Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 23:12

Ukrainiečiai surinko pinigų trims „Bayraktar“ dronams, bet turkai juos padovanos

Ukrainiečiai surinko pinigų trims „Bayraktar“ dronams, bet turkai juos padovanos, o surinktus pinigus ragina panaudoti pagalbai Ukrainos žmonėms, pranešė dronų gamintoja „Baykar“.
Bepilotis orlaivis „Bayraktar“
Bepilotis orlaivis „Bayraktar“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Aukų rinkimas turkiškiems smogiamiesiems operatyviniams ir taktiniams bepiločiams lėktuvams „Bayraktar“ įsigyti prasidėjo birželio 22 d. savanorio bei televizijos laidų vedėjo Serhijaus Prytulos ir tinklaraštininko Ihorio Lačenkovo kreipimusi.

Ukrainiečiai noriai atsiliepė į raginimą ir vos per tris dienas surinko 600 mln. grivinų (apie 20 mln. dolerių).

Pirmadienį „Baykar“ gamybos bendrovė pranešė, kad žino apie sėkmingą lėšų rinkimo kampaniją „The People's Bayraktar“. Kompanija pranešė, kad nusprendė nemokamai pateikti tris dronus.

„Baykar“ nepriims užmokesčio už TB2 ir nemokamai nusiųs tris bepiločius orlaivius į Ukrainos frontą“, – teigė bendrovė.

Tuo pat metu „Baykar“ prašo, kad surinktos lėšos būtų skirtos padėti Ukrainos žmonėmis.

Panašią akciją anksčiau žurnalisto ir visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva surengė ir Lietuva. Jo įkurta televizija „Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti gegužės pabaigoje surinko per pusketvirtos dienos. Besitariant dėl drono pirkimo Turkija pranešė, kad „Bayraktar“ padovanos. Iš surinktos 5,9 mln. eurų sumos 1,5 mln. buvo skirti dronui apginkluoti, o likusius 4,4 mln. Turkija prašė skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min