Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 04, 13:34

A.Anušauskas: „Bayraktar“ dronas „Vanagas“ su visa ginkluote jau Lietuvoje

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad Ukrainai skirtas „Bayraktar“ dronas, kuriam lėšas rinko Lietuvos gyventojai, jau yra šalyje.
Bepilotis orlaivis „Bayraktar“, kurį Lietuva dovanos Ukrainai
Bepilotis orlaivis „Bayraktar“, kurį Lietuva dovanos Ukrainai / Nuotr. iš Viliaus Semeškos „Facebook“ profilio

„Liepos 6 d. 14 val. Šiaulių aviacijos bazėje bus oficialus pristatymas ir pamatymas, kad piliečių iniciatyva gali kalnus nuversti ir Vanagu sugrįžti. Tolimesnis jo kelias – į Ukrainą“, – feisbuke rašė ministras.

Akcija, kurios metu siekta surinkti 5 mln. eurų „Bayraktar“ dronui Ukrainai surengta žurnalisto ir visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva. Jo įkurta televizija „Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti gegužės pabaigoje surinko per pusketvirtos dienos.

Besitariant dėl drono pirkimo Turkijos įmonė „Baykar“, gaminanti „Bayraktar“ dronus, pranešė, kad jį padovanos. Iš surinktos 5,9 mln. eurų sumos 1,5 mln. buvo skirti dronui apginkluoti, o likusius 4,4 mln. įmonė prašė skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.

Panašią akciją neseniai surengė ir patys ukrainiečiai. Jie surinko pinigų trims „Bayraktar“ dronams, bet turkai juos padovanos, o surinktus pinigus ragina panaudoti pagalbai Ukrainos žmonėms, pranešė dronų gamintoja „Baykar“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min