

Šią iniciatyvą pasveikino ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

„Iš tikrųjų nekantriai laukiu šio projekto įgyvendinimo, nes jis skirtas Lietuvos jaunuoliams, kuriems teks tarnauti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione atliekant karinę pareigą, – sakė generolas J.Žukas. – Kita vertus, labai džiugu, kad mūsų visuomenė taip aktyviai atsiliepė į 15min iniciatyvą ir paaukojo beveik pusę sumos, reikalingos sumanymui įgyvendinti. Manau, kad toks 15min pradėtas projektas atspindi mūsų visuomenės pilietiškumo stiprėjimo tendenciją. Nuoširdžiai dėkoju visiems už tokią dėmesio kariuomenei išraišką.“

15min generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas džiaugėsi, jog šia paramos iniciatyva pavyko parodyti, kad ir visuomenė gali prisidėti prie mus ginančių karių gerovės.

„Paramos Lietuvos kariuomenei iniciatyva parodė, jog bendras tikslas gali suvienyti tūkstančius – žmonės ir įmonės noriai prisidėjo prie Lietuvos karių laisvalaikio gerinimo. Tikime, kad naujos erdvės gerins kariškių poilsio kokybę ir moderni biblioteka taps mėgstamu susibūrimų centru“, – sakė R.Šaučikovas.

Jau artimiausiu metu dizainerė Ieva Folk ir komanda pradės darbus Kęstučio batalione. Abi erdvės turėtų būti įrengtos per vasarą, todėl spalio mėnesį, kai Kęstučio batalionas priims beveik 500 naujų šauktinių, planuojame šio projekto viešą pristatymą savo skaitytojams ir visuomenei.

VIDEO: Sakalinės miško broliai: jaunuolis metė darbą Anglijoje ir grįžo tarnauti tėvynei
VIDEO: Sakalinės miško broliai: „kaimo vaikiu“ save vadinantis karys pasiilgsta šokių
VIDEO: Sakalinės miško broliai: šiaulietis smuikininkas savo noru tapo šauktiniu
VIDEO: Sakalinės miško broliai: Anglijoje verslą studijavęs vaikinas savanoriškai tapo šauktiniu
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min